Проблем с хидравлика Мондео мк2

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
vacheco
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 03 мар 2021, 13:05
Местоположение: Berlin
Status: Извън линия

Проблем с хидравлика Мондео мк2

Мнение от vacheco » 04 фев 2024, 22:10

Здравейте колеги,имам следния проблем.колата е Мондео мк2 1.8тд.когато е на място колата, при завъртане дори и леко на кормилото и ако задържа във това положение самото кормило започва да се колебае наляво надясно, например завъртя на ляво и изведнъж задържа в няква позиция и самото кормило ми се тресе във ръцете като прави движения наляво надясно.какво ще да е това? а пък понякога, най често като е студена и завъртя бързо се чува пискане и за момент се затруднява завиването(и двата проблема са само когато е на място колата). благодаря ви много и много се радвам че има такъв форум и хората са много отзивчиви и човек винаги има какво да научи.

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с хидравлика Мондео мк2

Мнение от ivchotr » 04 фев 2024, 23:12

Преди време беше обсъждан подобен проблем. Порови из форума. Или пък беше в другия... Не помня.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с хидравлика Мондео мк2

Мнение от OgiDogi » 10 фев 2024, 16:25

vacheco написа:
04 фев 2024, 22:10
Здравейте колеги,имам следния проблем.колата е Мондео мк2 1.8тд.когато е на място колата, при завъртане дори и леко на кормилото и ако задържа във това положение самото кормило започва да се колебае наляво надясно, например завъртя на ляво и изведнъж задържа в няква позиция и самото кормило ми се тресе във ръцете като прави движения наляво надясно.какво ще да е това? а пък понякога, най често като е студена и завъртя бързо се чува пискане и за момент се затруднява завиването(и двата проблема са само когато е на място колата). благодаря ви много и много се радвам че има такъв форум и хората са много отзивчиви и човек винаги има какво да научи.
Недостатъчно хидравлична течност в резервоара?
Ако има кой да провери, все пак...
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта