Избор на Акумулатор!

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Избор на Акумулатор!

Мнение от Kostadin21 » 28 дек 2010, 16:57

Акумулатьора ми издава багажа и май скоро ще трябва да се разделим и всеки да тръгне по пътя си :lol: .Още повече идват студове.Акумулатора е 55ah 400А пусков ток и съм доволен.Още има живец в него,но ще е хубаво да избера преди да е предал богу дух.
Спрял съм се на Exide и ΙQ Power.
IQ POWER серия ECO 45AH 115 Камъка с 370А Пусков ток и 36 месеца гаранция.
или
Exide Excell 50AH 126 камъка с 450А Пусков ток и 24 мес.гаранция.
Кое да избера повече гаранция или повече пусков ток?
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Избор на Акумулатор!

Мнение от bai_Petko » 29 дек 2010, 10:47

Аз съм твърдо за Exide, според мен са най-добрите акумулатори като цена/качество.
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Избор на Акумулатор!

Мнение от Kostadin21 » 29 дек 2010, 13:53

И аз имам такива наблюдения.IQ ги хвалят доста,но не съм виждал някой с такъв и затова се чудя,пък и гаранцията е добра.Ако мога да си намеря от някъде Херос с какъвто е колата в момента,още от както я докараха от Италия ще е най-добре ама не ги намирам никъде,пък и надали ще е същото качество.Дот-а му е 2007ма. :D
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13102
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Избор на Акумулатор!

Мнение от HACKO » 29 дек 2010, 14:48

Kostadin21 написа:....Ако мога да си намеря от някъде Херос с какъвто е колата в момента,още от както я докараха от Италия ще е най-добре ама не ги намирам никъде,пък и надали ще е същото качество.Дот-а му е 2007ма. :D
И какво му е качественото? Във Фиестата на жената има български акумулатор "Старт" произведен през 2002г. и за момента не дава признаци за умора.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Избор на Акумулатор!

Мнение от Kostadin21 » 29 дек 2010, 14:52

Да ама моя се ползва доста грубо.Музиката е винаги на фон,спира се на место,свалят се прозорци,лампи се светкат,изгасят начесто и така.Пак доста се кара и за това още крета. :D:Твоя се е погодил явно.Иначе слушам колегите казват на 2-3 години нов акумулатор и финито.
ПС:А забравих да да спомена и гледане на филм на телефон закачен към Пайнера и 6те колони(около час и половина) и зарядното на запалката при което единствения плюс за да тръгна беше,че колата беше оставена надолу,иначе таблото едвам светеше вече и от тогава му таковах майката,да се таковам у простака :oops:
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13102
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Избор на Акумулатор!

Мнение от HACKO » 29 дек 2010, 15:50

А опита ли да го заредиш? След такова разреждане не е възможно акумулатора да се зареди от генератора, трябва да се зареди със външен източник. За оловните акумулатори мор е да останат недозаредени а не черпенето на ток от тях и броя на циклите на разреждане и последващо зареждане, даже това подобрява качеството им, не се повреждат и от дозареждане, стига да не се презареди. След като имаш много консуматори, трябва поне веднъж в месеца да проверяваш гъстотата на електролита и да дозареждаш акумулатора до постигане на нужната гъстота (1.27-1.28).
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Избор на Акумулатор!

Мнение от Kostadin21 » 29 дек 2010, 16:44

HACKO написа:А опита ли да го заредиш? След такова разреждане не е възможно акумулатора да се зареди от генератора, трябва да се зареди със външен източник. За оловните акумулатори мор е да останат недозаредени а не черпенето на ток от тях и броя на циклите на разреждане и последващо зареждане, даже това подобрява качеството им, не се повреждат и от дозареждане, стига да не се презареди. След като имаш много консуматори, трябва поне веднъж в месеца да проверяваш гъстотата на електролита и да дозареждаш акумулатора до постигане на нужната гъстота (1.27-1.28).
Ако искаш ми вярвай,но тогава я пуснах на долник на 3та.Запали бързо,2-3 километра завъртях,спрях пред нас,изгасих,запалих пак и се успокох.Това беше есента,за това казвам че е герой тоя акумулатор.И както казваш колата се държеше доста по-добре след разреждането.На мен ми е точно заради това,защото тая фиеста ми се струва доста капризна към тока и има доста датчици по двигателя който явно си искат постоянно и еднакво напрежение.Не знам,не разбирам чак толкова.Знам само че на студено съм палил,чакам 2 минути и като тръгна да въртя волана и включа фаровете оборотите почват да се колебаят и аха да изгасне(и е гаснала 1-2 пъти).Също оная вечер спирам на место и викам няма да гъся за 2 минути докато чаках приятелката и като спрях фаровете оборотите се вдигнаха със 100-150.
Мога да питам в една фирма за акумулатори дали се занимават с доливане и зареждане да го съживят малко че чат пат като дигам капака гледам че при клатушкането излиза по малко течност от него,ама малко,колкото да направи петно.
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13102
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Избор на Акумулатор!

Мнение от HACKO » 29 дек 2010, 17:56

Не, от това дали е зареден или не акумулатора, ще усетиш само при палене, слабия акумулатор върти бавно или изобщо не върти, след като запали акумулатора не влияе на работата на мотора. Тока за консуматорите идва от генератора, а той се задвижва от мотора и затова като включиш фаровете оборотите падат.
Направил си грешка че на есен си разредил акумулатора и си го оставил до сега недозареден, това неминуемо води до съкращаване на живота му. Така като го описваш, нямаш проблем със акумулатора, проблем е когато го заредиш (със токоизправител поне 10часа) на другия ден да не иска да върти, тогава е за смяна. За сега само го зареди.
А прекъсването на д-ля и нестабилната работа на мотора се дължи на нещо друго (най-вероятно клапана за празен ход е задръстен), но не и на акумулатора.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Избор на Акумулатор!

Мнение от Kostadin21 » 29 дек 2010, 19:20

Ок мерси НАСКО,Весели празници на всички >:D<: _friends_

ПС:Акумулатора е долят,зареден и пушка.Темата е изчерпана.Мерси на отзовалите се _friends_
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта