FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от Ozzie » 17 фев 2018, 13:21

И при мен свети engine check-а откакто ми изгърмя ЕГР клапана миналия месец, баш на 1-ви януари, ама след черната магия която направи механика ми, за да вкара колата в движение, без да купувам нов клапан за ~ 300 лв., изобщо не ми дреме.
Колата върви, разхода е съвсем нормален. Знам грешките които са записани в компютъра и поради които свети въпросната лампа. Решението, за да не свети е нов клапан или емулация, но сега не ми се занимава.
Досадно е, ама се свиква. :mrgreen:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 19 фев 2018, 17:07

Ти поне знаеш на какво се дължи грешката. Но при нас се появи след слагане на друг компютър иии... абе, не знам, притеснява ме. Като се прибера, ще трябва колата пак да се разходи до Хасково. Поне ще е на собствен ход :D

sa4mata100
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 30 мар 2018, 21:48
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от sa4mata100 » 30 мар 2018, 22:16

Здравейте , мисля че имам същия проблем с моето фордче .Нов съм във форума и немога да разбера как е решен проблема . Можете ли да ми обясните как го решихте проблема , защото съм бил на 5 сервиза и всеки ми вика 5 различни неща .

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 19 апр 2018, 14:53

Какъв точно проблем се наблюдава?

Най-накрая идвам с добри новини :) Както писах и в предния пост, след смяната на компютъра, колата си работеше, но светна Check Engine лампичката. Освен това забелязах и еднократно нестабилни обороти.

След като като прецених, че не мога да разчитам вече на Мото Пфое Хасково, реших, че ще карам колата в Мото Пфое София. При диагностиката лампичката не светела и ни посъветваха да си я караме така...

Тъкмо взехме колата от сервиза и Check Engine светна отново, че и проблема с оборотите се прояви... Започнах да чета из форума за обороти и така стигнах до Fordmaniac...Чухме се, разбрахме се, закарах му колата, обясних му какви се проблемите и след 2-3 дена колата беше готова. Оборотите вече са екстра и лампичката за двигателя на свети. Да е жив и здрав, защото вече просто не знаех на коя врата да почукам и най-вероятно нямаше да правя нищо вече по колата, но щеше да продължи да ме яде отвътре. Големи благодарности! _friends_

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 47 госта