ключове за мондео мк3 2001

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

ключове за мондео мк3 2001

Мнение от chano » 21 яну 2008, 12:43

имам 1 проблем,с единят ключ отварям навсякаде а с другият кадето е алармата на него никаде,някои каза някаде че се програмира на незнам как.на единят има едно синьо отзад с него отваря всичко.
ако некои знае нещо да каже.


и тази кола има ли въобще аларма.или не.заключва отключва ни стон ни звук.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от zar » 21 яну 2008, 12:53

Значи единия ти ключ е със дистанционно а другия не или и двата са със копчета по тях?Колата има фабрична аларма ама се отваря и затваря без звук само придружено от светлинна сигнализация е!Така че по-добре си сложи още една аларма!На мен ми сложиха от МП като я купувах въпреки че тя има и на ключа.

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от chano » 21 яну 2008, 13:16

zar написа:Значи единия ти ключ е със дистанционно а другия не или и двата са със копчета по тях?Колата има фабрична аларма ама се отваря и затваря без звук само придружено от светлинна сигнализация е!Така че по-добре си сложи още една аларма!На мен ми сложиха от МП като я купувах въпреки че тя има и на ключа.

не този с копчетата по него не отваря нищо,другият няма копчета и отваря всичко и пали колата.
а алармата даже и не мига,незнам как да го програмирам .като задържа някое копче мига.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от zar » 21 яну 2008, 13:50

Така за програмиране аз правих на старото Мондео дубликати там пак бях със един със копчета който поне палеше колата ама не я отключваше дистанционно.Спомням си че програмирането го правих само в МП.Обаче при теб е странно защото именно този с копчетата трябва да го играе "Master Key" както му викат и само от него да правиш дубликати ама щом той е разпрограмиран кофти!Има и друг вариант който е доста прост ама пробвай.Ключа има батерий смени ги или ги замери да видиш волтажа им как е.Ако и така не стане аз мисля че е най-добре да перскочиш в МП аз поне там ходих навремето да ми програмират дубликатите.Иначе как да го програмираш сам нямам идея ама ако намериш някакъв начин ще ти бъда благодарен да го споделиш.Успех!

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от chano » 21 яну 2008, 14:28

zar написа:Така за програмиране аз правих на старото Мондео дубликати там пак бях със един със копчета който поне палеше колата ама не я отключваше дистанционно.Спомням си че програмирането го правих само в МП.Обаче при теб е странно защото именно този с копчетата трябва да го играе "Master Key" както му викат и само от него да правиш дубликати ама щом той е разпрограмиран кофти!Има и друг вариант който е доста прост ама пробвай.Ключа има батерий смени ги или ги замери да видиш волтажа им как е.Ако и така не стане аз мисля че е най-добре да перскочиш в МП аз поне там ходих навремето да ми програмират дубликатите.Иначе как да го програмираш сам нямам идея ама ако намериш някакъв начин ще ти бъда благодарен да го споделиш.Успех!

има начин
знаят ама ги мързи да пишат.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от zar » 21 яну 2008, 14:56

Значи не знам ама ако влезеш в раздела със софтуер и ръководства дали няма да намериш нещо по въпроса защото ми се струва че преди много време бях мяркал нещо на тази тема с програмирането на ключовете!Също така ако дръпнеш ръководството за този модел Мондео(него го има 100% в раздела)мисля че имаше нещо и за ключовете.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 21 яну 2008, 16:50

А бре човека пише, че бута с ключа върти и не става нищо.
Такова програмиране според ключа прави ключар като пренарежда ключалката.
За кви електрики и кви програмирания говорите?

Или пак не съм разбрал?!

С тоя недействащия ключ можеш да заключваш както твоя, така и други фордове със същите ключове, но не и да отключва.
Внимавай да не оставиш работещия вътре и да врътнеш с другия да заключиш :)
А па къф го дири тоя който не става за нито една ключалка а па в същото време дистанцинното му лафи с колата ... ненам *00147*
Да не са му сменени поради някаква причина всички ключалки а ключа да е запазен заради имобилайзера.
Я пробвай тоя с дистанционното да не е с теб в купето и да пробваш да запалиш с другия!
Ма пак има вариант да е направена една врътка и този експеримент да не доказва нищо.

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от zar » 21 яну 2008, 17:12

Абе гледай сега Paci.Човека се опитва да отвори колата дистанционно със ключа с копчетата!Не да го врътне в ключалката аз така го разбрах.

Всъщност какво значи отваря навсякъде(пъхаш в ключалките на вратите и багажника и отклчваш или пеобваш същия номер ама с копчетата да отвориш) от това ми идва неразбирателството по вапроса :?:

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от chano » 21 яну 2008, 17:45

zar написа:Всъщност какво значи отваря навсякъде(пъхаш в ключалките на вратите и багажника и отклчваш или пеобваш същия номер ама с копчетата да отвориш) от това ми идва неразбирателството по вапроса :?:
гледайте сега,
с този с копчетата ключ влиза в ключалкитено не може да се завърти,нито може да запали колата нито да отвори предният капак.
но с него се заключва и отключва колата с копчетата.
а другият няма копчета на става на всякаде,на него има нещо синьо може би е имобилаизера.става въпрос за мондео 2001г.
някаде четох че този ключ може да кодира по някъкав начин още 5 ключа да работят с тази кола ,но как става не мога да разбера.

и не мога да разбера тази кола има ли аларма.ни свирка ни пибка.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от zar » 21 яну 2008, 21:48

Ей за такова нещо не бях чувал!Аз мислех че е обратното ама ти направо ме озадачаваш.Сега за запалването има нужда от програмиране за отключването на вратите незнам поне на Мондео МК2 го няма т.е контакта между ключа е изцяло механичен без никакъв обмен на информация(инфото се обменя само със имобилайзера като пъхнеш ключа в боша) ама за МК3 незнам как е!Сега това със програмирането от "Mаster Key" на още няколко ключа и аз съм го чувал мисля че ще го има в книжката за експлоатация обаче на МК2 във моята за МК3 проверих ама нямаше такова описание но в тази на МК2 съм чел за горепосоченото програмиране.Ако ли не някой от форума би трябвало да има идея.Аз в горните постове ти казах какво направих ама се надявам да намериш някой друг вариант щото в МП взимат много пари за тази манипулация.
P.S:Ти имаш явно само отключване и заключване на колата от ключа и деактивция на имобилаизера за това ти препоръчвам да си сложиш и допълнителна аларма.

CaMyPau
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 26 фев 2009, 23:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3
Status: Извън линия

Re: ключове за мондео мк3 2001

Мнение от CaMyPau » 01 мар 2009, 22:00

От прочетеното до тук не разбрах къде могат да ми направят ключ за Мондеото понеже имам само един и ми се ще да имам още един. Значи Мондеото е МК3 със фабрична аларма. Оригиналния ключ е такъв:
Изображение

Изображение

Интересува ме къде могат да направят такъв и да му работи всичко - имобилайзер, отваряне на багажника, на колата и централното... Благодаря предварително.

Има информация ето тук: http://www.muswellhill-locksmiths.co.uk ... trole.html

Потребителски аватар
detelin_6
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 02 апр 2008, 20:12
Модел на автомобила: MONDEO TDCI
Status: Извън линия

Re: ключове за мондео мк3 2001

Мнение от detelin_6 » 07 дек 2010, 22:44

Ако се свали батерията на оригиналният ключ, на Мондео МК3 за смяна, дали трябва да се програмира ключа отново?
Изображение

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ключове за мондео мк3 2001

Мнение от Pyrhel » 08 дек 2010, 12:33

Не, батерията е с номер CR 2032 и можш да я намериш в почти всички компютърни магазини - това е батерията за дънните им платки. Моята за смяна я взех от Технополис - 1.99 Филипс - като оригиналната, само цените им не съответстваха (от МП ми искаха 15 лв за тая батерийка). Реших да рискувам - отворих ключа, извадих батерията, сложих новата и взе, че сработи :)

Потребителски аватар
detelin_6
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 02 апр 2008, 20:12
Модел на автомобила: MONDEO TDCI
Status: Извън линия

Re: ключове за мондео мк3 2001

Мнение от detelin_6 » 08 дек 2010, 19:03

Pyrhel написа:Не, батерията е с номер CR 2032 и можш да я намериш в почти всички компютърни магазини - това е батерията за дънните им платки. Моята за смяна я взех от Технополис - 1.99 Филипс - като оригиналната, само цените им не съответстваха (от МП ми искаха 15 лв за тая батерийка). Реших да рискувам - отворих ключа, извадих батерията, сложих новата и взе, че сработи :)
Мерси колега
Изображение

Потребителски аватар
tisho_1000
потребител
потребител
Мнения: 79
Регистриран: 16 сеп 2009, 21:03
Модел на автомобила: Мондео Ghia 2.2TDCi, 155 p.s., 2005г.
Местоположение: Ямбол / Варна
Status: Извън линия

Re: ключове за мондео мк3 2001

Мнение от tisho_1000 » 08 яну 2011, 12:14

А как се отваря самия ключ?

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ключове за мондео мк3 2001

Мнение от Pyrhel » 08 яну 2011, 14:34

на задната страна на ключа има една дупка - правоъгълен отвор.Пъхаш отвертна вътре, натисваш леко и я използваш като лост - опъваш към нарезите на ключа. Като се отвори леко - от там натаътк е лесно - общо взето като се отвори се разпада сам :D:

Потребителски аватар
tisho_1000
потребител
потребител
Мнения: 79
Регистриран: 16 сеп 2009, 21:03
Модел на автомобила: Мондео Ghia 2.2TDCi, 155 p.s., 2005г.
Местоположение: Ямбол / Варна
Status: Извън линия

Re: ключове за мондео мк3 2001

Мнение от tisho_1000 » 08 яну 2011, 22:58

Благодаря колега ей сега ще го "изкъртя" :D

Потребителски аватар
tisho_1000
потребител
потребител
Мнения: 79
Регистриран: 16 сеп 2009, 21:03
Модел на автомобила: Мондео Ghia 2.2TDCi, 155 p.s., 2005г.
Местоположение: Ямбол / Варна
Status: Извън линия

Re: ключове за мондео мк3 2001

Мнение от tisho_1000 » 05 мар 2011, 10:06

Отворих ключа, смених батерията 1.99 лв. от Технополис, но пак не сработи. Възможни причини?

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ключове за мондео мк3 2001

Мнение от Pyrhel » 08 мар 2011, 21:05

Кое не е сработило, какъв е бил проблемът в началото при теб?

Потребителски аватар
tisho_1000
потребител
потребител
Мнения: 79
Регистриран: 16 сеп 2009, 21:03
Модел на автомобила: Мондео Ghia 2.2TDCi, 155 p.s., 2005г.
Местоположение: Ямбол / Варна
Status: Извън линия

Re: ключове за мондео мк3 2001

Мнение от tisho_1000 » 12 мар 2011, 09:42

Ами в началото като взех колата нямах никакви проблеми, отключвах, заключвах, всичко си работеше. В един момент обаче тая зима, всичко по ключа отказа и аз си помислих, че е заради батерията, че може да е от студа, смених я както вече казах, но пак не сработи, та мисълта ми е че може да не е от ключа и къде е тази кутиика с чипа на самата кола!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта