Досаден шум от предница ,при завиване

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
syko
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 05 дек 2010, 23:46
Модел на автомобила: Ford focus
Status: Извън линия

Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от syko » 20 май 2016, 07:40

Здравейте, надявам се някой да откликне на въпроса и ми помогне. Форд Фокус -2.0-136 кс. 2005г.
От месец време, при завиване на дясно се чува (виене от сорта на "ву-ву-ву-ву", но на интервали, а не като постоянно виене) като да е от_ нещо прикрепено_ към гумата ,чува се и при завиване на ляво но по-слабо,не е виене от лагер, сменях гумите за да проверя , но не е и от гумите.Няма -скърцане ,тресене,вибрации а само този досаден шум -виене като да е от гумите но не е . В сервиз казват че не е от лагер главина,и че не е от гуми -вдигат рамене и дотам. приятел спомена -полуоска или каре.Вече смених лагерглавина на задно колело -уж шумът се предавал по купе но не е и от там -а сената за лагерглавина -200 лв. не бих искал да правя ремонт на случаен принцип излиза неразумно скъпо. Моля за съвет и насока.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от martin1977 » 20 май 2016, 12:12

Подкалника може да се е разкачил и при определени условия да опира в гумата. Провери първо него.

syko
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 05 дек 2010, 23:46
Модел на автомобила: Ford focus
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от syko » 20 май 2016, 12:26

martin1977 написа:Подкалника може да се е разкачил и при определени условия да опира в гумата. Провери първо него.
Благодаря, не е от там.
Днес откриха скъсан долен централен тампон на двигател-та от там е било възможно ,полуоската да предава това шумене. След смяната ще разбера.Надявам се да е оттам.

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от dragonn2 » 20 май 2016, 13:05

Колега и аз съм с този проблем, с единствената разлика че се чува при десен завой със скорост над 60-70км/ч. Така карам от почти година, като в последно време започна да се чува и при каране направо и леко като дам надясно.
И аз като теб сменях заден ляв лагер, защото майстора ми каза че е заминал, а предния бил наред.
Да обаче шума си продължава и според мен 100% е ляв преден лагер, но просто майстора като завърти колелото не се чува, а само когато развие по-висока скорост.

Записвам се да следя темата ти.
ИзображениеИзображение

syko
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 05 дек 2010, 23:46
Модел на автомобила: Ford focus
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от syko » 06 юни 2016, 16:54

Да , при мен е също когато завивам на дясно .Като повдигнат и завъртят колелата не се чува.Даже включва на 3-та и подава обороти -развива скорост на място но пак не се чува. Но когато карам и с малка скорост пак се чува. Вдигат рамене и до там. От две места казват че е лагер но и имат съмнение че шумът е по друг.Да не би защото е лагер главина и поради това да не вие както обикновено. Освен да купя Китайски и да пробваме, ако е лагер- :-/:
главина -то после да заменя с хубав.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от OgiDogi » 06 юни 2016, 19:10

syko написа:...Като повдигнат и завъртят колелата не се чува.Даже включва на 3-та и подава обороти -развива скорост на място но пак не се чува...
Нали се сещаш, че лагерната повърхност в единия случай е натоварена от теглото на автомобила и неравностите създават по-силни вибрации, а в другия - натоварването е само теглото на джантата с гумата и натискат в обратна посока...
Ако има подбиване само по горната част на външната черупка, която е фиксирана към шенкела, никога няма да чуеш шум при провиснало колело. Мисля, че лагер-главината може да се завърти и горе да дойде долу, тогава би трябвало в движение да не се чува, а с провесено колело да почне да ръмжи.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от Eastbourne » 07 юни 2016, 08:57

Шум си мисля, че може и да има от накладките, но няма да е виене както си описал

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от dragonn2 » 07 юни 2016, 09:16

Аз смених дискове и накладки (плюс заден ляв лагер както споменах по-горе) и шумът си остана.
Абе при следваща възможност ще сменя и предния лагер, ако ще майстора да ми разправя че е 100% здрав и не е от него.
ИзображениеИзображение

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от Mondeicho » 07 юли 2016, 11:27

Очевидно има някакъв проблем, който специалистите не го знаят. А пък да си сменяваш части за по 200 лв не си е работа...
Търси се правилния майстор!

dobatavision
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 21 окт 2013, 09:29
Модел на автомобила: Фокус mk1 1.8tddi 90hp ''00
Местоположение: гр.София
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от dobatavision » 07 юли 2016, 17:40

Аз имах вибрация в купето при слизане от спящ полицай с по-висока скорост или при пропаднал асвалт.
Оказа се тампона на двигателя под казанчето за антифриза.
Сложих ФЕБИ вече втора година няма проблем и шум.

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от Mondeicho » 01 авг 2016, 06:10

Аз също клоня към преден лагер. Качи майстора с теб и да слуша на завоите какво се случва. Ако е тампон би трябвало и някакви вибрации, причукване да има.

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от dragonn2 » 30 авг 2016, 18:11

Смених преден ляв лагер и шумът изчезна. Майстора го хвана с авто стетоскоп.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Досаден шум от предница ,при завиване

Мнение от TZahariev » 30 сеп 2016, 15:14

Колеги, и при мен има подобно тресене. Най-вече и най-силно, когато колата е студена и е по-студено навън.При завиване на ляво е по-слабо тресенето докато при завиване на дясно дори и с минимални скорости (на светофари с пешеходци и т.н.) тресе и вибрира цялото табло, а самия волан не бие, просто се тресе от вибрациите. Същевременно има и шум като при тормозене на ДВГ на преклаено ниски обороти или подобно на пребоксуване на съединител и "прескачане" докато превърта и потегля колата.

Имам съмнения дали не е от вътрешно каре, преди около 2 г. сменях едини тампон на ДВГ отдясно с оригинален в МП и не вярвамд а е оттам.

Дайте идеи какво да търся и какво да правя?
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта