Проблем със задните светлини

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Проблем със задните светлини

Мнение от Mondeo18TDI96 » 10 май 2005, 22:35

Имам следния проблем с моето Мондео (1.8TDI/MK1/96): при включване на задна скорост светлините светват и постепенно загасват. Ако придържам скор. лост с ръка - продължават да светят. Явно проблема е лош контакт. Проблема ми е че не знам къде се намира ел. превключвателя за задните светлини. В ръководството на мондеото (на руски - от сайта) в ел. схемата е даден контакт за задните светлини - но не пише къде се намира. Ще съм ви благодарен ако някой ми помогне с информация.

Потребителски аватар
СЕВА
потребител
потребител
Мнения: 266
Регистриран: 04 мар 2005, 18:26
Модел на автомобила: FORD model T 1914
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от СЕВА » 10 май 2005, 22:51

Повредата е в машинката за заден ход, вероятно е износена намира се отгоре на скоростната кутия.
ФОРД КАЧИ СВЕТА НА КОЛЕЛА

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Мнение от Mondeo18TDI96 » 11 май 2005, 14:16

Благодаря за информацията. След твоя мейл - пак погледнах руското ръководство за MK1 и на стр.80 (поз.2 на първата картинка) видях къде се намира съедителя за кабела на задните светлини. За съжаление ми се струва че оправянето на проблема си е "мисията невъзможна" - достъпа ми се струва почти невъзможен - май ще трябва да се свали скоростната кутия !? Някой има ли идея какво представлява тоя ключ - в смисъл може ли да се почисти със някакъв спрей - само като се свали съединителя на кабела? Ако не - май ще трябва да свикна с проблема :)

Потребителски аватар
СЕВА
потребител
потребител
Мнения: 266
Регистриран: 04 мар 2005, 18:26
Модел на автомобила: FORD model T 1914
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от СЕВА » 12 май 2005, 22:05

Mondeo18TDI96 написа:Благодаря за информацията. След твоя мейл - пак погледнах руското ръководство за MK1 и на стр.80 (поз.2 на първата картинка) видях къде се намира съедителя за кабела на задните светлини. За съжаление ми се струва че оправянето на проблема си е "мисията невъзможна" - достъпа ми се струва почти невъзможен - май ще трябва да се свали скоростната кутия !? Някой има ли идея какво представлява тоя ключ - в смисъл може ли да се почисти със някакъв спрей - само като се свали съединителя на кабела? Ако не - май ще трябва да свикна с проблема :)
Не се сваля скоростната кутия, сменява се много лесно и сравнително бързо.
ФОРД КАЧИ СВЕТА НА КОЛЕЛА

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта