Вибрация в таблото на Мондео 2008

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
anikolov
потребител
потребител
Мнения: 113
Регистриран: 02 яну 2016, 16:23
Модел на автомобила: Ford Mondeo Mk4 /2009/ Duratec 2.0 145, BRC Sequent, X1134KM
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Вибрация в таблото на Мондео 2008

Мнение от anikolov » 20 мар 2016, 13:29

Здравейте колеги. От няколко месеца съм собственик на Мондео МК4 2008г /1,8 TDCI/. От както съм купил колата има една вибрация в купето, чуваща се от централното табло. Представлява, като тракане, което на моменти изчезва, особено при загрял двигател. Това тракане е само на празен ход. Колата така я купих. Не е на много километри. Съмнявам се в тампон на двегателя, но не съм сигурен. Сякаш не може да е нормално това. Тракането и вибрацията, не е тип звук от пластмаси. Все е дно си трака стар дизел. Пак казвам понякога изчезва за секунди или минути и пак се появява. Някой да се е сблъсквал с такова нещо и съответно да има някакви предположения? Аз се съмнявам в задния среден тампон. Гледах я вдигната, сякаш е леко напукан, но не е сигурно. Благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вибрация в таблото на Мондео 2008

Мнение от ЯЛТА » 20 мар 2016, 13:49

Ако вибрациите идват от мотора, е възможно и от дюзите да е. От там нататък, може и тампон на мотора да е, от съединителя да е, от разбит лагер на алтернатор да е, въобще много работи. Аз си имам и използувам докторски слушалки за локализиране на такива шумове, или вибрации.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
anikolov
потребител
потребител
Мнения: 113
Регистриран: 02 яну 2016, 16:23
Модел на автомобила: Ford Mondeo Mk4 /2009/ Duratec 2.0 145, BRC Sequent, X1134KM
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Вибрация в таблото на Мондео 2008

Мнение от anikolov » 20 мар 2016, 18:14

Колега, как по-точно да го разбера това? Как и къде се слуша с тези слушалки?

yordanov9207
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 13 сеп 2016, 14:57
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вибрация в таблото на Мондео 2008

Мнение от yordanov9207 » 14 сеп 2016, 11:05

Здравей колега, при мен имаше същия проблем. Звукът сякаш идваше от таблото. Има 2 тръби за парното, които влизат от двигателя към купето, можеш да ги откриеш под жабката, след като свалиш панела под жабката. Тръбите се опират една в друга. При мен проблема се оправи от там, дано отговорът ми да не е закъснял.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта