Предни спирачни дискове

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
ntpetkov
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 20 дек 2016, 16:29
Местоположение: София
Status: Извън линия

Предни спирачни дискове

Мнение от ntpetkov » 02 май 2017, 17:09

Здравейте Колеги,
Понеже карам едно американско изпълнение на Фокус (zx4-2007, 2.0, AT) ми е трудно да си намеря предни дискове, въпроса е че не мога да си намеря правилните - моля ако някой е срещал следните дискове на Форд/друга марка да сподели:
Размера е - 278мм целият диаметър, 148,7мм малкият диаметър с 4 болта са, а вътрешният отвор е с диаметър 63,5мм, вентилирани.

Да не пускам и отделна тема, трябва да си издиря и пасващ горен ляв (пасажерски) тампон на двигателя, особеното при него е, че е с три краченца които се захващат към купето и 2 за двигателя, има значение явно това че съм с АСК. Само информативно е такъв тампона http://www.ebay.com/itm/2005-2007-2009- ... Am&vxp=mtr
Аз ОЕМ номера намирам лесно, но американски :( уви не знам как да ги обърна към европейски и тук магазини/търговци не могат също и става една каша, по размери търся всичко... :roll:

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предни спирачни дискове

Мнение от S_C » 06 май 2017, 03:49

Поръчай си от щатите. Най-вероятно ще са по-евтини от тези, които ще намериш тук ако изобщо ги намериш.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

ntpetkov
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 20 дек 2016, 16:29
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предни спирачни дискове

Мнение от ntpetkov » 06 май 2017, 17:57

С най-голямо удоволствие, но искат много пара за доставка 12$ на кг... Но в крайна сметка това ще е

ntpetkov
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 20 дек 2016, 16:29
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предни спирачни дискове

Мнение от ntpetkov » 15 май 2017, 10:46

ntpetkov написа:
06 май 2017, 17:57
С най-голямо удоволствие, но искат много пара за доставка 12$ на кг... Но в крайна сметка това ще е
Дисковете ги оправих, намерих и тук със същите размери с една разлика, че бяха 2мм по-дълбоки, но с фланци се реши проблема идеално ;)

Сега остава въпроса с тампона/ите искам да ги сменя и трите, та въпроса за тях още стои на дневен ред - ако някой има желание да подскаже от кой Форд да ги търся.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 30 госта