New Kuga 1,5 ecoboost

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
MalmSuite
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 25 май 2009, 15:55
Модел на автомобила: ford fiesta 2003
Status: Извън линия

New Kuga 1,5 ecoboost

Мнение от MalmSuite » 21 авг 2016, 19:19

Здравейте,
От няколко месеца карам новата куга, 1,5 екобууст. Ще започна с хубавите неща:
-комфортна возия;
-стабилна в завои;
-изкл.удобни седалки;
-хубав външен вид;
-пъргава, при 130-140 държи 3000оборота;
-до 120 км е сравнително икономична.
Толкова.

Хайде сега с какво се сблъсках като горд собственик на новия форд:
-Още при закупуването след 2-рия ден установих, че антифризът е два пръста под минимума. Като я купувах специално за него гледах дали си е на мястото. Хайде един ден до мотопфое - загуба на време и ядове. Нищо не откриха, само доляха;
-Датчик за температурата в купето - чува се здраво жужене, което на моменти го има, на моменти го няма. Появи се изведнъж и ходих в мотопфое, те разбира се не го чуват, било дребна работа и по-добре да не го били сменяли щото щели да ми разтракат пластмасите. Малко ровене в западни форуми: Оказа се, че е "нормален" проблем за форд фокус, куга и фиеста - от новите;
-Върха на сладоледа - качвам си се една сутрин в гаража, стартирам колата и какво? Сервото отказа. Викам си леле - в този гараж едва се влиза, без серво съм загубен. След три рестарта на колата взе че се оправи. Хайде бегом към мотопфое. От там цял ден тествали, грешката, която е записана в компютъра никаква информация не давала. Колата била наред, някаква букса понаместили. Викам хубаво, дано съм се отървал.
-Един месец по-късно, каня се да пътувам на почивка, забравил всички проблеми. Отивам на бензиностанция да заредя, багажът в колата и познайте? След стартирането - бам!!! Сервото отказа. Хайде репатрак и в мотопфое. Това в петък вечерта. Четох по форумите - сервото е голям! проблем за форд куга(ескейп), фокус и още някви други фордове.

Това са ми премеждията. Старият ми форд е много по-надежден. Добре, че си го пазя.
Моля коментирайте, ще съм благодарен ако хора с подобни проблеми споделят.

PS: Забравих да кажа и проблемите с алармата, ама това на фона на останалите неща е бял кахър...

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: New Kuga 1,5 ecoboost

Мнение от dimkar » 22 авг 2016, 13:14

Това е една от причините, поради която се въздържам от покупка на чисто нов автомобил. Човек си купува нова кола за да кара нещо ново и най-вече безпроблемно. А то какво излиза? Хвърляш маса пари и накрая новата ти кола се държи по-зле от втора употреба. Само че с парите, които си дал за новата и ще продължаваш да даваш, докато е в гаранция, може всяка година да си сменяш колата.

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: New Kuga 1,5 ecoboost

Мнение от DigiPro » 22 авг 2016, 21:31

dimkar написа:Човек си купува нова кола за да кара нещо ново и най-вече безпроблемно. А то какво излиза? Хвърляш маса пари и накрая новата ти кола се държи по-зле от втора употреба.
Ако знаеш, пък колко хора си купуват нови коли и нямат никакви проблеми с тях. Тези хора, обаче не пускат теми по форумите в които да пишат, че нямат проблеми. Винаги има някакъв минимален процент дефекти, и затова е и гаранцията, която на новите автомобили вече е поне 5 години.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: New Kuga 1,5 ecoboost

Мнение от dimkar » 22 авг 2016, 21:39

Дано да е така.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта