Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
nuHaKoJIaga
потребител
потребител
Мнения: 64
Регистриран: 16 апр 2009, 17:45
Модел на автомобила: Форд Фокус 2001 1.8 tdci 141к.с. 350 Nm
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от nuHaKoJIaga » 28 окт 2013, 17:15

Да вдигна малко темата.. четох из интернет и къде ли не, но така и не мога да открия какъв точно кабел ми трябва. Колата е Фокус мк1, 12.2001г 1.8tdci. Уж не поддържа EOBD стандарта, а повечето кабелчета, които намерих са за дизели след 2004-та година. Може ли да ми препоръчате(евентуално линк от ибей или някой български сайт) такъв кабел. Целта е да мога да гледам живи данни, най-вече моментните стойности на дюзите(впръскване), както и налягането от помпата. Естествено и информацията от другите датчици ще е полезна, но изброявам тези, които е хубаво да се виждат. Четенето и триенето на грешки предполагам ще го има, ако има и живи данни. Идеи?

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от chano » 05 ное 2013, 12:23

nuHaKoJIaga написа:Да вдигна малко темата.. четох из интернет и къде ли не, но така и не мога да открия какъв точно кабел ми трябва. Колата е Фокус мк1, 12.2001г 1.8tdci. Уж не поддържа EOBD стандарта, а повечето кабелчета, които намерих са за дизели след 2004-та година. Може ли да ми препоръчате(евентуално линк от ибей или някой български сайт) такъв кабел. Целта е да мога да гледам живи данни, най-вече моментните стойности на дюзите(впръскване), както и налягането от помпата. Естествено и информацията от другите датчици ще е полезна, но изброявам тези, които е хубаво да се виждат. Четенето и триенето на грешки предполагам ще го има, ако има и живи данни. Идеи?
аз купих елм 327,и софтуер купих ,мисля че твоята букса е 16 пина обд2,ако искаш може да минеш да го пробваш ако си от софия.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

iliev30
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 15 ное 2012, 09:09
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от iliev30 » 02 фев 2014, 21:04

И аз си купих кабел F-super.
С какъв софтуер го ползвате? Какви драйвери?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от Didibao » 02 фев 2014, 22:52

Взимате си елм 327 и forscan програмата е безплатна и си гледате там каквото ви интересува от 96 година година за мондео и за фокус без проблем.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Изображение

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта