Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
crz
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 14 сеп 2009, 17:17
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1996 MK4, 1299cc, Endura-E
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от crz » 19 май 2012, 18:44

vachevf1 написа:Интересува ме Ford-VCM кабела ще има ли преимущества пред F-Super. Колебая се кой да си поръчам се пак разликата в цената не е малка.

hunter знам че подръжката ми не е пълна и протокола не е стандартния OBD-2 преди 2004г. Искам да си набавя най подходящия кабел естествено на разумна цена :D .
Ако си решил да даваш 100$ за такова нещо, погледни и ForDiag (той е на същата цена, 2000 чешки крони ~= 100$), защото от китай, ако поръчваш, ще имаш и мита/ддс в/у тея 100$. За ForDiag, доколкото четох ти дават кабел и софутер, и двата от които се разработват от един чех, с който можеш да имаш директен контакт (говори английски), за разни доработки и т.н. А и май софтуера му е един от най-advanced такивата oт аматьорските. Има тема във форума, потърси ако искаш.

Аз също се чудя какъв кабел/софт да си взема за мойта стара фиеста мк4 96, даже бях питал колегатa hunter дали е доволен от F-Super-a., и май върши няква работа, но е доста ограничен, както казва той - играчка. Работи май само с техния софт и много малко неща се четат.

Иначе мисля, че за моята фиеста ще работи и ЕЛМ327, по SAE J1850 (PWM) протокол, ако може да се вярва на този сайт: http://www.obd-2.net/informationsportal ... liste.html

Не знам за какъв чип говорят колегите в кабела на F-Super scanner..

UPDATE:
Ровейки из интернет разбрах, че голяма част от евтините китайски клонинги на ELM327 имат бъгава имплементация на J1850 PWM протокола, който се ползва от по-старите Фордове. Т.е. въпреки, че пишат, че го поддържат има проблеми с тях. Номера е да се вземе ELM327 клонинг, който е с правилната J1850 PWM имплементация, примерно както твърдят продавачите на този:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... :1123#shId

crz
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 14 сеп 2009, 17:17
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1996 MK4, 1299cc, Endura-E
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от crz » 02 юни 2012, 00:46

Финално да кажа ЕЛМ327 v1.5a с кабел работи за моята фиеста 96-та бензин. Чета всичко нормално с EasyOBDII и подобни безплатни софтуерчета.
Живи данни + четене/триене на грешки.

Продукта, който съм постнал в горния линк, блутуут адаптера, също работи с нея и Torque на android примерно (яката работа).

Ще се радвам да пробвам и някой по-сериозен софтуер за диагностика като Scanmaster-ELM/XL или други, но явно трябва да потърся пиратски версии.

crz
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 14 сеп 2009, 17:17
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1996 MK4, 1299cc, Endura-E
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от crz » 02 юни 2012, 01:54

@mag_kiril, vachev1:

бихте ли дали идея, откъде да си намеря SCANXL + ford addon-a на същия.

мерси предварително.

п.с. лиценз по-конкретно :>

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от hunter » 18 юни 2012, 00:32

crz написа:Финално да кажа ЕЛМ327 v1.5a с кабел работи за моята фиеста 96-та бензин. Чета всичко нормално с EasyOBDII и подобни безплатни софтуерчета.
Живи данни + четене/триене на грешки.

Продукта, който съм постнал в горния линк, блутуут адаптера, също работи с нея и Torque на android примерно (яката работа).

Ще се радвам да пробвам и някой по-сериозен софтуер за диагностика като Scanmaster-ELM/XL или други, но явно трябва да потърся пиратски версии.
crz с какъв ELM327 си направил пробите и работят на твоята кола (почти същата като моята _friends_ )? В по предния пост казваш че има и фалшиви такива. Твоя какъв е и от къде го поръча ?

crz
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 14 сеп 2009, 17:17
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1996 MK4, 1299cc, Endura-E
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от crz » 18 юни 2012, 16:30

Ами аз писах горе, аз си купих bluetooth адаптера от по-горния пост, който съм написал. Той работи без проблеми с Андроид и приложението Torque. Подкарах го и под Windows 7 64bit, обаче там нещо е голяма мъка с портовете и серийните истории. Доста по-безпроблемно ползвах един USB2serial кабел с ELM327 1.5a, метална кутия. Но реално и с двете у-ва става. Това което обаче ме изненада е, че реално протокола на мойта кола е SAE J1850 VPW (10.4 kbaud), а не PWM, както мислех, така го засичат различните софтуери, които ползвах.

Имайки предвид обаче, че колата ми е доста стара, се четат 10-12 живи данни + четене/триене на грешки. Ако те интересува нещо конкретно питай.

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от hunter » 18 юни 2012, 17:39

Благодаря за бързият отговор. Да питам вижда ли se грешки на климатика чрез ELM 327 ? Аз с моя Frod Scanner не мога да ги чета, а имам някакъв проблем там. Обмислям варианта да си взема и един ELM327, но не блутут а нормален с USB, за това и се интересувам :roll:.

crz
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 14 сеп 2009, 17:17
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1996 MK4, 1299cc, Endura-E
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от crz » 19 юни 2012, 16:40

Нямам идея, мойта няма климатик. Мен лично ме съмнява.
Няма проблем да го видим с този кабел, който в момента е в мен, ако искаш.

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от hunter » 20 юни 2012, 22:53

Аз си поръчах един ELM327 V-1.5 само че с пластмасов корпус. Предполагам че чипа е същия, все пак и с алуминиевия се предлага от Китай. Пише че поддържа на Форд протокола J1850 VPW и PWM. А и с него ще мога да гледам и др. коли, все пак ми е интересно да се занимавам с такива неща. Ако не става за моята кола тогава може и да понахалствам с твоя да го тестваме _friends_

crz
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 14 сеп 2009, 17:17
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1996 MK4, 1299cc, Endura-E
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от crz » 21 юни 2012, 15:51

Ще стане, няма къде да ходи. Ако си от София, може да тестваме и моя no worries.

Иначе имай предвид, че тея ментарки 1.5, не отговарят на истинския ELM327. Оригиналните са до 1.3а. или 1.4, ако не се лъжа. Просто за информация относно версиите.

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от hunter » 21 юни 2012, 21:10

crz написа:Ще стане, няма къде да ходи. Ако си от София, може да тестваме и моя no worries.

Иначе имай предвид, че тея ментарки 1.5, не отговарят на истинския ELM327. Оригиналните са до 1.3а. или 1.4, ако не се лъжа. Просто за информация относно версиите.
Аз за версия до 1.4b бях чувал. Все пак се надявам да поддържат колкото се може повече, включващо и моята :) . Но за 20-30 лв не трябва да се очакват чудеса.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от bateto_toshko » 24 юни 2012, 00:50

hunter написа:Аз си поръчах един ELM327 V-1.5 само че с пластмасов корпус. Предполагам че чипа е същия, все пак и с алуминиевия се предлага от Китай. Пише че поддържа на Форд протокола J1850 VPW и PWM. А и с него ще мога да гледам и др. коли, все пак ми е интересно да се занимавам с такива неща. Ако не става за моята кола тогава може и да понахалствам с твоя да го тестваме _friends_
От къде го поръча и доволен ли си? Аз си мислех евентуално за това:
http://www.chinabuye.com/obd2-elm327-us ... anner-v1-5
Трябва ми защото имам проблем с ABS и искам да видя дали проблема ми е в помпата или в датчик.Дали този софтуер ще ми свърши работа?Някой пробвал ли е да купува от този сайт ?
P.S. каква е разликата между ELM 1.4 и 1.5 защото като им чета функциите не виждам никакви разлики освен че цената на 1,4 е с 10 паунда по евтина :)
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от hunter » 24 юни 2012, 14:51

bateto_toshko написа:
hunter написа:Аз си поръчах един ELM327 V-1.5 само че с пластмасов корпус. Предполагам че чипа е същия, все пак и с алуминиевия се предлага от Китай. Пише че поддържа на Форд протокола J1850 VPW и PWM. А и с него ще мога да гледам и др. коли, все пак ми е интересно да се занимавам с такива неща. Ако не става за моята кола тогава може и да понахалствам с твоя да го тестваме _friends_
От къде го поръча и доволен ли си? Аз си мислех евентуално за това:
http://www.chinabuye.com/obd2-elm327-us ... anner-v1-5
Трябва ми защото имам проблем с ABS и искам да видя дали проблема ми е в помпата или в датчик.Дали този софтуер ще ми свърши работа?Някой пробвал ли е да купува от този сайт ?
P.S. каква е разликата между ELM 1.4 и 1.5 защото като им чета функциите не виждам никакви разлики освен че цената на 1,4 е с 10 паунда по евтина :)
Още не съм го получил от Китай доставката е ~20 дни. Иначе същият като този в ebay е 17-18 $ с доставката, аз поръчах с пластмасов корпус за 12.89 $ защото съм на 99.99% обеден, че вътре е едно и също. За версията официално е до 1.4b стигнала версията, но за китайците това се приема за 1.5. С всяка следваща има някакво подобрение разширение на протоколи и изчистване на бъгове. За фордовите протоколи още 1.0 се покриват, според стандарта.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от bateto_toshko » 13 юли 2012, 14:20

Така , аз го получих , само да питам как се включва кабела преди или след като дам на контакт?Същия въпрос , кога се стартира софтуера от лаптопа , със или без включен кабел , със или без включен контакт?
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от hunter » 13 юли 2012, 22:05

И моя пристигна преди няколко дни, но не остава време да го пробвам. А по въпроса, няма значение. Аз лично кабела го включвам когато не е на контакт, а за компютъра и четящата програма е без значение кога ще включиш USB-то. Просто трябва когато си готов и включил към двете да дадеш да се кънектне. Ако остане време ще тествам сега почивните дни и ще пиша с безплатните програми какво се вижда с моя.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от bateto_toshko » 13 юли 2012, 22:08

За съжаление на мен ми го позна на 7 порт , като само 1 от програмите може да се настрои на този порт.Например тази която предлага чистене на грешки Easy obd 2 , гледам че позволява до 5 порт.Няма да се предам лесно де :mrgreen: Чрез една от другите програмки в диска поне видях , че колата държи 86 градуса през повечето време , там където е буквата О на нормал.Странно тогава буквата Л на колко градуса съответства?! :roll: А там съм виждал стрелката макар и рядко в тежки задръствания!В крайна сметка колко е нормалната температура на този двигател?
Само да вметна , че на диска има 2 usb драйвера , които без да се инсталират , не познава китайската кутийка :)
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от hunter » 14 юли 2012, 09:49

Сложи го на др. USB и така докато не уцелиш по-ниско като номер. При мен си знам че задното ми се разпознава като COM-3 и нямам проблеми. Аз като гледам на мен не ми иска драивери явно на F-Super Scanner е със същия. След малко слизам до колата за бързо да го тествам :D:

Потребителски аватар
momo76
потребител
потребител
Мнения: 533
Регистриран: 21 окт 2006, 16:11
Модел на автомобила: Фиеста 1.25 2001г.
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от momo76 » 14 юли 2012, 14:05

Номера на порта може да се сменя. Сложи си го на 1 или 2 и си готов.
От Device manager - ports намираш този който ти е инсталиран и от Port settings - Advanced го променяш.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от bateto_toshko » 15 юли 2012, 17:23

hunter написа:Сложи го на др. USB и така докато не уцелиш по-ниско като номер. При мен си знам че задното ми се разпознава като COM-3 и нямам проблеми. Аз като гледам на мен не ми иска драивери явно на F-Super Scanner е със същия. След малко слизам до колата за бързо да го тествам :D:
И аз така си мислех , че не иска , обаче после в device manager устройството излезе с жълта питанка , и после ни една програма не го позна.Говоря за windows xp , нямах време да тествам на win 7 , но и това ще стане скоро :)
P.S. momo76 , мерси за съветите ще пробвам _friends_
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от MegatroniC » 08 мар 2013, 15:10

Някой би ли ми казал къде се намира буксата при фиестите?
За хондата съм си взел wifi скенерче, там буксата е на удобно място в дясно от педала на газта.
Ще ми се да го пробдам и на форда, но не откривам букса ... дали има модификации без такава :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от Didibao » 08 мар 2013, 17:22

MegatroniC написа:Някой би ли ми казал къде се намира буксата при фиестите?
За хондата съм си взел wifi скенерче, там буксата е на удобно място в дясно от педала на газта.
Ще ми се да го пробдам и на форда, но не откривам букса ... дали има модификации без такава :roll:
Трябва да ти е долу в ляво до шофьорската врата, на кората има капаче.
Изображение

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта