Свещи какви?

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
VladkoM
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 18 май 2009, 21:38
Модел на автомобила: FORD Focus C Max 1.6 16v TI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Свещи какви?

Мнение от VladkoM » 10 мар 2015, 18:48

Здравейте! Можете ли да ми кажете къде мога да намеря номер за свещи или да ми кажете какви да си сложа. Става въпрос за Форд Фокус Ц-Макс 1.6 16v Ti 115 к.с на газ. Благодаря много.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от HACKO » 10 мар 2015, 19:01

Отиваш в МП, даваш VINа и ти дават правилните свещи. И не се впрягай на легендите че за газ трябвало такива и онакива много скъпи свещи, щото видиш ли обикновенните свещи не издържали на газ. Вече повече от 40 000Км карам с обикновенни свещи Моторкрафт, и няма никакви признаци да се нуждаят от смяна. А единственото нещо към което е капризен CVH мотора са свещите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от slavei2003 » 11 мар 2015, 14:07

Карам с полски свещи ISKRA и съм много доволен .Свещите за моя мотор са SFE65PRS-GAS - 11G и са 10лв.за четирите.По каталог на фирмата за теб са 25G-FUT55PRS-GAS ,ако те интересува,защото много хора са скептично настроени,ако нещо не от МП. или не е моторкрафт. http://www.slideshare.net/IvesVanMeenen ... pg-bougies

VladkoM
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 18 май 2009, 21:38
Модел на автомобила: FORD Focus C Max 1.6 16v TI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от VladkoM » 11 мар 2015, 22:58

Като цяло имам проблем с колата. При рязко подаване на газ глъхне. Мислех ме, че е от свещите но днес ги смених(FoMoCo) нови от МФ. Но се оказа, че не е от тях. Ще загледам няколко дни дали не е от кабелите. Ще опитам да намеря друга кола и да пробвам нейните кабели да пробвам дали не е от тях. Днес ги загледах на тъмно стори ми се, че присвяткват.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от Eastbourne » 12 мар 2015, 09:13

Колега и при мен взе да придърпва и при подаване рязко газ и трябва време да захапе. Вече навъртях 15 000 на газ и си мисля, че проблемът е от свещите, но сега като гледам, че си имал същия проблем и не се е оправило и леко взех да се колебая. Ще ги сменя скоро време и ще пиша дали има промяна.

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от slavei2003 » 12 мар 2015, 09:54

Eastbourne написа:Колега и при мен взе да придърпва и при подаване рязко газ и трябва време да захапе. Вече навъртях 15 000 на газ и си мисля, че проблемът е от свещите, но сега като гледам, че си имал същия проблем и не се е оправило и леко взех да се колебая. Ще ги сменя скоро време и ще пиша дали има промяна.

При мен беше точно така,но само на газ .Ако на бензин е ок. значи 90% проблема е в свещите.Аз правих два дни настройки на ГИ докато се усетя от къде идва проблема :twisted:

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от koinov_bg » 12 мар 2015, 18:04

VladkoM написа:Като цяло имам проблем с колата. При рязко подаване на газ глъхне. Мислех ме, че е от свещите но днес ги смених(FoMoCo) нови от МФ. Но се оказа, че не е от тях. Ще загледам няколко дни дали не е от кабелите. Ще опитам да намеря друга кола и да пробвам нейните кабели да пробвам дали не е от тях. Днес ги загледах на тъмно стори ми се, че присвяткват.
Значи на тия нови мотори ве сменят комплект кабели и свещи.
Сега като си сложил нови свещи,старите кабели могат да прецакат новите свещи.
Направи една диагностика на автомобила за всеки случай там всичко ще си каже,защото някък си мисля че проблема ти не е от тям а от друго място.
Поздрави :-)
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

VladkoM
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 18 май 2009, 21:38
Модел на автомобила: FORD Focus C Max 1.6 16v TI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от VladkoM » 12 мар 2015, 18:21

koinov_bg написа:
VladkoM написа:Като цяло имам проблем с колата. При рязко подаване на газ глъхне. Мислех ме, че е от свещите но днес ги смених(FoMoCo) нови от МФ. Но се оказа, че не е от тях. Ще загледам няколко дни дали не е от кабелите. Ще опитам да намеря друга кола и да пробвам нейните кабели да пробвам дали не е от тях. Днес ги загледах на тъмно стори ми се, че присвяткват.
Значи на тия нови мотори ве сменят комплект кабели и свещи.
Сега като си сложил нови свещи,старите кабели могат да прецакат новите свещи.
Направи една диагностика на автомобила за всеки случай там всичко ще си каже,защото някък си мисля че проблема ти не е от тям а от друго място.
Поздрави :-)
Вчера вечерта загледах кабелите стори ми се, че присвяткват. Ще опитам да намеря друга кола с такива кабели да ги пробвам да видя дали е от тях. Не ми се дават 100 и нещо пари и да не е от тях. Според мен не е от ГИ понеже и на бензин го прави но само когато е студена.

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от koinov_bg » 12 мар 2015, 21:36

Ами дал си 100 лв за свещи....
И ся старите кабели като пее*ът някоя нова и като дадеш още 100 за свещи наново и 100 за кабелие слушкаш...
Не питай старило питай патило.
Честно казано опитвам се да ти сменя една смяна на свещи излишна.
Поздрави
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от paci » 12 мар 2015, 21:43

Аз съм прецаквал така свещи със стари кабели
Ако старите са имали черни ивички по изолаторите направо бракувай новите ... :)

VladkoM
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 18 май 2009, 21:38
Модел на автомобила: FORD Focus C Max 1.6 16v TI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от VladkoM » 13 мар 2015, 19:28

Може ли да ми препоръчате къде да направя диагностика в Бургас. Казаха ми, че Бош в Бургас били добри. Чудя се дали да е в Бош или да отида в МФ. Да направят диагностика да видя какво е. Гледам кабелите светят но не ми се дават 100 и повече лв. за експерименти. Искам да отида някъде и да ми кажат какъв е проблема.

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от koinov_bg » 13 мар 2015, 19:46

Колеги от Бургас да кажат.
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Свещи какви?

Мнение от toniboy » 13 мар 2015, 20:25

VladkoM написа:Може ли да ми препоръчате къде да направя диагностика в Бургас. Казаха ми, че Бош в Бургас били добри. Чудя се дали да е в Бош или да отида в МФ. Да направят диагностика да видя какво е. Гледам кабелите светят но не ми се дават 100 и повече лв. за експерименти. Искам да отида някъде и да ми кажат какъв е проблема.
Здрасти колега.
Най добре я закарай в Мото пфое. Там ще ти направят диагностика и ще ти предложат правилните свещи и кабели.
От гаражни майстори фаида няма. Ще ти сложат едни турски евтини кабели на Тесла за 40 лв и след месец два пак ще си в това положение.
А щом и казваш светят то е ясно , че кабелите са за смяна.
Наско има право , не се впрягаи да взимаш скъпи свещи защото били за газ и имало значение. Мотор крафт в Мп. 1 бр е 14 - 16 лв обикновенни.
Аз на фиестата ми мк3- съм на газ и свещи NJK нямам никакви проблеми с тях 4 лв бр.
Обърни внимание ако ходиш в М.П Бургас кабелите ги водят като резервна част и идват по скъпи докато в София М.П се водят като консуматив и са малко по евтини . Поне за един ескорт рс от групата така стана разликата в цената покри две свещи почти. Това е преди година и половина някъде.
Мини на някоя среща на клуба, може да помогнем , всяка неделя се събираме от 17 ч. на паркинга на бившето мотопфое в Бургас. _friends_

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта