Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от bikercho » 09 авг 2012, 19:50

Здравейте колеги значи закарах колата на един майстор да ми върже дневните светлини и оригиналната схема му занесох сичко вика ще стане както е по схемата но днес като взех колата виждам че сигорно е и побългарявал нещо защото ето го и проблема значи паля колата фаровете светват на 50 % намаление и проблема е че вътре на арматурното табло индикаторите за изгорели крушки на фаровете светят обаче както светят дневните завъртам от врътката паля ръчно фаровете и индикаторите изгасват неговото изказване беше че имало модул който оправлява тези индикатори и нямало как да се излъже този модул да си мисли че фаровете светят на 100 % а пък те да са на 50% но както са вкючени дневните светлини той даде на късо на товарното съпротивление и фаровете ставетнаха веднага на 100 % светене но пак не изгасват индикаторите мисълта ми е че когато е на дневни светлини индикаторите светят а когато ръчно си ги вклуча изгасват някой може ли да каже дали найстина не може да се отстрани това или не му се е занимавало на човека

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от S_C » 09 авг 2012, 21:47

Нищо не е побългарявал-при системата с резисторите,модулът,следящ за изгорели крушки,е друг!Този стандартния...като се накичат резисотри между него и крушките,дава индикация за изгоряла крушка.Виж схемите в темата дето пуснах за дневни на Мондео...там го има модула какво представялва.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от bikercho » 09 авг 2012, 22:06

Ама мисълта ми е този модул може ли да се излаже че сичко си му е 6 или трябва да търся модул от кола с оригинални дневни светлини и забравих да го питам дали е сложил диоди също така при оригиналните дневни светлини поне при мене е така де осветлението на таблото не свети но пък за сметка на това осветлението на номера свети и задните габарити демек стоповете но и те също с намалена мощност

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от S_C » 10 авг 2012, 00:31

Виждал съм го "излъган" тоя модул,освен да питам как е реализирано...но едва ли ще ти свърши работа-системата беше уж грамотно (откъм електротехника) преработена,но външният вид беше ужасен...нищо общо с оригинални части.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от bikercho » 10 авг 2012, 16:19

Ако можеш да питаш по какъв начин може да се излъже ще съм ти много благодарен мерси предварително но ако взема директно модул от кола която оригинално е с тази опция дневни светлини и само да го сменя дали ще стане как мислиш щото колата от която взех релето беше оригинално с релето и гнездото и всичко беше вързано на нея обаче оригинално и ако такоз директно да вземам модула от нея ама и не го знам каде се намира и какво представлява

Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от bikercho » 11 авг 2012, 21:19

Значи една подробност която ме навежда на мисълта че майстора не си е свършил работата както трябва и си мисля че и за това може да светят тези индикатори самото реле има 5 крачета оригинално като взех гнездото от колата донор от него в средната дупка излизаха 2 кабела който бяха вързани в една кабелна обувка но като взех колата от майстора на средната дупка на гнездото вече имаше дупка махнал е обувчицата с двата кабела защо това се питам аз някой може ли да ми обесни

Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от bikercho » 12 авг 2012, 16:38

Никой ли няма идея какво може да се направи по въпроса дайте съвети гледам схемите в autodatata и там при мондео с дневни светлини този модул го няма а пък при мондео което не е оригинално с дневни светлини този модул за индикацийте за изгорели крушки го има

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от S_C » 14 авг 2012, 20:43

По принцип това,дето си тръгнал да го правиш...аз не бих го и помислил.Причини-много.Далеч по-лесно беше с допълнителни китайски фарчета.Реализира се с релета по два лева парчето и няма нищо за мислене.Първо реле ми пали фаровете щом получи сигнал за запален двигател (взима се от 1000 места в колата).Второто трябва да ми спре дневните щом включа поне габарити.Това се взима най-лесно от светлините на задния номер.Кеф ти кабел през цялата кола-дебел, с лесен достъп,модулът за изгорели крушки така и така не следи за тия крушки...цялата философия са две NC/NO релета и два метра кабел.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от bikercho » 15 авг 2012, 07:49

Еми разбирам те че играта е по малка с варианта който казваш ти но аз държах на оригиналното мисълта ми е според теб ако взема модул от кола оригинално с дневни която е била дали ще има ефект

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от S_C » 15 авг 2012, 14:12

На твоята кола и от предишното Мондео GHIA весиите,автоматичното пускане на светлините при запален мотор се реализира точно с едно мостче в кутията с бушоните дето е при мотора.Ни повече,ни по-малко.Големият гърч е с резисторите.
Модулът за да го намериш друг,трябва да знаеш какъв номер е и дали има разлика с модулите от предишни години.Ако са различни...най-вероятно ще стане.Ако не-значи нещо някъде се пипа допълнително...и ще трябва да се мисли какво.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10857
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от ЯЛТА » 15 авг 2012, 15:53

Точно сега се върнах от Мото Пфое, където ми активираха "дневните светлини" по лесния и евтин начин,- даваш контакт и светват само късите светлини. За това удоволствие- 64.80 лв., а ако има реле- 160 лева, само релето е с цена 66 лв. Всъщност май релето прави забавеното включване.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от HACKO » 15 авг 2012, 16:00

Еха Васко, направо си на далавера с тази оферта.
Не е като тези :mrgreen:
http://prodavalnik.com/modul-za-avtomat ... i-i8626549" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prodavalnik.com/avtomatichni-mod ... e-i8634355" onclick="window.open(this.href);return false;
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10857
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от ЯЛТА » 15 авг 2012, 17:32

HACKO написа:Еха Васко, направо си на далавера с тази оферта.
Е не съм на далавера, но един колега от форума ми разправя как на баща му Фокуса изгорял за 3 минути. Та за това не ми се занимава с разни измишльотини, иначе си бях намерил даже с две годишна гаранция, които си искам фарове да светят, на колкото си искам %, през 5 %.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от S_C » 15 авг 2012, 23:41

Е за това няма никога да си взема нова кола,която да карам за сервиз в МП...
Даваш контакт и...нищо не трябва да свети!
Светва едва като запалиш двигателя.

edit: за bikercho

Хващай жичкаджията за ушите и си търсете грешката.Модулите се оказаха еднакви,объркали сте нещо по свързването.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

vamfan
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 05 сеп 2009, 15:31
Модел на автомобила: TRANZIT 2,5 tdi
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от vamfan » 16 сеп 2012, 19:36

голямото, високото реле-сиво, дето е до това за дневните светлини за какво е, че имам на него букси , а го нямам. За сметка на това нямам окабеляване за дневните
http://bikercho.snimka.bg/automobiles/r ... 5.28086533

Потребителски аватар
mi6o
потребител
потребител
Мнения: 773
Регистриран: 11 авг 2007, 10:20
Модел на автомобила: Мондео МК3, 2.2 ТДЦИ, 2005 г., 155 к.с. (коНби), Мондео МК 2 (коНби) / 1.8 ТД / 98 г. /90 к.с. ( бивш Ескорт 1.8 ТД / 98 г. / 90 к.с. , още по-бивша Фиеста 1.25 / 16 кл. / 75 к.с. / 96 г. )
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от mi6o » 31 яну 2015, 23:15

ЯЛТА написа:Точно сега се върнах от Мото Пфое, където ми активираха "дневните светлини" по лесния и евтин начин,- даваш контакт и светват само късите светлини. За това удоволствие- 64.80 лв., а ако има реле- 160 лева, само релето е с цена 66 лв. Всъщност май релето прави забавеното включване.
Здрaвейте хорa. Искaм дa нaпрaвя и aз по някaкъв нaчин дневни светлини. Не ми пречи дa пускaм ръчно късите или товa, че по-често ще купувaм крушки. Не искaм дa ми се топят букси и нещa по ел. инстaлaциятa зaрaди мaлоумието дa се кaрa нa фaрове при 35 и повече гр. нечовешкa жегa. Ялтa, кaк нaпрaвихa нещaтa при теб ? При мен е кaкто при колегaтa-aвтор нa темaтa-при тaблото с бушоните и релетaтa до aкумулaторa имaм дупкa, но пък в Aутодaтa ми излизa, че нa тия бушончетa откъм фaрa, първото от ляво нa дясно е зa дневни светлини. Имa гнездо, че дaже и бушонче имa. Също тaкa дa питaм колегaтa Ялтa и всеки, който знaе-с нaмaленa силa ли светят късите ? Въпросa е дa се зaпaзят рефлекторите, крушките сa ясни-Фрaнко Бaцaлен и си ти :lol:

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10857
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от ЯЛТА » 01 фев 2015, 13:04

По добре бръмни при Фордманияка, ще ти ги направи перфектно. Моите светват щом дам контакт,- такива са майсторите в Мото Пфое, а Митака ще ти ги направи да светват след запалване на двигателя.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от Didibao » 01 фев 2015, 13:34

Едно реле един диод и нещата стават схемата си е моя версия и работи перфектно от много време.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Изображение

Потребителски аватар
mi6o
потребител
потребител
Мнения: 773
Регистриран: 11 авг 2007, 10:20
Модел на автомобила: Мондео МК3, 2.2 ТДЦИ, 2005 г., 155 к.с. (коНби), Мондео МК 2 (коНби) / 1.8 ТД / 98 г. /90 к.с. ( бивш Ескорт 1.8 ТД / 98 г. / 90 к.с. , още по-бивша Фиеста 1.25 / 16 кл. / 75 к.с. / 96 г. )
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от mi6o » 01 фев 2015, 15:07

Много мерсaж зa съветите момци _friends_ . Последно питaне-светят сaмо късите нa някaквa нaмaленa силa нaли ? Тaбло, гaбaрити, осветлението нa зaдния номер и въобще всичко, което свети кaто се пуснaт късите от копчето, при дневните не свети нaли ? A зa нaпрaвaтa нa тaя оперaция, ще е някой от колегите Дидибaо или Фордмaниaкa ( рaзбирa се aко искaт ), че дисциплинaтa " ток и жицa " ми е мaлко чуждa :lol:

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Направих дневните светлини на Мондео МК2 и излезе проблем

Мнение от Didibao » 01 фев 2015, 15:33

Моята схема са само къси, но са но 100% защото съм на ксенон и нямам нужда от друго, във всички други позиции ключа работи нормално, на запален мотор пали късите.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Изображение

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта