вибрации на скоростна кутия

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
maya.bancheva
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 08 ное 2015, 18:08
Модел на автомобила: ford fiesta 1995,klimatik,lpg,s veriga,predno,s kareta
Местоположение: plovdiv
Status: Извън линия

вибрации на скоростна кутия

Мнение от maya.bancheva » 25 авг 2017, 23:14

здравейте.казвам се Евгени Кушлев.Имам Форд фиеста 1.3,агу,1995 г с климатик.тези дни ходих на по4ивка на балкана.когато пътъвах забелязах следното с колата.Тя е натоварена с багаж до горе и с 4етири 4овека.тоест пълна до горе с вси4ко.когато катеря нагоре и карам на втора предавка давам пове4е газ,защото е по стръмно нагоре и не позволява да вклю4а трета предавка..та когато дам пове4е газ на втора и карам нагоре за ка4ване на по стръмно,се 4уват вибрации идващи може би от към лостовете които отиват до скоростната кутия/за смяна на предавките/.а може и да е от самата скоростна кутия.не мога да определя.държа да кажа 4е това става само когато сменям предавка от втора на трета или подам пове4е газ на втора.и само когато е нагоре по стръмно.когато се движа надолу-не,няма вибрации,а на равно-в редки изклю4ения.трябва да спомена 4е където е леглото на лостовете за смяна на предавки,оттам минава и ауспуховата тръба.тръбата е най ниската то4ка там при катализатора/който е отпред/на колата.когато е натоварена колата и мина през спящ,легнал полицай по висок ако е той,.....колата задиря там.онзи ден минах така-пълен и през легнал полицай.да не би нещо да се е изкривила тръбата малко,да опира в лостовете,и да създава вибрации.погледнах я след като я вдигнах на крика-нищо нередно на пръв поглед.даже и тампона на ауспуха е здрав.приятели казват 4е може да е скъсан тампона на скоростната кутия и оттам да има вибрации.на втора с пове4е газ да се изпъва до краен предел понеже се катери,а на по високите предавки да се успокоява и заспива на по нормални обороти.ще я закарам на майстор тези дни,то се знае.аз самият да погледна Ауспуха,нещо друго бих ли могъл да направя/безобидно/?мерси за отговора.не знам само дали не е от някой друг тампон на ауспуха,тях не съм ги гледал,и евентуално да се предават вибрациите отпред,но определено се 4уват вибрации в предната 4аст на колата,малко след скоростния лост,посока към предницата.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта