Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
Кипърец
Потребител
Потребител
Мнения: 27
Регистриран: 03 окт 2016, 11:08
Модел на автомобила: Ford Focus MK1
Местоположение: София
Status: Извън линия

Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Мнение от Кипърец » 12 окт 2016, 12:08

Здравейте всички,

Купих си Ford Focus и има различни гуми отпред и различни от задната страна (ОТПРЕД: 175/65/14 - ЗАДНО: 175/70/14). Тъй като е време, за да ги сменя, исках да попитам, ако е нормално да бъде различно или да се поставят всички едни и същи гуми. И още нещо, ако знаете, някакво добро място с добри цени за гуми да ми кажете.

Благодаря
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Мнение от ЯЛТА » 12 окт 2016, 12:57

Няма проблем да си стои с тези размери гуми. Но е хубаво да са еднакви. Аз използувам услугите на "Ауто Бик Vianor", бул. Асен Йорданов № 6, тел. № 0887-305-015. Обаче за цените на нови гуми нищо не мога да ти кажа, защото ползувам втора употреба гуми.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Мнение от Eastbourne » 12 окт 2016, 13:06

Ако си купуваш гуми, си купи и четирите да са еднакви, иначе относно купуването, аз лично пазарувам от онлайн магазините, тъй като идват на по-ниска цена

Потребителски аватар
Кипърец
Потребител
Потребител
Мнения: 27
Регистриран: 03 окт 2016, 11:08
Модел на автомобила: Ford Focus MK1
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Мнение от Кипърец » 12 окт 2016, 14:47

Eastbourne написа:Ако си купуваш гуми, си купи и четирите да са еднакви, иначе относно купуването, аз лично пазарувам от онлайн магазините, тъй като идват на по-ниска цена
Търсих някои сайтове, но аз не намирам голяма разлика в цените. Плюс аз предпочитам да отида до магазина, защото е първият път което аз сменям гумите, така че имам нужда от някой, който да погледне и джантите , може би е необходимо да се балансират или нещо друго.

Аз съм от една държава без сняг, така че аз не знам нищо за зимни гуми. Какво мислите за DEBICA FRIGO 22? :-/:
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Мнение от HACKO » 12 окт 2016, 15:30

За България вършат работа, в момента са на промоция в Кауфланд.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Мнение от Eastbourne » 12 окт 2016, 15:31

Кипърец написа:
Eastbourne написа:Ако си купуваш гуми, си купи и четирите да са еднакви, иначе относно купуването, аз лично пазарувам от онлайн магазините, тъй като идват на по-ниска цена
Търсих някои сайтове, но аз не намирам голяма разлика в цените. Плюс аз предпочитам да отида до магазина, защото е първият път което аз сменям гумите, така че имам нужда от някой, който да погледне и джантите , може би е необходимо да се балансират или нещо друго.

Аз съм от една държава без сняг, така че аз не знам нищо за зимни гуми. Какво мислите за DEBICA FRIGO 22? :-/:

Ти си поръчваш гуми, доставят ти ги и след това отиваш при гумаджия да ти ги монтира и балансира. Ако са криви джантите, ще ти ги изправят, стига гумаджията да извършва такъв тип дейност.

Дебик/цата са нисък клас гуми, но не са чак толкова лоши. Тоя модел, до колкото знам, е нов и годината на производство/ДОТ ще е 2016 година. Ако поръчваш от интернет сайт, задължително в полето отбелязваш, че искаш да знаеш дота-годината на производство, преди да потвърдиш поръчката. В противен случай, не заявиш ли, ти дават гуми на по 2-3 години ,което за тях не се води стара гума

btzvetanov
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 13 юли 2016, 23:23
Модел на автомобила: FORD FOCUS 1.6 (Zetec SE) комби
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Re: Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Мнение от btzvetanov » 13 окт 2016, 18:40

Колега, DEBICA FRIGO 22 са със шарката на SAVA Eskimo S3+ само, че цената на DEBICA-та е по-ниска. SAVA Eskimo S3+ е доста време на пазара, така, че може да се видят мнения за нея. Гледам, че си с гуми 175/70/14 и 175/65/14 на колата, виж по WIN номера с какви гуми си оригинално и тогава си избери размера на новите. Както са те посъветвали колегите в по-горните мнения добре е гумите да са еднакви, особено ако си ABC или имаш и други системи за устойчивост на автомобила (ESP, ASR).

Потребителски аватар
Кипърец
Потребител
Потребител
Мнения: 27
Регистриран: 03 окт 2016, 11:08
Модел на автомобила: Ford Focus MK1
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Мнение от Кипърец » 14 окт 2016, 10:02

След търсене забелязах, че предишния собственик промени джантите, защото оригиналните джанти е 15 '' и сега аз имам 14 ''. Тъй като аз не мога да си позволя да си купя нови джанти, аз взех 14 '' гуми Debica Frigo 22 и се надявам, те да са добри. Където и да съм питал и търсил казват че са добри, но от коментарите на някои хора казват, че не са, но само времето ще покаже истината. Във всеки случай аз винаги ще бъдя внимателен при шофирането им. Благодаря на всички ви за вашата помощ !!
Изображение

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Мнение от Eastbourne » 14 окт 2016, 10:08

Нисък клас гуми са, от най-ниския. Но със сигурност са по-добри от китайските гуми

btzvetanov
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 13 юли 2016, 23:23
Модел на автомобила: FORD FOCUS 1.6 (Zetec SE) комби
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Re: Гуми за Ford Focus MK1 1.8 бензин Coupe

Мнение от btzvetanov » 15 окт 2016, 07:40

Колега Кипърец, карай си със здраве фокусчето с новите зимни гуми !!? Зимата няма да имаш проблеми с тях и ще се чувстваш спокоен на пътя. Проблемът в нашата родина е обикновено в тези дето карат с премиум гуми и си мислят, че нищо няма да им се случи и затова трябва да карат в същия стил като през лятото. Доста от тъй наречените бюджетни гуми се държат доста добре при зимни условия при нормално каране, съобразено с правилата за движенвие по пътищата и конкретните пътни условия. За китайските гуми, не трябва да забравяме, че в световния рали шампионат се кара и с китайски гуми. Дебицата, която си сложил е клас С за поведение на мокро, което е доста добра характеристика, за сведение MICHELIN ALPIN A3 и A4 имат същите характеристики на мокро и по отношение на икономичността само, че са доста по-шумни.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта