Форд Мондео остана без спирачки

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
zvezdalin97
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 05 май 2015, 00:16
Местоположение: stara zagora
Status: Извън линия

Форд Мондео остана без спирачки

Мнение от zvezdalin97 » 05 май 2015, 15:03

Здравейте колеги нов съм в форума и така имам следния проблем. Мондеото е 1997г дизел колата не се караше 3-4 месеца и само я препалвах ,но ето дойде време да я подкарам и от там идва ,и проблема натиснах педала на спирачките 1-2 пати и омекна няма нищо.Отворих казанчето празно видях ,че има теч пред дясната задна гума маркуча се качва на горе ,към резервоара и мисля ,че е над него по какъв начин мога да го проверя и сменя или трябва да свалям резервоара а ,ако се наложи как се сваля помогнете ,ако имате идеи ;):

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео остана без спирачки

Мнение от OgiDogi » 07 май 2015, 07:57

zvezdalin97 написа:Здравейте колеги нов съм в форума и така имам следния проблем. Мондеото е 1997г дизел колата не се караше 3-4 месеца и само я препалвах ,но ето дойде време да я подкарам и от там идва ,и проблема натиснах педала на спирачките 1-2 пати и омекна няма нищо.Отворих казанчето празно видях ,че има теч пред дясната задна гума маркуча се качва на горе ,към резервоара и мисля ,че е над него по какъв начин мога да го проверя и сменя или трябва да свалям резервоара а ,ако се наложи как се сваля помогнете ,ако имате идеи ;):
Не е над резервоара, снадките между маркучите и тръбичките до помпата са на достъпни места, стига да имаш канал или подемник.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

zvezdalin97
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 05 май 2015, 00:16
Местоположение: stara zagora
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео остана без спирачки

Мнение от zvezdalin97 » 07 май 2015, 14:32

Сега през почивните дни ще проверя как е на канал мерси за отговора просто като погледнах се вижда че се качват над резервоара и от там тече чак под седалката като я вдигнах имаше спирачна течност :?: вътре в колата не знам защо сега ще видя и ще кажа какво е станало :)

zvezdalin97
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 05 май 2015, 00:16
Местоположение: stara zagora
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео остана без спирачки

Мнение от zvezdalin97 » 11 май 2015, 13:03

През почивните дни не ми остана време да я закарам на канал погледнах от долу има два маркуча който отиват към резервоара и някъде до тях капи не е нафта а с спирачна течност казанчето е празно като долея и от там почва да капи някой свалял ли ги е до задната дясно гума е теча между резервоара и купето и мисля че трябва да го сваля целия и така да оправя проблема :(

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео остана без спирачки

Мнение от Любо » 11 май 2015, 16:38

Оги ти е казал, че са на достъпни места. Като свалиш гумата, ще видиш спирачния маркуч. Ще видиш в горния край къде е завит в тръбичката (това е снадката). Тръбичката минава над резервоара и отива напред. Но няма други снадки... или поне не би трябвало. Ако ти тече спирачна течност, значи тръбата се е пробила от ръжда и трябва да се смени.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео остана без спирачки

Мнение от HACKO » 11 май 2015, 18:37

Любо написа:.... Тръбичката минава над резервоара и отива напред. Но няма други снадки... или поне не би трябвало. .....
На Ескорта тръбата е на три части, предполагам че и при Мондео е подобно. Така че други снадки има, но вероятността да текне от снадка, без да е работено по нея, е нищожна. По-вероятно самата тръба, която е стоманена е изгнила и трябва да се смени.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

zvezdalin97
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 05 май 2015, 00:16
Местоположение: stara zagora
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео остана без спирачки

Мнение от zvezdalin97 » 11 май 2015, 18:45

Най вероятно е изгнила защото колата не се караше 3-4 месеца преди това всичко беше точно като я запалих и тогава разбрах че съм без спирачки :( до колкото погледнах се виждаше нещо като квадратна кутия и там влизаха 3-4 тръбички но проблема не идваше от там а отива над резервоара до колкото се видя ако остане време ще я погледна през почивните дни както трябва само дерта ми е че може да се наложи сваляне на резервоара а ще има там доста играчка мерси все пак за отговорите :)

zvezdalin97
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 05 май 2015, 00:16
Местоположение: stara zagora
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео остана без спирачки

Мнение от zvezdalin97 » 19 май 2015, 23:43

Здравейте колеги смених тръбичката взех от форд орион паснаха точно само на места се наложи малко да се изкриви но стана смених я голяма играчка беше под резервоара сваляне и тн. но стана монтирах всичко обратно и на края дойде време за тест напомпах 2-3 пати и какво да видя оправих дясната тръбичка цялата я подмених и се пръсна лявата :( доста гадно сега ще взема още 1 от орион и пак ще се наложи смяна на всичко :twistednew: :D

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 88 госта