Лети джанти 16" с ЕТ 43 за Фокус 2

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Лети джанти 16" с ЕТ 43 за Фокус 2

Мнение от F Focus » 14 мар 2021, 10:40

Здравейте,
Интересува ме стават ли такива джанти(от Волво) за Фокус, за който оригиналните джанти са с ЕТ 52,5-50, или не е препоръчително? В момента съм с такива джанти с втулка на центр. отвор, но не съм свалял някоя да видя параметрите и.
Благодаря предварително!
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Лети джанти 16" с ЕТ 43 за Фокус 2

Мнение от Ozzie » 14 мар 2021, 12:15

Аз съм с офсет 40 мм. и не виждам проблем. Ако гумата не стърчи извън калника, значи всичко е наред.
Срещал съм мнения, че изнесеното колело натоварва лагерите повече, понеже се променя дължината на лоста, в което има резон. От друга страна, смятам лагерите за достатъчно надеждни да се справят с това натоварване.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Лети джанти 16" с ЕТ 43 за Фокус 2

Мнение от F Focus » 14 мар 2021, 17:01

Благодаря Ози!
Съгласен съм с казаното от теб и не съм фен на заигравки с офсет-а, ширината на джантите и на гумите, но се оказа, че употребяваните оригинални лети джанти за Фокус-2 държат високи цени(явно щото, като Ролс-Ройс не се срещат често! :D ), та затова се ослушвам за заместители.
Както споделих в момента съм с точно такива джанти от Волво(чета тук-там, че били много здрави)-поне визуално, а и май е по-добре да имаш 8 еднакви лети джанти, че ако някоя се покриви, или спука да се върти само една гума при смяната със зимни-летни.
И много ме е яд, че при смяната на летните гуми, с които купих колата(последен сезон) със зимни не ми протече мисъл кВо пише, като параметри от задната страна на джантата! :evil:
За гуми с размер 205/55/16 бих предпочел джанта 6.5J, а не 7, за да е по-прибрана навътре джантата и борта на гумата да настърча повечко, че да не се наранява "жантата" по бордюри и прочие-какво мислите?
Днес е Сирни Заговезни, и въпреки, че младите искат прошка от по-старите(тук сме Ялта на първо място и чак после аз :wink: ), искам прошка от всички, които са се почувствали обидени, или засегнати от мен! И дано занапред бъдем по-добри, по-толерантни и по-търпеливи!

П.С. М/у другото на сегашните ми нови зимни гуми на борда им пише "да не се монтират на джанта с външен диаметър 16.5 инча?! :?:
Първо не знаех, че има и такъв размер джанти, и второ ми се видя много странно 16-инчова гума да се опитваш да натепаш на джанта с по-голям диаметър с 1.27см.? Стори ми се интересно-затова го споделих.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
dmastard
потребител
потребител
Мнения: 239
Регистриран: 10 апр 2014, 01:11
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci '06
Status: Извън линия

Re: Лети джанти 16" с ЕТ 43 за Фокус 2

Мнение от dmastard » 14 мар 2021, 22:45

Доколкото съм се интересувал, ЕТ40 е минимума за джанта 6,5 инча. Следва ЕТ43 да е окей също.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта