Mondeo MK3 - самозаключва се...

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
LoGo
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 03 окт 2014, 00:16
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 ST
Status: Извън линия

Mondeo MK3 - самозаключва се...

Мнение от LoGo » 24 окт 2014, 21:37

Здравейте! От скоро съм собственик на Ford Mondeo MK3 1.8 16V Duratec HE 2002 година.
Преди всичко си работеше нормално - когато отключа от дистанционното се отключваше и багажника, и нямаше проблем със самозаключването.
Сега обаче при отключване на колата всички врати се отключват, но когато натисна копчето на дръжката на багажника нищо не се случва - заключен е въпреки че колата е отключена. Трябва да натисна 2-3 пъти копчето за отваряне на багажника на дистанционното, отваря се след като го затворя вече мога да го отварям и затварям от копчетата на дръжката му ( вече е отключен явно..)

Истинската беля обаче става, когато колата е запалена всички варати са отключени, сляза от нея да затворя гаража и тя сама решава да се заключи :shock:
Друго което ми направи впечетление е, че докато съм вътре на затворени врати и натисна чопа за заключване на дръжката на шофьорската врата се заключва само тя, а не всички..
Моля, ако някой може да ми даде насоки, да сподели мнението си :(

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK3 - самозаключва се...

Мнение от urgan » 27 окт 2014, 11:28

Проблема ти е в шофьорската врата, най вероятно и бутона вътре за багажника не ти работи както трябва. Копчето на багажника и копчето вътре минават през машинката на шофьорската врата. Също това да не се заключва като натиснеш навътре пак е от машинката. Същите проблеми ги имам и аз без самозаключването, след леко почистване на машинката всичко се оправи но за кратко. От тогава нямам време за по-обстойно почистване и така я карам.
Изображение

Zari
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 10 мар 2007, 23:34
Модел на автомобила: FORD MONDEO MK3 2.0 TDCI 130HP
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK3 - самозаключва се...

Мнение от Zari » 09 ное 2014, 10:38

Колега,имах ги същите проблеми. Отделил съм много време на този проблем. Всичко идва от машинката/то е цялата брава/ на централното в шофьорската врата.Свалил съм я и я разглобих на всички съставни части. Проблемите идват от едни микро-ключета/микрета/.Търсих да си ги купя от някъде-не намерих. От горе на всичко ключетата са с огледална форма на левите и десните врати. Аз имах проблем и със задна дясна врата. В крайна сметка- купих си машинка за шофьорската врата от мото пфое/само там я има/ Цена - 310 лв. Много неприятно.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK3 - самозаключва се...

Мнение от Любо » 11 ное 2014, 23:31

Е да цената на нова е неприятна, но пък втора употреба може да се намери поне 6 пъти по-евтино.
Вярно, че няма гаранция, но все пак...

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта