Проблем с КА

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
BuBBa
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 28 май 2007, 12:46
Модел на автомобила: Ford Ka `00
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Проблем с КА

Мнение от BuBBa » 16 юли 2007, 23:06

Привет на всички! Днес се случи нещо странно с моето КА. Заредих на бензиностанцията и на магистралата колата започна да придърпва. Не обърнах много внимание, реших, че е от климатика - действително с пуснат климатик сякаш придърпваше повече. На връщане към града след няколко часа сякаш проблемът не беше толкова осезаем. Но спрях пред банката и повече не можах да запаля. Обадих се на един познат, той дойде, провери акумулатора - всичко наред. Опитахме да запалим и успяхме. По пътя климатикът се държеше странно, сам се изключваше и включваше, накрая взе да духа горещо и го спрях. Паркирах пред сервиза и КА-то пак не пожела да запали.
Някой има ли някаква идея? Оставих да го гледат моите познати в сервиза, но те ще имат време чак вдругиден. Чудя се какво ли би могло да бъде и колко сериозен ще излезе проблемът. Идеи някакви? :idea:

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 16 юли 2007, 23:28

Ами че то имаше разни изпонаскубани кабели.
Светльо заминали?
Щеше ги гледа или няма време.
Имаше една тема за масата от мотора към купето.
Може при теб някой кабел или тази маса нещо да скъсани хлабави или деа знам и се шашкат датчици и компа гаси мотора.
Ако е само това че е задухало топло съм поготвен ама ...

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 17 юли 2007, 09:21

Малии,то така обяснено ми прилича на пътник тази количка :P
Шегувам се...не мога да открия връзка в придърпването,незапалването и ненормалната работа на климатика..явно проблемите са няколко.Щом си я закарала в сервиз ще са по компетентни(надявам се)от нас и ще я излекуват.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта