Кликане/Щракване в Кормилото Форд Маверик 2005г.

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
МАВЕРИК 05
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 08 юли 2017, 17:50
Модел на автомобила: Ford Maverick 2005г. 2.3 XLT
Местоположение: Sofiq
Status: Извън линия

Кликане/Щракване в Кормилото Форд Маверик 2005г.

Мнение от МАВЕРИК 05 » 08 юли 2017, 18:53

Привет :mrgreen:

Днес се регистрирах във вашият форум и се надявам,че сте активни в него.
От съвсем скоро продадох БМВ-то и скочих на Форд Маверик 2005г. 2.3 XLT бензин и съм поразен от практичността, комфорта на возене и удобството на колата. Имам едно леко проблемче,за което очаквам мнението ви. При завиване се чува едно кликане/щракане във волана, подобно на кликането при заключване на волана ! Ето едно видео с това кликане при същия модел кола : https://www.youtube.com/watch?v=MLayCF8meio . Идеи какво е ? Някой да знае как се лекува? :D
Изображение

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Кликане/Щракване в Кормилото Форд Маверик 2005г.

Мнение от OgiDogi » 08 юли 2017, 21:54

МАВЕРИК 05 написа:
08 юли 2017, 18:53
Привет :mrgreen:

Днес се регистрирах във вашият форум и се надявам,че сте активни в него.
От съвсем скоро продадох БМВ-то и скочих на Форд Маверик 2005г. 2.3 XLT бензин и съм поразен от практичността, комфорта на возене и удобството на колата. Имам едно леко проблемче,за което очаквам мнението ви. При завиване се чува едно кликане/щракане във волана, подобно на кликането при заключване на волана ! Ето едно видео с това кликане при същия модел кола : https://www.youtube.com/watch?v=MLayCF8meio . Идеи какво е ? Някой да знае как се лекува? :D
Ако е същото, като на клипа, трябва да се локализира по дължината на кормилния прът. Такова, дето само в едната посока щрака, може да е разместена/деформирана от много употреба ключалка или изключвател на мигачите, не мога да определя силата и характера на щракането от клипа.
Пробвай с контактния ключ да опънеш патрона навън, с идеята да го отдалечиш от кормилния прът и тогава да завъртиш волана.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 36 госта