Проблем с ABS на мондео Мк2

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
didaksan
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 14 сеп 2017, 16:42
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем с ABS на мондео Мк2

Мнение от didaksan » 14 сеп 2017, 16:51

Здравейте, колеги! Знам, че темата е стара, но имам нужда от малко помощ. Собственик съм на Мондео мкII 1997г. бензин. Миналата седмица докато паркирах ми се включиха лампите на АБС и ръчна спирачка. След като ме отрязаха на 10 места се принудих да ида в Мото-Пфое за диагностика - и там не без разправии успях да я направя и ми казаха, че АБС модула ми е заминал, а цената му според тях е 6000 лв - принципно предвид отношението им и минали срещи с тях изобщо им нямам доверие. Свалих джантите - всичките датчици са видимо ОК, няма скъсани и оголени кабели, почистих ги от прахоляка, но лампите си седят светнали. Имам нужда от второ мнение - дали спроед вас това с модула е вярно и ако да - къде да търся втора употреба - из интернет точно за моя модел не намерих(но ми прави впечатление, че дори за по-новите модели цената варира между 35-70 лв, което е доста далече от 6000) и ако все пак сумата се окаже пак доста висока - дали този модул подлежи на ремонт от жичкаджия, че някак си 6000лв нямам да дам, а и колата струва около 3 пъти по-малко.

П.С Имаме я от 20години - много вярна машина - не ми се разделя с нея :(

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10840
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с ABS на мондео Мк2

Мнение от ЯЛТА » 15 сеп 2017, 00:02

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001756097186
Здравей колега, пиши на горепосочения човек, Мартин се казва, може да му е останал модула, ще ти го изпрати.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

didaksan
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 14 сеп 2017, 16:42
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем с ABS на мондео Мк2

Мнение от didaksan » 15 сеп 2017, 11:14

Здравей и благодаря! Иначе как мислиш възможно ли е това - няма да им е за пръв път на мото пфое да ме подведат - предния път за една фиеста ми обясняваха, че горивонагнетателна помпа е чао и пак ми искаха някви колосални суми, а се оказа че си е съвсем наред и проблема е другаде. Предвид, че ми се наложи да говоря с началника само и само да ми направят диагностиката, че иначе ми обясняваха как колата била стара и компютъра не им я четял, а в последствие се оказа обратното имам известни резерви към "експертното" им мнение.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта