тампони маферсон на галакси

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
mirotoyaga
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 16 мар 2008, 21:29
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

тампони маферсон на галакси

Мнение от mirotoyaga » 25 ное 2016, 21:10

колеги здравейте , извинявам се но искам да попитам нещо за галакси 2004г 131кс asz двигател
та аз карам алхамбра 2004 1,9 тди azs 131кс и съм член на фолцваген клуб но имам и регистрация при вас защото автомобилите за който пиша имат много общо и чат пат се ровя във вашият форум да чета
та в нашият форум има тема за тампоните на макферсона на тези огромни автомобили и колега каза че във форд са 48лв с 7 дни доставка иаз проверих това и отговаря обаче според продавачконсултанта с доста мъки че няма рама и тека натаък и обясненията че нищо неразбира ми казаха че тампона на форд бил капсулован с лагера на макферсона а при шаран-алхамбра е отделно и аз специално попитах 2 пъти и обясних че принципно са отделно , някой да е купувал тази част от форд магазин и найстина ли лагерите са капсуловани за тампоните
моля ако е удобно да дадете номер на частите та да ги поръчам от форд зада нестават грешки

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: тампони маферсон на галакси

Мнение от HACKO » 26 ное 2016, 10:45

Тебе като цяло те интересува дали са физически взаимозаменяеми (99% съм сигурен че са), а не дали вървят с лагерите, които така и иначе трябва да смениш. Сменял съм тампони на Шаран в сервизни условия и като знам трудния достъп до горната гайка на амортисьора, е меко казано неразумно да не се смени всичко при сваляне.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: тампони маферсон на галакси

Мнение от slavei2003 » 26 ное 2016, 17:10

Тампоните са еднакви.Лагерчето е отделно,а мъката при свалянето е огромна.От смяната няма никаква файда,а новите тампони скърцат отвратително. :twistednew:

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: тампони маферсон на галакси

Мнение от tikva » 26 ное 2016, 21:11

mirotoyaga написа:колеги здравейте , извинявам се но искам да попитам нещо за галакси 2004г 131кс asz двигател
та аз карам алхамбра 2004 1,9 тди azs 131кс и съм член на фолцваген клуб но имам и регистрация при вас защото автомобилите за който пиша имат много общо и чат пат се ровя във вашият форум да чета
та в нашият форум има тема за тампоните на макферсона на тези огромни автомобили и колега каза че във форд са 48лв с 7 дни доставка иаз проверих това и отговаря обаче според продавачконсултанта с доста мъки че няма рама и тека натаък и обясненията че нищо неразбира ми казаха че тампона на форд бил капсулован с лагера на макферсона а при шаран-алхамбра е отделно и аз специално попитах 2 пъти и обясних че принципно са отделно , някой да е купувал тази част от форд магазин и найстина ли лагерите са капсуловани за тампоните
моля ако е удобно да дадете номер на частите та да ги поръчам от форд зада нестават грешки
само не ми е ясно как без номера на рамата ще ти излезнат по каталога номерата им.Иначе при нас са отделни ,но ние се водим модел около 2000,тоест при теб може й да има някаква разлика.Иначе тампоните ни са от МП ,както и лагерчето.Нищо не скърца.Имаме друг проблем свързан с макферсона ,но няма да го пиша тук.По принцип по рамата излизат номерата и така се осъществява поръчката им от германия за споменатото от теб време .Я вземи потърси из руските форуми за алхамбрите.Единствено кората под чистачиките е тегава работа сваляне -махане за достъпа до горната гайка на чашките .Поне при нас е така.Имахме едно отвратително скърцане отзад, което ме влудяваше, защото трябваше да се кара при идеално гладък асфалт за да не чува. .След като реших сама да огледам отдолу уплатненията в задната част на колата се оказа, че едни кръгли гумено -подобни уплътнения между пружината и може би носача се разпадат на части въпреки многократното оглеждане от майстори на ходова част .Беше се получило триене метал в метал.

mirotoyaga
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 16 мар 2008, 21:29
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: тампони маферсон на галакси

Мнение от mirotoyaga » 27 ное 2016, 20:39

kolega тез тампони за саменяеми от голф 3 май беше и наште търговци дават от по ефтините разбирасе но те най вероятно за вановете са по твърди понеже е по тежък , аз мога да поръчам от фолцваге ма пичовете там правят заменки на чстите дори и оригинални и затова искам да поръчам от мп и питам за номера зашото никой няма да ми даде рама за да поръчам тека
за кората под чистачките ясно тя се сваля барабар с чистачките
ето и снимки на колите и тампоните , ипонеже незнам фор каква програма има за резервните части - ние ползваме етка питам за номера на частите при вас
и за скърцането тоз път ще мазна медна грес а отделно поръчах от русия тампони за носачите полиоретанови
ето това са номерата
Опора амортизатора Ford 7201848
Подшипник опорный Ford 1102592
Прикачени файлове
tampon.JPG
tampon.JPG (9.74 KБ) Видяна 5192 пъти
Seat_Alhambra_Facelift.JPG
(14.78 KБ) Свален 861 пъти
ford__galaxy_2004.jpg

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: тампони маферсон на галакси

Мнение от tikva » 28 ное 2016, 08:03

mirotoyaga написа:kolega тез тампони за саменяеми от голф 3 май беше и наште търговци дават от по ефтините разбирасе но те най вероятно за вановете са по твърди понеже е по тежък , аз мога да поръчам от фолцваге ма пичовете там правят заменки на чстите дори и оригинални и затова искам да поръчам от мп и питам за номера зашото никой няма да ми даде рама за да поръчам тека
за кората под чистачките ясно тя се сваля барабар с чистачките
ето и снимки на колите и тампоните , ипонеже незнам фор каква програма има за резервните части - ние ползваме етка питам за номера на частите при вас
и за скърцането тоз път ще мазна медна грес а отделно поръчах от русия тампони за носачите полиоретанови
ето това са номерата
Опора амортизатора Ford 7201848
Подшипник опорный Ford 1102592
Кората не се сваля с чистачките, освен ако при вас е доста по-различно.С чистачките се свалят пластмасите над стъклото.В момента има тема във фолквагеновият форум на тема тампони.

mirotoyaga
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 16 мар 2008, 21:29
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: тампони маферсон на галакси

Мнение от mirotoyaga » 28 ное 2016, 10:27

знам колега отам пиша при вас за номерата който намерих по късно и писах в погорният пост
а при мен няма начин да извадиш долната кора без да свалишкората на чистачките -шибана работа
преди крах първият модел алхамбра и проблем нямаше ма тук е гадна работа

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта