Проблем с фаровете на МКІ

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
mondeo
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 26 ное 2004, 15:18
Модел на автомобила: Mondeo turnier 1.6 16V - 1994г.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Проблем с фаровете на МКІ

Мнение от mondeo » 29 ное 2004, 16:06

Мондео МКІ има един проблем - пластмасовата бленда във фаровете за съси светлини пожълтява със времето и светлината на фаровете става много слаба. Един начин да се избавите от този досаден проблем е да отворите фара, да изчистите тази пластмасова бленда и да смените крушките с такива, които светят по-силно.
Аз лично съм с OSRAM Silverstar +50%
Изображение
Изображение
Изображение

Мощността си е същата като стандартните крушки - от което следва, че няма опасност от претоварване на кабелите и от стопяване на рефлекторите
Реално светят до 50% по-силно от нормалните крушки
Цената не е много по-висока

:twisted:

Потребителски аватар
GOSPODIN
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 30 ное 2004, 02:03
Status: Извън линия

Re: Проблем с фаровете на МКІ

Мнение от GOSPODIN » 30 ное 2004, 02:34

За пожълтяването си прав, но как могат да се изчистят тези бленди, че в Мото Пфое са по 25лв. Отварянето на фара е голям проблем, защото трябва да се сваля бронята. В руския форум са написали , че става и с натискане с коляно на бронята , когато свалиш всички скоби от фара но е рисковано да не се счупи стъклото. Иначе тези крушки са по 12 лв. в Практикера ,ако не се лъжа.
Ford Mondeo 2.0 130hp TDiC Ghia 2003, kombi ,Silver Metalik

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 30 ное 2004, 09:45

Ами винаги има риск.
А за да свалиш фара, наистина трябва да откачиш бронята - първо сваляш кората под бронята и после самата броня. Но ако мислиш, че блендите не са мръсни, а са само пожълтели, можеш да си сложиш крушките направо - абе, всичко си е индивидуално

:twisted:

Потребителски аватар
TED
потребител
потребител
Мнения: 304
Регистриран: 30 ное 2004, 23:31
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 '94
Ford Cougar 2.5 '00
Ford Mustang GT '07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от TED » 30 ное 2004, 23:38

Пластмасите не са мръсни, просто са остарели с времето и високата температура и са пожълтели. Аз реших проблема радикално, махнах ги. Наистина трябва да се свали бронята и всички скоби на фара. Фасона колата се промени изцяло (към по добро де :lol: ), а късите не светят по зле. Крушките оставих старите на Motorcraft.

Потребителски аватар
GOSPODIN
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 30 ное 2004, 02:03
Status: Извън линия

Мнение от GOSPODIN » 01 дек 2004, 00:02

ТЕД, и аз мисля да ги сваля тези бленди , но все пак ще се опитам да отворя фара без сваляне на бронята, но чак напролет. Някой да знае къде може да се направят вежди за фаровете за тунинг? Или пак самодейност:)
Ford Mondeo 2.0 130hp TDiC Ghia 2003, kombi ,Silver Metalik

TINTI
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 25 фев 2005, 20:43
Модел на автомобила: фиеста 1,1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от TINTI » 01 дек 2004, 19:17

Колкото и да ви се иска нищо нестава когато махнеш пожьлтялите бленди! Проблема е, че тази пластмаса насочва светлината на платното а без нея свети на точка :lol: :idea:

Потребителски аватар
GOSPODIN
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 30 ное 2004, 02:03
Status: Извън линия

Мнение от GOSPODIN » 01 дек 2004, 23:07

Предполагам, че тези бленди имат своята функция на разсейватели на светлината , но си мисля, 4е не е грешно да се направи проба. Видях 2 Монита без бленди по улиците , но не можах да говоря с чорбаджиите им.
Ford Mondeo 2.0 130hp TDiC Ghia 2003, kombi ,Silver Metalik

Потребителски аватар
TED
потребител
потребител
Мнения: 304
Регистриран: 30 ное 2004, 23:31
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 '94
Ford Cougar 2.5 '00
Ford Mustang GT '07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от TED » 03 дек 2004, 01:27

Да, плексигласа е направен така че да разсейва светлината и без него петната от фаровете са по ясно очертани. При подходяща настройка (горе/долу и ляво/дясно) на фаровете това не е проблем, късите са си много добре.
"Здравият разум е колекция от предрасъдъци, събрана до 18-годишна възраст."
А. Айнщайн

Ford Mondeo 1.8 16V MK1 '94
Ford Cougar 2.5 v6 '00
Ford Mustang GT '06

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 03 дек 2004, 09:09

Значи, аз също пробвах да ги махна тези бленди, но като пуснах фаровете положението беше отчайващо :? Бях в един подземен гараж и резултата беше - едно светло петно на тавана и едно светло петно на пътя на около метър, метър и половина пред колата. Наистина като погледнеш отпред колата - свети силно, но за мое голямо съжаление не осветява нищо от пътя. Пробвах и с реглаж, но пак нищо. Ако някой е успял да нагласи фаровете да светят без бленди - евалата :)

:twisted:

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Мнение от Mondeo18TDI96 » 06 дек 2004, 12:08

Здравейте,

Съжалявам, че не съм прочел по-горните мнения досега. Моето мондео беше без тези "бленди" . Мислех че са разменени светлините (дълги/къси). Не е възможно да се кара без тях!. От една "морга" купих (преди два дни - за 150 лв!) два фара и им извадих блендите (доста пожълтели). Разглобих фаровете без да ги свалям: махнах 4-ри от 6-те скоби (горните 3 и 1 странична) - така отдолу остават 2 скоби. С отверка отворих горната част на фара - 1-2 см. (долу го държат скобите) - блендата се сваля и поставя лесно (има 2 пластмасови "чопчета" - достъпни отгоре). По лесно става ако се разхлавят мигачите за да не опират в стъклата на фара. Най-вероятно ще си сменя крушките с по-силни - с жълтата бленда са много слаби.
Имам един друг проблем: "боклуците" дето са ми превъртали километража са го строшили (изкривили са оста на червяка на моторчето което върти мехачниния брояч) - в мотопфое искат 290 (несъм сигурен за какво точно - само модула или цялото табло). Във Варненските морги нямат за дизел (за бензин цяло табло е за 60лв!)
Ford Mondeo 1.8TDI 96 (MK1)

Потребителски аватар
TED
потребител
потребител
Мнения: 304
Регистриран: 30 ное 2004, 23:31
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 '94
Ford Cougar 2.5 '00
Ford Mustang GT '07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от TED » 11 дек 2004, 20:07

Момчета недейте така, как тогава аз вече половин година карам без пласмасовите разсейватели? Вярно че като паркирам срещу стена петната от късите са 2 кръга, но при подходяща регулировка те се разливат идеално по платното и частично се припокриват. Нямам никакви забележки за късите след махането на блендите.
"Здравият разум е колекция от предрасъдъци, събрана до 18-годишна възраст."
А. Айнщайн

Ford Mondeo 1.8 16V MK1 '94
Ford Cougar 2.5 v6 '00
Ford Mustang GT '06

Потребителски аватар
tuningmania
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 27 ное 2004, 16:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo Combi '93
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от tuningmania » 30 яну 2005, 15:58

До "mondeo - Администратор" - Аз също бях като сляп с пожълтялите бленди.. поръчах си ги от един магазин за 20 лева бройката. След това звъннах на "Brock" по телефона да го питам как да си ги сменя, обясни ми човека, смених ги и сега си светят нормално. Е.. ори разглобяването на фаровете забелязах, че самия рефлектор отзад е потъмнял но и аз сложих крушки "OSRAM Silverstar +50%" и засега така ще карам.. иначе чисто нов фар намерих за 140 лева със всички неща (без крушка)!

Потребителски аватар
Stoyan_5
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 23 фев 2005, 10:25
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1,8
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от Stoyan_5 » 10 фев 2005, 11:23

И къде, ако не е тайна, е този магазин за да си порачаме и ние нови бленди?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
tuningmania
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 27 ное 2004, 16:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo Combi '93
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от tuningmania » 11 фев 2005, 11:51

До "Stoyan_5" - Магазина се намира зад пазара Димитър Петков.. много близо до улица Цар Симеон. Ето ТИ точна карта: Натисни точно тук Магазина е в блок 334 на първия етаж.. направени са стълби по балкона ;-)

УСПЕХ!

Потребителски аватар
Stoyan_5
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 23 фев 2005, 10:25
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1,8
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от Stoyan_5 » 23 фев 2005, 15:44

Благодаря!
Мисле, че вече ще мога да намеря магазина без проблем.

Потребителски аватар
furcy
потребител
потребител
Мнения: 369
Регистриран: 11 юни 2005, 16:32
Модел на автомобила: Volvo S60 '11 2.4 D5
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от furcy » 20 дек 2005, 11:24

Вчера си къпих оригиналните бленди за Мондео МК1 от МотоПфое за 44 лв и събота ще ги сменям, защото и моите са мнооого жълти. Може ли за малко повече информация как се свалят мигачите, за да мога да се подготвя предварително, защото никак не ми се ремонтира на студено.
Aко не стане само с 4-те планки, които държат фара, ще се наложи ли сваляне на бронята и ако да, има ли тънкости за нея?

Предварително благодаря на всички.
:)

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от aaleks » 20 дек 2005, 12:48

Отваряш предния капак и над мигача в дупка се вижда винт разхлабваш го /не е необходима да се развива целия/ и мигача излиза напред, задния край е на щипка и сам си излиза.
Махаш всички щипки от фара които виждаш /тези под бронята ги зае*и/ и леко отваряш стъклото на фара /е има малко съпротива/ и бъркаш с пенсета или подходящи клещички /тънки и дългички/ и махаш старите бленди и слагаш новите.
Може да се наложи леко да натиснеш бронята надолу, стъклото не го отваряй прекалено много да не паднат щипките които са под бронята, че тогава ще я свалеш със сигурност.
Блендите се свалят като горния край се бутва малко към стъклото на фара и тогава нагоре.

УСПЕХ :)
Небойте се роби Спартак е с вас!

Потребителски аватар
rejo
потребител
потребител
Мнения: 234
Регистриран: 22 сеп 2005, 01:10
Модел на автомобила: FIESTA 1.3i 2005, бензин
Местоположение: София, жк Младост 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от rejo » 20 дек 2005, 12:49

tuningmania написа:До "Stoyan_5" - Магазина се намира зад пазара Димитър Петков.. много близо до улица Цар Симеон. Ето ТИ точна карта: Натисни точно тук Магазина е в блок 334 на първия етаж.. направени са стълби по балкона ;-)

УСПЕХ!
нещо с картата не го намирам този блок - може ли по-подрбно да дадеш адрес или името на улицата пред блока

Потребителски аватар
rejo
потребител
потребител
Мнения: 234
Регистриран: 22 сеп 2005, 01:10
Модел на автомобила: FIESTA 1.3i 2005, бензин
Местоположение: София, жк Младост 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от rejo » 20 дек 2005, 12:50

tuningmania написа:До "Stoyan_5" - Магазина се намира зад пазара Димитър Петков.. много близо до улица Цар Симеон. Ето ТИ точна карта: Натисни точно тук Магазина е в блок 334 на първия етаж.. направени са стълби по балкона ;-)

УСПЕХ!
нещо с картата не го намирам този блок - може ли по-подробно да дадеш адрес или името на улицата пред блока

Потребителски аватар
furcy
потребител
потребител
Мнения: 369
Регистриран: 11 юни 2005, 16:32
Модел на автомобила: Volvo S60 '11 2.4 D5
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от furcy » 20 дек 2005, 16:50

@aaleks
Много благодаря за бързия и точен отговор.. другия вторник ще пиша как е протекло всичко. :drink:
а естествено после ще има *00110*

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта