Тропане отпред

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
eIsq
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 25 авг 2016, 03:34
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Тропане отпред

Мнение от eIsq » 25 авг 2016, 03:59

Здравейте колеги, и аз от помощ се нуждая. Та мойта таратайка фиеста 1.8 105кс 93г си беше наред допреди година. Спуках гума в града (с лети джанти съм) и на най-близката бензиностанция, за късмет на 10 метра успях с въздух да е напомпя и винта дето се беше забил запуши дупката. И така стигнах до най-близката гумаджийница на има няма 500 метра. Като дори след като напомпах гумата това тропане го нямаше. Та отидохме на майстора, и понеже има едни пластмасови прагове слагам крика отдоло на болта на носача (досега не съм имал проблеми поне 3 години). И както и да е направихме гумата с винтил ,всичко точно баланс незнам си кво. И тръгвам аз на първия ляв завой (Спуках предна лява гума) се чува едно щтрак щтрак щтрак и колкото повече засилвам толкова се усилва скороста на щтракане.Помислих си е сигорно е от винтила нещо и не се върнах. След месец щтракането спря, допреди 2 месеца откакто започна много силно да щтрака, сега не само когато завивам наляво, но и при спирачка. Странно но при десен завой не тропа, или като се опитам да завия надясно и да натискам спирачка е доста по слабо но се чува.
Ходих на майстор и му обясних ,че като завивам наляво и при спирачка тропа. Смениха ми каре на кормилната уредба и 1 шарнир (като бях сменил 2та преди месец)

Сменях накладки и апарати наскоро, понеже старите задържаха и се наложи да ги хвърля.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Тропане отпред

Мнение от paci » 25 авг 2016, 23:09

За такива неща просто с писане е невъзможно.
Последно за неоткриваем проблем аз се хвърлих на каре след два огледа и накрая се оказа тампон на стабилизиращата щанга.

Запали двигателя и накарай някой да върти волана плавно от крайно ляво до крайно дясно и обратно .
Ти си сложи ръката над амортисьора (на бумето под капака :) Да не тичаш да се мъчиш да си пъхаш ръката под калника :) )
Накарай човека да върти волана, а ти виж дали ще усетиш някакво прескачане. Лагерчето горе на опората на макферсона може да е блокирало или счупено.

Щракане и пукане в завой може и да е каре.

Трябва си някой кадърен да я огледа на живо.

eIsq
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 25 авг 2016, 03:34
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Тропане отпред

Мнение от eIsq » 28 авг 2016, 03:48

Охх, незнам и аз вече. Днеска е дигнах на крика и просто въртях гумата, напред като се върти не се чуват шумове, докато като е върна назад и после пак напред, говорим за много малак радиос примерно е върна назад 5 см и после напред 5 см и се чува един шум когато е на свободна. Не продвах на скорост. И си викам айде пак ще се ходи при майстора, тръгвам и незнайно как, няма тропане. Викам е аз ли не съм наред или нещо се ебава с мене тая кола и газ. Никакъф шум нито наляво нито на спирачка. Ще видим и утре как ще е.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта