Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
Lenux
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 03 юни 2008, 15:23
Модел на автомобила: Scorpio 2.9 EFI 145hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Мнение от Lenux » 21 фев 2009, 12:20

Колеги помагайте, трети комплект свещи изяде това чудовище, преди един месец купих един комплект на BRISK и след седмица някаде две от свещите издадоха багажа , а БРИСК-а мн. ми го хвалеха , после взех един комплект на Моторкрафт (уж оригинални!) от един магазин на козлудуй и след седмица-две свещта на четвърти цилиндър направо я сцепи , викам си- край отивам в МотоПфое и взимам баш нейните си оригиналните- е взех ги и от три дни започна пак да ми прекъсва и да се тегли назад-напред като теле.Свалих пак свещите и се оказа че две пак са си заминали (изобщо не бяха горели добре) , смених ги с две от старите и се оправи. Сега очаквам секи момент пак да замине някоя свещ. Кажете какви свещи да му сложа на това чудовище че ми писна да се занимавам само със свещи,за един месец напълних един чувал със свещи :D Скорпиото е 2.0i едновалка.
Ако всички фордовете имаха един цар, той щеше да е Скорпио.
".. bigger is better ... "

Потребителски аватар
maistorabg
потребител
потребител
Мнения: 135
Регистриран: 28 ное 2008, 03:19
Модел на автомобила: G6A
Местоположение: ПЛЕВЕН 088 72 72 207
Status: Извън линия

Re: Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Мнение от maistorabg » 22 фев 2009, 05:44

Я смени бобината с друга,и виж как ще се държи.

Потребителски аватар
Lenux
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 03 юни 2008, 15:23
Модел на автомобила: Scorpio 2.9 EFI 145hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Мнение от Lenux » 24 фев 2009, 23:33

хм.. ясно. Ще се опитам да намеря др. бобина и да я сменя. Благодаря колега :)
Ако всички фордовете имаха един цар, той щеше да е Скорпио.
".. bigger is better ... "

Потребителски аватар
tankovbg
потребител
потребител
Мнения: 707
Регистриран: 23 фев 2008, 16:14
Модел на автомобила: Fiesta Techno 1.25 Zetec 16 V, юли 1998
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Мнение от tankovbg » 25 фев 2009, 13:59

Освен казаното от колегата за бобината, може да е и бедна горивна смес. Цвета на електрода на свещите е от светлосив до бял. При работа на двигателя при такава смес и повишено натоварване може да се получи прегряване както на самата свещ така и на горивната камера. Прегряването на камерата пък може да доведе до прегаряне на клапаните. Когато свещите прегряват изолатора се пука и тока "бяга" не към електродите.
А самите свещи трябва да имат съответното топлинно число, предписано за този двигател.
Също така че ако не си сменял въздушен филтър, го направи.
Проблема с бедна горивна смес може да идва и от замърсен MAF (дебитомер), при такава ситуация дебитомера отчита по малък обем на засмуквания въздух от действителния, при което ЕКУ-то дозира по малко гориво, от там и обеднена гориво-въздушна смес.

Потребителски аватар
Lenux
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 03 юни 2008, 15:23
Модел на автомобила: Scorpio 2.9 EFI 145hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Мнение от Lenux » 25 фев 2009, 16:12

Ясно. Значи МАФ-а го чистя редовно,надявам се при него всичко да е наред, въздушния филтър е нов-спортен. Лошото е че ги гори свещите и на газ и на бензин. :cry:
Ако всички фордовете имаха един цар, той щеше да е Скорпио.
".. bigger is better ... "

Потребителски аватар
tankovbg
потребител
потребител
Мнения: 707
Регистриран: 23 фев 2008, 16:14
Модел на автомобила: Fiesta Techno 1.25 Zetec 16 V, юли 1998
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Мнение от tankovbg » 25 фев 2009, 21:23

Прегряване в горивните камери може да има и по още ред причини (аз казах само една хипотетична). Провери си колата в сервиз защото може да ти прегорят и клапани. Точна настройка на газоразпределението, момент на подаването на искрата, запушен катализатор ако имаш, гърнета, да се види има ли детонации при изгаряне на сместа и какво ли не.
Не е нормално това което пишеш и не рискувай да караш така. Автомобилните класици са го казали - по състоянието на свещите се определя и състоянието на двигателя.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Мнение от nikolovvd » 26 фев 2009, 11:40

Провери палеца в делкото дали е оригинален.
Виж в каталог дали не трябва да има съпротивление в палеца, което да ограничава тока към свещите и най-вече дали не е правен (ремонтиран).
Провери и бобината, както ти препоръчаха по-горе. Може първичната намотка да е дала на късо някъде и да прави по-високо напрежение от допустимо. Това може да се измери в някой сервиз, ако имат високоволтова сонда. А ако намериш друга бобина и да я смениш е най-добре.

м20м
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 30 мар 2008, 09:58
Модел на автомобила: granada 2.3;taunus17mp3
Status: Извън линия

Re: Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Мнение от м20м » 23 мар 2009, 20:37

Колега здравей.До къде стигна с решението на проблема...?Преди време и аз имах този проблем.....

Потребителски аватар
Lenux
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 03 юни 2008, 15:23
Модел на автомобила: Scorpio 2.9 EFI 145hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Мнение от Lenux » 23 мар 2009, 23:20

Здравей,решение все още не съм намерил. Начинат е следния- изгаря някоя свещ-сменям я със здрава такава,и карам и така.. Този проблем си го има откакто е кола. В повечето случаи винаги е работила перфектно (месец преди сегашния й ремонт обаче) ,върви добре, харчи нормално..обаче мине немине - пук и някоя свещ издава багажа.Сменям,паля и пак всичко е наред. Имах период в който се ровех из разни фордовски архиви да търся дали двигателят ми не е някакво спортно издание и евентуааално да е на повече коне и за това да си гори каталожните свещи,но до сега не съм открил подобна инфрмация,навсякаде го водят 2.0i на 115 коня.. и туй то.А ако направя едно лапешко сравнение- пипани астрички вдигани на по 150 коня са крайно безсилни срещу мен. Но уви -навсякаде ми излиза 115 коня мотора и не успявам да открия защо гори свещи.
Ако всички фордовете имаха един цар, той щеше да е Скорпио.
".. bigger is better ... "

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Скорпио гърми 3-ти комплект свещи !

Мнение от HACKO » 24 мар 2009, 10:47

От свещи сигурно си дал пари поне за три бобини, ама упорстваш.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта