предупредителната лампа эа реэерва-как и кога свети

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
stambo
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 21 юли 2008, 09:04
Модел на автомобила: mondeo 1,8 16v ghia
Status: Извън линия

предупредителната лампа эа реэерва-как и кога свети

Мнение от stambo » 25 апр 2010, 20:04

Привет приятели,имам Мондео 1.8 16V 1993г.Досега щом ми светнеше лампата эа реэерва,веднага эареждах.Интересува ме колко литра бенэин има в реэервоара,щом лампата светне эа първи път.Раэбрах,че след това тя светва и угасва през някакви интервали,в эависимост от намаляването на горивото.Ако не мога веднага да эаредя,как да раэбера кога ще ми свъши бенэина?Питам,защото я кара и сина ми,който е студент и да не я тика някога :D :D :D

zaioristu
потребител
потребител
Мнения: 113
Регистриран: 13 мар 2009, 14:19
Модел на автомобила: Ford Mondeo комби 97г 2.0litre 130ps
Местоположение: София,Слатина
Status: Извън линия

Re: предупредителната лампа эа реэерва-как и кога свети

Мнение от zaioristu » 25 апр 2010, 23:24

До колкото знам при форд е 5 литра или за около 50 км.До колкото съм информиран стандартно е 50 км да може да се измине с оставащото гориво при светнала лампа и в зависимост от това за различните двигатели е с малки разлики заради различния разход.Друго което е важно да се знае че нее добре да работи бензиновата помпа с малко гориво защото не може да се охлажда добре и има вероятност да изгори.Макар че имам доста познати дето карат постоянно на светнала лампа и зареждат малко гориво и не са имали проблем с помпата.

Потребителски аватар
jvspasov
потребител
потребител
Мнения: 237
Регистриран: 12 юни 2008, 19:29
Модел на автомобила: Renault Clio Sport 2.0 16V 00 г.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: предупредителната лампа эа реэерва-как и кога свети

Мнение от jvspasov » 28 апр 2010, 22:56

stambo написа:Привет приятели,имам Мондео 1.8 16V 1993г.Досега щом ми светнеше лампата эа реэерва,веднага эареждах.Интересува ме колко литра бенэин има в реэервоара,щом лампата светне эа първи път.Раэбрах,че след това тя светва и угасва през някакви интервали,в эависимост от намаляването на горивото.Ако не мога веднага да эаредя,как да раэбера кога ще ми свъши бенэина?Питам,защото я кара и сина ми,който е студент и да не я тика някога :D :D :D
Ами при мен - според бензиноколконките - при светване на лампата и изминаване на около 40 км градско при среден разход 12l/100 km и зареждане до горе ми отчита 8 литра в резервоара - побира с лек плонж 60 литра.
Дигитален широкоформатен печат, рязане по контур на винил, рекламни материали, сувенири и други свързани с рекламата!

Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: предупредителната лампа эа реэерва-как и кога свети

Мнение от didon80 » 29 апр 2010, 20:28

При мен на трип компютъра ми показва 7 литра, когато светне резервата. И аз съм забелязал, че след като светне и продължа да карам преди да заредя има един момент в който угасва и като светне втори път вече има 5 литра в резервоара.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта