Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
niksan79
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 13 авг 2009, 00:12
Модел на автомобила: Ford Focus, 1.8 TDCI(115k.),2002г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от niksan79 » 29 окт 2009, 15:39

Здр. колеги,
заделил съм около 180лв. за EPS(електромагнитен паркинг сензор) на Фокуса и искам да Ви попитам дали знаете някъде в Бургас да се предлага(+монтаж)....Поразрових се из нета, но освен на http://www.eps-bg....(" onclick="window.open(this.href);return false;оказа се, че нямат представител за Бургас) другаде не открих..

Благодаря Ви предварително

Никсан-а
Формата е моментна, класата е вечна........

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от Next » 29 окт 2009, 18:53

Поръчай си го от сайта и си го монтирай сам тези видове парктроници пък са супер лесни за монтаж не иска мерене дупчене и такива сложности не виждам какво те притеснява освен ,ако се оценяш като две леви ръце :lol: :lol:
Изображение

niksan79
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 13 авг 2009, 00:12
Модел на автомобила: Ford Focus, 1.8 TDCI(115k.),2002г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от niksan79 » 30 окт 2009, 11:35

Смятам другата седмица да си го поръчам, даже вече разговарях с офиса в Пловдив, но все пак смятам да си потърся сервиз за монтажа, поради няколко причини:
1. Мой приятел имаше Форд и броните му бяха много чупливи, а аз нямам претенции за майсторче в тази област :D:
2. Не съм за 30лв. монтаж, нека и за хората да има работа.... :wink:

P.s Сега ми остава да си намеря сервиз за монтажа.........
Формата е моментна, класата е вечна........

Потребителски аватар
Sim3
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 16 юни 2007, 22:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDdi '99
Местоположение: Burgas
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от Sim3 » 30 окт 2009, 14:13

Напиши после как си се справил с търсенето, че аз също съм се навил да си сложа такава машинка на моя вагон.
Изображение

niksan79
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 13 авг 2009, 00:12
Модел на автомобила: Ford Focus, 1.8 TDCI(115k.),2002г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от niksan79 » 04 ное 2009, 09:13

Здр..
В понеделник направих поръчката за парктроника и вчера(вторник) вече беше в ръцете ми... :D
Днес ще си уговарям поставянето му за събота при един познат и после ще пиша за първите впечатления... :D:

Никсан
Формата е моментна, класата е вечна........

Потребителски аватар
Sim3
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 16 юни 2007, 22:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDdi '99
Местоположение: Burgas
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от Sim3 » 07 ное 2009, 07:38

Драсни два реда за впечатленията от парктроника - много съм се навил да си сложа таквоз чудо...
Пък ще почерпя по бира - нали за това са капаните ... _friends_
Изображение

niksan79
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 13 авг 2009, 00:12
Модел на автомобила: Ford Focus, 1.8 TDCI(115k.),2002г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от niksan79 » 09 ное 2009, 10:51

Ето ме и мен...
Монтираха ми парктроника в събота....нямам все още много впечатление, но ето какво мога да кажа за сега:
1. Лесен е за монтаж(оказа се, че бронята на моя Форд е подсилена с няколко допълнителни планки и демонтирането и не гарантира възстановяването и по същия начин. Майстора взе решение да монтира практроника без да я сваля, което поне за сега не се оказва проблем)
2. Монтирането отне 2 часа....
3. Засичането на обекта, започва на 70 см. от бронята и в зависимост от разстоянието има 3 вида сигнализация(според мен са четири,ама хайде), като последната предупреждава за опасност от контакт(15 см. от обекта), чрез ниско честотен сигнал....
4. Това което ми направи впечатление е, че на три-четири пъти след вкючване на задна и сигнал БИЙП-БИЙП ..:mrgreen: , че всичко е ОК....при потегляне парктроника сигнализира за обект в близост....а такъв нямаше...При спиране от моя страна и потегляне отново, парктроника не сигнализира за обект в близост...Незнам дали това не се дължи на факта, че седмицата беше дъждовна и по бронята има доста кал(според производителя парктроника се влияе единствено от дъжда, като намаля автоматично чувствителността за последната рискова зона от 15см., но това си е фабрично)
Като покарам една-две седмици пак ще напиша впечатления...

P.s Sim 3, ако те интересува къде се намира майстора, пиши... :wink:
Формата е моментна, класата е вечна........

Потребителски аватар
stefansmail
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 05 авг 2009, 13:14
Модел на автомобила: Fusion 1.4 бензин
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от stefansmail » 09 ное 2009, 12:05

Здрасти niksan79 ,

Като покараш още малко , пиши как е , че и аз съм се надъхал да си купувам такъв ,но като със всяко ново нещо първо подхождам с недоверие. :roll:
Така че ще съм ти благодарен за всяка информация . 8)

Потребителски аватар
stefansmail
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 05 авг 2009, 13:14
Модел на автомобила: Fusion 1.4 бензин
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от stefansmail » 23 ное 2009, 11:28

Как е новата придобивка ? Какви са впечатленията? Това с фалшивия сигнал повтаря ли се? :?: :?: :?:
Че , ме сърбят ръцете да си поръчвам. :lol:

niksan79
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 13 авг 2009, 00:12
Модел на автомобила: Ford Focus, 1.8 TDCI(115k.),2002г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от niksan79 » 23 ное 2009, 13:37

Здр....
Ето и още впечатления от мен:
1. Да....лъжливите сигнали се появяват, но предполагам, че една от вероятните причината са тези метални планки, който държат допълнително бронята..Странното е, че би трябвало постоянно да ги прихваща, но не е така...
2. Няма такова лесно паркиране...голямо удоволствие :D: ...Паркирам на такива невъзможни места, дето и Корсата не можех.. :mrgreen:
3. Най-голямото му преимущество се усеща при комбинацията: вечер, дъжд и затъмнени задни стъкла

P.s Съвет от мен: Не му мисли, заедно с GPS Garmin са незаменима благинка.... ;):
Формата е моментна, класата е вечна........

Потребителски аватар
stefansmail
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 05 авг 2009, 13:14
Модел на автомобила: Fusion 1.4 бензин
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от stefansmail » 30 ное 2009, 14:50

Здрасти отново,
вече три дена съм с парктроник :D: и ...ами добре е работата има ги тези същите лъжливи сигнали от време на време, но не са постоянни и при спиране и тръгване пак , всичко си идва на място. Като цяло забелязвам че е доста чуствителен - вчера ме предупреди за купчинка паднали листа :lol: а оня ден за шахтата пред входа (от онези с решетките е) така че първите ми впечатления са ОК.
А за монтажа - ами отне ми около 50 минути от които 15 по почистване на бронята . Оказа се че може да се монтира и без да я свалям (Фюжъна има достатъчно място) , 30 минути по разкачане на минуса на акумулатора, сваляне на две кори и вързване на две кабелчета. Последните 5 минути преминаха във включване на задна и бавно приближаване на моя милост към задната броня и изучаване на различните звуци спрямо разстоянието на което се намирах :lol:
А за Гармина ще изчакам малко да ми мине ентусиазма от парктроника и тогава :lol:

niksan79
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 13 авг 2009, 00:12
Модел на автомобила: Ford Focus, 1.8 TDCI(115k.),2002г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от niksan79 » 30 ное 2009, 16:22

Браво и честито....
Сега взех да се заглеждам по един радар-детектор, не че съм състезател, но с тези нови глоби за превишена скорост.. *banned* .
Гармина, откакто ме прекара през задръстванията на Букурещ лоша дума не съм казал за него. Миналата седмица му добавих и файл с всички статични камери и полицейски засади, и сега съм :D:

P.s Взех да им свиквам на тези лъжливи сигнали, просто намалям за момент и те изчезват...а има няма две седмици, какви невероятни паркирания правя из центъра на Бургас :D:
Формата е моментна, класата е вечна........

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от mitko1962 » 30 ное 2009, 21:13

Колега,откъде взе този файл със статичните камери?Аз също имам Гармин на телефона си и искам да пробвам да го кача.

niksan79
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 13 авг 2009, 00:12
Модел на автомобила: Ford Focus, 1.8 TDCI(115k.),2002г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване и монтаж на парктроник(EPS) в Бургас

Мнение от niksan79 » 30 ное 2009, 23:15

http://forum.pocketbulgaria.com/viewtop ... d579c17882" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Това е сайта...
Теглиш файла, който е за Гармина и следваш инструкциите, който са дадени от колегите под файла за теглене....Просто copy-paste на файла в GPS устройството...Има файл само със статичните камери, има файл с камерите и със засадите...

Лека вечер на всички

P.s Само дето късно видях, че ти имаш на телефона Гармин.. :-/: , а това което ти дава е за GPS Garmin, но в този сайт има доста информация, дано да намериш твоя файл...
Формата е моментна, класата е вечна........

Заключена

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта