Светещи ABS и ESP на таблото

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
mhanew
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 24 май 2017, 12:18
Местоположение: Казанлък
Status: Извън линия

Светещи ABS и ESP на таблото

Мнение от mhanew » 24 май 2017, 12:20

Здравейте колеги, моят Фокус 2009 1.6 бензин започна да показва лампите за ABS и ESP на таблото. Опитах се да влезна в менюто и да включа ESP, но въпреки че направих отметката пак светеше лампата и като влезнах в менюто все едно не бях правил отметка.
Четох по международните форуми за проблеми свързани с нагорели кабелчета, липсващо масло в скоростната кутия и какво ли още не. Наскоро доливахме масло в скоростната кутия, така че съм по-склонен да се насоча към проблемни кабели.
Какъв е вашият съвет ? Благодаря предварително и се извинявам, ако не съм уцелил най-подходящият раздел за темата!

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Светещи ABS и ESP на таблото

Мнение от m_fokus » 26 май 2017, 23:11

mhanew написа:
24 май 2017, 12:20
Здравейте колеги, моят Фокус 2009 1.6 бензин започна да показва лампите за ABS и ESP на таблото. Опитах се да влезна в менюто и да включа ESP, но въпреки че направих отметката пак светеше лампата и като влезнах в менюто все едно не бях правил отметка.
Четох по международните форуми за проблеми свързани с нагорели кабелчета, липсващо масло в скоростната кутия и какво ли още не. Наскоро доливахме масло в скоростната кутия, така че съм по-склонен да се насоча към проблемни кабели.
Какъв е вашият съвет ? Благодаря предварително и се извинявам, ако не съм уцелил най-подходящият раздел за темата!
В другия форум общо взето са ти изброили какво да гледаш. Добре е да се провери датчика, кабелите, слаб акумулатор, някъде да не прави добре маса ... Тръгваш от някъде и почваш да елиминираш един по един вариантите за причинителя на проблема.
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта