Фарове за МондеоМК2

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
geoss
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 26 яну 2005, 11:14
Модел на автомобила: Mondeo '97,1.8TD Ghia
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Фарове за МондеоМК2

Мнение от geoss » 03 фев 2005, 11:37

Здравейте, аз искам да питам за фаровете на Мондео МК2.На моя те са с ел.регулиране и единия е забил направо на долу и не мърда от там като го пускам от купето.какво трябва да направя ,че да го регулирам?Щото с един фар да караш си е голяма пръчка

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 03 фев 2005, 14:06

Лесно е!
Като отвориш капака и погледнеш фара отгоре, трябва да видиш два пластмасови винта /обикновено бяли/. С тяхна помощ можеш да си регулираш ръчно фара. Единият винт е за вдигане и сваляне, а другия за въртене на ляво и на дясно. Най-добре е да направиш упражнението по тъмно или в неосветен подземен гараж, СРЕЩУ стена. Връткаш винчето докато получиш задоволителен резултат. Това е временно решение в твоя случай. След като имаш ел. фарове, по-добре би било да намериш проблема, заради който не ти работи машинката на въпросния фар и да го отстраниш.


Тва е :roll:

:twisted:
Последна промяна от Brock на 03 фев 2005, 14:25, променено общо 1 път.

racer11
потребител
потребител
Мнения: 836
Регистриран: 11 окт 2005, 16:26
Модел на автомобила: ескорт '96 1.8 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от racer11 » 03 фев 2005, 14:08

не знам за мондеото, но на моя ескорт този проблем се разрешава сравнително лесно. маха се гумения маншон от задната страна на фара, бърка се с ръка и се намества рефлектора. чува се леко прещракване при това. след това обаче се регулират фаровете от врътките върху тях, за да са на еднаква височина.

Дано това да ти помогне

geoss
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 26 яну 2005, 11:14
Модел на автомобила: Mondeo '97,1.8TD Ghia
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Мнение от geoss » 04 фев 2005, 08:39

Благодаря за съветите.Обаче се оказа,че моторчето на фара си се движи и май трябва да свалям целия фар.Някъде бях прочел,че трябвало да се свали и бронята.Някой може ли да ми каже нещо по въпроса как става свалянето и дали фара се разглобява?
Предварително Благодаря

мондела
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 01 дек 2005, 23:51
Модел на автомобила: MONDEO 2002 TDDI
Местоположение: plovdiv
Status: Извън линия

Мнение от мондела » 10 дек 2005, 23:57

geoss написа:Благодаря за съветите.Обаче се оказа,че моторчето на фара си се движи и май трябва да свалям целия фар.Някъде бях прочел,че трябвало да се свали и бронята.Някой може ли да ми каже нещо по въпроса как става свалянето и дали фара се разглобява?
Предварително Благодаря
махаш първомаската м-у фаровете,тя е с два винта ,и тогава се открива единия винт за сваляне на фара.другия е откъм двигателя,мисля че имаше и трети,но утре ще проверя.свалянето е с издърпване напред

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта