Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
piksi_88
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 08 окт 2011, 20:44
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от piksi_88 » 08 окт 2011, 22:01

Имам Форд - Фокус 2001г. 1.8 тдди . От скоро лампата която отчита отворена врата, багажник или преден капак започна да ми прави парчета. При затворени всички врати капаци и багажник тя продължава да свети , в следващия момент се изгасва после пак се вкл. дори не е през равни интервали с две думи прави си какво то си иска . И това не е всичко заедно с нея когато колата не е в движение алармата се вклучва без колата да има допир до нищо. Адски дразнещо е да ти свети червена лампа на таблото а просто мъчително алармата да ти пищи по 10 пъти на вечер . Ако някой е срещал този проблем или има някакво решение моля да го публикува тук. Благодаря предварително :? Проблема разрешен :)
Последна промяна от piksi_88 на 29 ное 2011, 23:59, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата

Мнение от MapTo_D » 08 окт 2011, 22:17

Щом изгасва и пак светва значи не прави някъде добра връзка според мен. Виж почисти навсякъде, погледни и багажника добре, на моя фИкус така му светеше лампата един ден, а уж всичко затворено, отворих багажника, блъснах го хубаво и всичко заспа. А вклюването на алармата си го обяснявам точно с това, ти заключваш колата, по някое време лампата иска да светне, но като няма тоя шанс почда да звучи алармата, защото си мисли може би че някой иска да краде... :lol: Мистерия като цяло, дано намериш проблема.

Потребителски аватар
piksi_88
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 08 окт 2011, 20:44
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата

Мнение от piksi_88 » 08 окт 2011, 22:21

Според мен и моя проблем ще е някъде от багажника. Но там има толкова кабели не знам кои точно е за датчика за отваряне и затваряне. мерси много за мнението ти _friends_

Потребителски аватар
lazarlachev
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 20 юни 2011, 20:35
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 2000 1.6i 101hp
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от lazarlachev » 25 дек 2011, 17:12

Кажи как си разрешил проблема защото мене много ме дразни да ми свети лампата.

Потребителски аватар
Дмитарчо
потребител
потребител
Мнения: 187
Регистриран: 03 окт 2009, 19:56
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate MK3 Ghia /2003/ 131 Hp
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от Дмитарчо » 26 дек 2011, 10:17

Аз имах същия проблем с Фокусника преди време. проблема се реши като смених датчика на шофьорската врата. отвори си вратата и го размърдай нагоре/дадоло,наляво и дясно,а не навътре и навън, ако тогава ти пропищява алармата значи е там проблема,ако ли не търси по другите датчици на другите варти. аз си го взех от моргата за 20-тина лв. в МП не беше кой знае каква цифра. Успех и весели празници ;)

Потребителски аватар
piksi_88
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 08 окт 2011, 20:44
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от piksi_88 » 12 яну 2012, 12:40

lazarlachev написа:Кажи как си разрешил проблема защото мене много ме дразни да ми свети лампата.


отидох при тоя пич който ми сложи алармата нещу поразрови из багажника явно датчика и спря . дано сам помогнал ;;):

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от madboy » 16 мар 2012, 19:33

Днес се разсвети и при мен лампата за отворена врата.
Къде има датчик там?
piksi_88 написа: отидох при тоя пич който ми сложи алармата нещу поразрови из багажника явно датчика и спря . дано сам помогнал ;;):
По-добре провери дали алармаджията не е игнорирал задния капак. Пробвай да го отключиш при включена аларма.

П.П. Сега се връщам след разкостване на кората на капака. Проблемът не е в контактни пластини както при Фиеста и производни (примерно Ка).
При Фокус МК1, контактът се затваря през механизма на ключалката. Явно там има постоянно затворен ключ, който се отваря (прекъсва веригата) при затваряне на капака и всички лампи загасват. Проблемът обаче не е в ключалката, а в буксата през която е захранването на моторчето за ключалката. През нея минава и веригата за лампата на таблото и за плафона в багажника. Откачих буксата и всичко загасна- това беше и моята цел, защото плафона в багажника светеше постоянно- цяла нощ и туморъл гивми ток уе френд...
Първо пръсках със спрей за почистване на ръжда и др. боклуци, но файда нямаше. Обаче съм олял и буксата, защото по контактите й (вътре в самата букса- явно откъдето е минала течността, от там са влизали влага и боклук), имаше доста от течността и като я поставих отново лампите не светеха. Присветваха само при силно разбутване на тази и букса, иначе ключалката работеше при отключване отвътре. Оставих буксата извадена да съхне, утре ще я мисля. Мисля да я изпъскам още веднъж хубаво, защото през нея излезе боклук с цвят на ръжда. След това ще я подсуша с компресора.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от madboy » 17 мар 2012, 21:22

В края на краищата се оказа, че едното краче на буксата е счупено. Явно изгнило, което не е трудно, защото крачетата са кухи... Засега наставих едно краче, но ще се търси друга букса.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Tichev
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 20 дек 2014, 18:54
Модел на автомобила: Ford Mondeo МК4 2009
2.0/ 16V / 145 к.с - газов инжекцион
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от Tichev » 03 яну 2016, 20:26

Дмитарчо написа:Аз имах същия проблем с Фокусника преди време. проблема се реши като смених датчика на шофьорската врата. отвори си вратата и го размърдай нагоре/дадоло,наляво и дясно,а не навътре и навън, ако тогава ти пропищява алармата значи е там проблема,ако ли не търси по другите датчици на другите варти. аз си го взех от моргата за 20-тина лв. в МП не беше кой знае каква цифра. Успех и весели празници ;)

Здравей,

На мен Фикуса прави същите мизерии откъм шофьорската врата. Къде се намира датчика за отворена врата и какво представлява? Ако е вътре в кората на вратата, лесно ли се достига и има ли особености по смяната му?

При мен проблема е, че алармата се включва когато си иска и вечерта не е много готино. Също така, плафона светва, когато си иска, заключва се откъм централното когато си иска. "Сака" си разглобяване и почистване на всички сегменти по нея (ел. и механични), но ако някой го е правил, нека сподели повече опит?
Важното е работата да е свършена!

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от madboy » 04 яну 2016, 01:15

Изображение
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Tichev
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 20 дек 2014, 18:54
Модел на автомобила: Ford Mondeo МК4 2009
2.0/ 16V / 145 к.с - газов инжекцион
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от Tichev » 05 яну 2016, 10:56

madboy написа:Изображение
Мерси, колега!! Голям си! Поразмърдах го малко и точно той прави дефектите и мизериите. Някой намирал ли е тази част по магазините и как е точното наименование, че не мога да го намеря по нета?

Мерси предварително на всички отзовали се.

Поздрави,
Тичев
Важното е работата да е свършена!

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от madboy » 05 яну 2016, 21:29

Пробвай да го свалиш някак. Сигурно е клеясало там. Ако можеш да почистиш контакта.
Иначе по-скоро по моргите може да се намери, или тук в обявите за Фокуси на части.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Tichev
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 20 дек 2014, 18:54
Модел на автомобила: Ford Mondeo МК4 2009
2.0/ 16V / 145 к.с - газов инжекцион
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от Tichev » 19 яну 2016, 11:12

Колеги,

Проблема е решен за 5 мин. срещу 5 лв. Явно палеца на вратата е бил доста смачкан и клеясал, че правеше бъгове. Взех от моргата друг палец и се оправи, в момента всичко е наред.

Мерси за помощта на отзовалите се.
Palets.jpg
Важното е работата да е свършена!

Потребителски аватар
bulgarche-to
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 18 окт 2014, 22:08
Модел на автомобила: Ford Focus мк1 Trend 1.8TDI 90h.p. '00
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампата отчитаща за отворена врата Разрешен !

Мнение от bulgarche-to » 01 мар 2016, 17:18

Само черния квадрат (датчика) ли смени или цялото заключване? При мен това е метално и е изтъркано. Мислех да го наваря с материал отгоре или да подложа шайби и да изместя встрани мястото на допир. Имаш ли снимки какво е когато се свали? Разглабя ли се нещо повече, от тези 3 болта?

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 51 госта