Странна лампичка на борда на Мондео МК2 РЕШЕНО

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
tisho_1000
потребител
потребител
Мнения: 79
Регистриран: 16 сеп 2009, 21:03
Модел на автомобила: Мондео Ghia 2.2TDCi, 155 p.s., 2005г.
Местоположение: Ямбол / Варна
Status: Извън линия

Странна лампичка на борда на Мондео МК2 РЕШЕНО

Мнение от tisho_1000 » 05 фев 2010, 22:00

Здравейте колеги, доста се порових из форума, но не успях да намеря нищо за проблема си, а той е, че ми светна една жълта лампичка на бордовия комп. и не знам за какво е, намира се първа, на първата редица, първата лампичка, представлява някакъв съд пълен с течност, а вътре има една перка. Става дума за Мондео 97г. Ghia, 1.8TDi. Благодаря предварително..
Последна промяна от tisho_1000 на 06 фев 2010, 06:44, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Странна лампичка на борда на Мондео МК2

Мнение от dimkar » 05 фев 2010, 22:18

Мяза ми на лампата , която сигнализира,че течността за чистачките ти е свършила.

Потребителски аватар
ivan_don4ev
потребител
потребител
Мнения: 439
Регистриран: 05 апр 2009, 17:19
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v и Mondeo 1.8 tdi
Status: Извън линия

Re: Странна лампичка на борда на Мондео МК2

Мнение от ivan_don4ev » 05 фев 2010, 22:26

Изображение Ето 1-то казанче е за антифриза после следва жълта звездичка която е за температура под 4 градуса след нея е чесвена звездичка която е за под 0 градуса след тях е казанчето за чистачките. От долу са ключа за сервиз (някой казват че е за предопрежнение за маслото аз лично не зна за какво е) Копченцето А е за рестартиране на компа , и следва датчика за износени накладки.
Моля проверявайте с Търсачката из форума тъй като съм 100% сигорен че го има, защото на мен ми го обесняваха същото(тък във форума).
Изображение

Потребителски аватар
jvspasov
потребител
потребител
Мнения: 237
Регистриран: 12 юни 2008, 19:29
Модел на автомобила: Renault Clio Sport 2.0 16V 00 г.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Странна лампичка на борда на Мондео МК2

Мнение от jvspasov » 07 фев 2010, 14:40

ivan_don4ev написа: Ето 1-то казанче е за антифриза после следва жълта звездичка която е за температура под 4 градуса след нея е чесвена звездичка която е за под 0 градуса след тях е казанчето за чистачките. От долу са ключа за сервиз (някой казват че е за предопрежнение за маслото аз лично не зна за какво е) Копченцето А е за рестартиране на компа , и следва датчика за износени накладки.
Моля проверявайте с Търсачката из форума тъй като съм 100% сигорен че го има, защото на мен ми го обесняваха същото(тък във форума).
Добре си ги описал - но "А" не е рестарт на компютъра а зануляване брояча за предстояща смяна на маслото в двигателя или най-просто гасене на светналото вече ключе с което се оповестява това действие.
Дигитален широкоформатен печат, рязане по контур на винил, рекламни материали, сувенири и други свързани с рекламата!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта