Focus MK1 тропане отпред

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
e34
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 22 юли 2016, 08:28
Модел на автомобила: Focus TDDI 90 к.с.
Местоположение: Дианабад
Status: Извън линия

Focus MK1 тропане отпред

Мнение от e34 » 22 юли 2016, 08:47

Здравейте Колеги!
Нов съм във форума, но от края на 2015 имам хечбек Фокус тдди от 2000 г., като имам един много дразнещ и същевременно към момента нерешим проблем - плътно думкане отпред в дясно.
Търсих с търсачката, но уви напразно. Думкането се проявява на неравности и при легнали полицаи - плътен удaр, но невинаги.
Неволите в сервиза започнаха със смяна на десен шарнир - без промяна, последва рециклиране на рейката в ТУ София - без промяна, 2 нови биалетки отпред - йок файда :mrgreen: , като за последно смених предни амортесьори + тампони на макферсона + прашници и удaрни тампони - и пак думкането е налично :? Всичко това в рамките на тази година..... notworking
Колата е гледана от 4 (четири) майстора и уж всичко й е наред, като дори гореизброените части бяха хипотетично причина за тропането.......Всичко друго отпред уж е здраво, като дори и тампоните на двигателя са проверени и пак казвам, уж здрави. Към момента всички майстори вдигат рамене и това е, но аз не искам да карам тропаща кола в никакъв случай!
Бих се радвал да споделите идеи или още по-добре опит, за това как да преодолея този проблем!
Препоръки за сервиз/майстор, който да е на ти с окачването на Фокус 1 в София?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
radosten
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 19 яну 2010, 15:27
Модел на автомобила: ford fokus 1.8 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Focus MK1 тропане отпред

Мнение от radosten » 28 юли 2016, 15:55

Колега провери си тампоните на стабилизиращата щанга, ако вдигат цялата кола на крик, тя е по напрежение и не може да се разбере дали са разбити тампоните и.

e34
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 22 юли 2016, 08:28
Модел на автомобила: Focus TDDI 90 к.с.
Местоположение: Дианабад
Status: Извън линия

Re: Focus MK1 тропане отпред

Мнение от e34 » 25 яну 2017, 11:03

Колеги,
никога, ама никога не си ремонтирайте рейките в Техническия Университет!!!!!
Мойта уж бе ремонтирана там, но не е оправена и си хлопа :twisted:
Това доведе до смяната на куп здрави неща и много ненужни разходи......Та НИКОГА в ТУ София за ремонт на рейки!!

Потребителски аватар
dmastard
потребител
потребител
Мнения: 239
Регистриран: 10 апр 2014, 01:11
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci '06
Status: Извън линия

Re: Focus MK1 тропане отпред

Мнение от dmastard » 25 яну 2017, 20:57

Чувал съм за такъв проблем, който понякога се решава с нов тампон на мотора - мотора се клати и удря в коша. :roll:

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 12 госта