Тропане отпред на Фокус МК2 1.6 бензин

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
rusiani
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 20 ное 2016, 19:56
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Тропане отпред на Фокус МК2 1.6 бензин

Мнение от rusiani » 20 ное 2016, 20:16

Здравейте Колеги,
Аз съм нов във форума и имам малък проблем на който ще се радвам ако мога да получа насоки или съвети. Извинявам се ако има същата тема, но аз не открих такава.
Проблема е следният:
Значи колата е Форд Фокус МК2 2006 година, бензин 1.6 (115 коня) , двигателят е 1.6 ti-vct. Още като я взех я обслужих напълно, като смених и прединте амортисьори с нови, защото десният изпусна още на рапатрака докато я карах в сервиза за преглед. Освен тях смених и тампоните на Мкаферсона които бяха заминали. Всичко друго беше ок и не съм имал проблеми с колата като цяло.
От 2 седмици обаче започнах да чувам едно тропане( леко почукване или звук наподобяващ на разхлабена част, която се удря в друга част) нещо като метал в пластмаса или нещо подобно. Това се чува сутрин на студен двигател, когато минавам през неравности и аз го чувам отпред в дясно, някъде около казанчето за чистачките.След като загрее този звук се губи и не се чува. Четох и гледах клипчета в Ю Тюб за подобни проблеми, но не съм сигурен от какво е. Възможните неща според мен са: Тампон на двигател(маслен), въпреки че нямам вибрации и други симптоми характерни за този тампон.На външен вид не изглежда като да е заминал този тампон, но знам че не може да се каже докато не се свали и види. Имайки предвид че амортисьорите са нови, предполага че не е от тях. Друго което мислех е стабилизиращата щанга отпред вдясно. Звукът е сякаш щеката за подпиране на капака не е закрепена в леглото си, а се удря леко в капака. (поне на мен така ми звучи).
Моля дайте ми съвети от какво може да е този звук ако някой е имал подобен проблем.
Благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
atanas-radev
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 17 авг 2015, 21:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 TDCI, 109 hp комби април 2008 г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Тропане отпред на Фокус МК2 1.6 бензин

Мнение от atanas-radev » 05 дек 2016, 22:39

Здравейте,
Аз имам абсолютно същият проблем, но чувам този звук и при загрял автомобил при по-големи, плавни неравности. Като минава през дупки не тропа. Струва ми се, че се получава най-вече, когато двете колела са в различни равнини, но не съм много сигурен. Колата е Фокус комби 1.6 дизел, 109 коня, 2008 г., с нови амортисьори, носачи и тампони.
Ще чакам с интерес съветите Ви.
Атанас, Форд Фокус комби 1.6 TDCI, 109 к.с.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тропане отпред на Фокус МК2 1.6 бензин

Мнение от ЯЛТА » 05 дек 2016, 22:45

Да речем може и биалетка да е............
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Тропане отпред на Фокус МК2 1.6 бензин

Мнение от HACKO » 06 дек 2016, 09:21

Така няма да стане, там има много неща които могат да произведат този шум. Трябва физически контакт, някой да огледа колата за луфтове. Другия вариант е тука във форума, ние ти казваме вероятна причина, ти сменяш съответния детайл, казваме ти друго, сменяш го и така докато отцелим повредената част.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

rusiani
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 20 ное 2016, 19:56
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Тропане отпред на Фокус МК2 1.6 бензин

Мнение от rusiani » 06 фев 2017, 21:06

Здравейте Колеги,
Водих я на сервиз в който по принцип не ходя, но там където я обслужвам винаги се чака а аз нямам време напоследък. Вдигаха я на стенд, гледаха я , нищо. Накрая единият майстор каза че е видял проблема и я свали долу. Каза че е някаква ламаринка която се е откъснала и тропа. Пазела някакви кабели и била алуминиева. Хвана я и почука няколко пъти по нея и ме пита такъв ли е звука който чувам и на мен тогава ми се стори че е много подобен. Завиха една шайба и каза че съм готов. На другата сутрин обаче си тропаше пак. Сега ще ходя да я обслужвам след месец и тогава ще я гледат в нормален сервиз. Иначе колегата със същия проблем, аз като ходих до Дупница скоро открих че и аз го чувам и на загрят двигател този шум, но много по слабо. Едвам едвам но го има точно при неравности. Особенно при студен двигател се чува много ясно. Иначе аз я карах в МотоПфое да я гледат първо, след това смених предни амортисьори, тампони на макферсона, всичко което казаха от сервиза и карах 7-8 хил. км без проблем. Още в началото ми бяха казали че рейката ми е тръгнала, но не тече няма шум и проблем. Пък и съм чувал рейка как чука. Това е по скоро тропане+ скърцане. Сякаш нещо е разхлабено потропва а вече и поскърцва леко. Може и биалетка да е, не знам. Нямам много опит, това ми е първа кола. Ще ви кажа ако има решение.
Поздрави

rusiani
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 20 ное 2016, 19:56
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Тропане отпред на Фокус МК2 1.6 бензин

Мнение от rusiani » 06 фев 2017, 21:11

Също така ако препоръчате майстор който да е читав и да работи през уикендите ще съм ви благодарен.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Тропане отпред на Фокус МК2 1.6 бензин

Мнение от HACKO » 07 фев 2017, 18:36

rusiani написа:
06 фев 2017, 21:11
Също така ако препоръчате майстор който да е читав и да работи през уикендите ще съм ви благодарен.
viewtopic.php?f=14&t=64271
Само не знам дали работи през уйкендите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта