Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
pichaga933
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 16 фев 2011, 18:17
Модел на автомобила: Focus 1999 1.6 16v ZetecS
Местоположение: София
Status: Извън линия

Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от pichaga933 » 16 фев 2011, 19:44

Здравейте, колеги автомобилисти това ми е първата тема във форума ,надявам се никой да не се обиди от нея итн. Търся съвет . Четох доста във форума преди да постна тази тема ,но не намерих отговор.

Прясно оборудван съм от около месец със Ford Focus1 1999г ZetecS 1.6 16v комби, С пълен газов инжекцион Fobos, който работеше докато изтече гаранцията и от тогава прекъсва и се изключва та се къса...

Автомобила беше закупен на части, със свален интериор, варати, Глава итн. В последствие Събран и запален. 2 Месеца по късно Сменихме клапани на 1 ви цилиндър ,че са били правени напасвани итн и сегменти на всичките.

Автомобила има някакъв Проблем, Прекъсва на бензин откакто я подкарахмеоколо година, напоследък започна да гасне топъл като падне на 850 оборота и при палене сутрин в студа ,което не е правила до сега предполагам е от кофтито масло което и сложих или датчик, наскоро смених масло с някаква полусинтетика, че старото беше паднало на минимума, гори си масълце доволномного...

До сега никога не е минавала на Диагностика !!!

Като я взехме беше с 2 спукани еърбега, но ни дадоха и друго табло със здрави, като Този за волана е от Мондео
Климатик и присадихме, компа го позволяваше с оригинален от същата и после се оказа че радиаторчето дето е зад таблото изпуска и избяга фреона, все тая.

Въпроса ми е КАКЪВ диагностичен кабел да си купя и от къде? До сега чета ,че трябва да е конектор OBD или OBD2 , не знам кое е правилното. и какъв софтуер да ползвам за целта.

Харесал съм си: ELM 327 CAN OBDII USB Interface v1.4a http://programatoribg.com/elm327/index.htm# понеже е на цена под 100лв

Благодаря на отзовалите се ако има такива, намирам се в София

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от Pyrhel » 16 фев 2011, 20:49

Здрасти.

Мога да ти помогна в избора, но преди това кажи какво искаш да правиш с този кабел? За живи данни от датчиците на автомобила - няма да стане. Ако поддържа изобщо някакви - изобщо няма да е пълния списък. Предполагам, че ти трябва само за диагностика? Попринцип тия универсалните не важат много-много за тая цел. Има продукт, на който се бях спрял на сравнително приемлива цена FoCOM, но нямам опит с него.

Иначе - можеш да разгледаш в ebay.com какви са цените - обикновено са на 1/2 от цената по българските сайтове, ако ги купиш от китайците, а не от алчни англичани :)

Честно казано аз се чудих, чудих и накрая изсипах не малко пари за дилърската с-ма за диагностика - Rotunda VCM.

mag_kiril
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 15 ное 2010, 08:37
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от mag_kiril » 18 фев 2011, 15:37

Здравей,

Аз имам Фокус, 2000г, Германска зглобка. С ELM327 в алуминивият корпус, V1.5 не се чете нищо, контролера неможе да види ЕКУ-то.
При мен поне нестана с 12 различни софтуера пробвах, включително специализиран за Форд и ЕЛМ327. Не е софтуера или драйвери, изглежда неподдържа специализираният на Форд интерфейс.
Сега чакам Форд Суперскенер да дойде от Е-бай и ще пиша за това. Той е с чипа, който е само за форд и съвместими и очквам да заработи.
Все пак ако си решил-тествай ЕЛМ327, ако успееш пиши.

Само да поясня, че фокусите след около 2005 (незнам коя генерация се пада) се четат с този тул. Възможно е старите на КАН да са със специалният чип.

Поздрави,
Карам бавно.

mag_kiril
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 15 ное 2010, 08:37
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от mag_kiril » 07 мар 2011, 13:39

Ето пак:
Получих четеца Форд Суперскенер. Инсталирах софтуера и хоп-връзката с колата е осъществена. Работи добре, незабива и чете грешките на мотор (dTC) възд. възглавници и АБС.
Понеже имах проблем със светеща лампа на MIL-а го закупих затова. Пак да кажа, че с ЕЛМ327 нестава - като референция вижте това:
https://www.scantool.net/forum/index.php?topic=2129.0" onclick="window.open(this.href);return false;

Та за тези фордове - да не си даваме парите за ЕЛМ327. По-евтино е Суперскенера - излезе ми 42 $ с доставката от е-бей, ЕЛМ327 го купих от София за 90лв.
Карам бавно.

Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от autobg » 07 мар 2011, 13:55

mag_kiril написа:Здравей,

Аз имам Фокус, 2000г, Германска зглобка. С ELM327 в алуминивият корпус, V1.5 не се чете нищо, контролера неможе да види ЕКУ-то.
При мен поне нестана с 12 различни софтуера пробвах, включително специализиран за Форд и ЕЛМ327.

Поздрави,

Пробва ли със SCANXL? При мен живи данни няма, но пък има freeze frames + четене/триене на грешки --- а това досега ми е спестило маса пари...

julii
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 14 мар 2009, 15:13
Модел на автомобила: ford focus 1.8TDCI
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от julii » 11 мар 2011, 15:41

А кой от вас ще ми програмира инжектора понеже пак си забрави кода,обещавам да сипя по едно,или пак във МП да ходя?

mag_kiril
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 15 ное 2010, 08:37
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от mag_kiril » 13 мар 2011, 23:34

Пробва ли със SCANXL? При мен живи данни няма, но пък има freeze frames + четене/триене на грешки --- а това досега ми е спестило маса пари...[/quote]

Пробвах със СканХЛ, с екстрата за Форд (допълнителната лицензия и нестана). Поне при мен не видях нито живи данни нито фриз...
е, важното е да сме здрави :)
Карам бавно.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от Pyrhel » 14 мар 2011, 11:06

julii написа:А кой от вас ще ми програмира инжектора понеже пак си забрави кода,обещавам да сипя по едно,или пак във МП да ходя?
Юли, от къде си и имаш ли кодовете на инжекторите?

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от hunter » 14 мар 2011, 12:24

mag_kiril написа:Ето пак:
Получих четеца Форд Суперскенер. Инсталирах софтуера и хоп-връзката с колата е осъществена. Работи добре, незабива и чете грешките на мотор (dTC) възд. възглавници и АБС.
Понеже имах проблем със светеща лампа на MIL-а го закупих затова. Пак да кажа, че с ЕЛМ327 нестава - като референция вижте това:
https://www.scantool.net/forum/index.php?topic=2129.0" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Та за тези фордове - да не си даваме парите за ЕЛМ327. По-евтино е Суперскенера - излезе ми 42 $ с доставката от е-бей, ЕЛМ327 го купих от София за 90лв.
Здравей, а живи данни дава ли (т.е. някакви моментни данни) и работи ли с по-стари коли (моята е края на 1997, но си е OBD2) ?

julii
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 14 мар 2009, 15:13
Модел на автомобила: ford focus 1.8TDCI
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от julii » 18 мар 2011, 17:26

Братко Pyrhel от Кюстендил съм,а кодовете са написани на самите инжектори,така че ги имам.Да не би да можеш да ми помогнеш,че тук и една Texa Axone Direct не можа да му повлияе,най-близкото решение ми е Джумаята МП :cry:

mag_kiril
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 15 ное 2010, 08:37
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от mag_kiril » 24 мар 2011, 15:18

Здравей, а живи данни дава ли (т.е. някакви моментни данни) и работи ли с по-стари коли (моята е края на 1997, но си е OBD2) ?[/quote]

Има живи данни. Моят форд е 2000 Декември произведен, Германия и работи. Не съм пробвал с други коли, купих си четеца за мои нужди и няма други коло около мен.
Карам бавно.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от Pyrhel » 24 мар 2011, 21:42

julii написа:Братко Pyrhel от Кюстендил съм,а кодовете са написани на самите инжектори,така че ги имам.Да не би да можеш да ми помогнеш,че тук и една Texa Axone Direct не можа да му повлияе,най-близкото решение ми е Джумаята МП :cry:
Юли, не съм видял мнението ти, извинявай. Мога да въведа кодовете на инжекторите през IDS-а, няма проблем.

ceco_kf
потребител с
потребител с
Мнения: 174
Регистриран: 13 дек 2006, 15:23
Модел на автомобила: Мондео 2.0i 16V 97г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от ceco_kf » 12 май 2011, 23:37

Какъв е тоя суперскенер? Дай повече инфо.
Дали ще стане за Мондео 2.0/16V 1997г.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от Pyrhel » 13 май 2011, 00:14

За всичко става... И почти работи... :D:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 35&t=47364" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от autobg » 13 май 2011, 01:02

Pyrhel написа:За всичко става... И почти работи... :D:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 35&t=47364" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Pyrhel, работи прилично, ако успееш да го пуснеш, аз го ползвам в комбинация с китайски клонинг на ELM327. "суперскенера" тръгва само със собствения си софт и дава някаква функционалност. Елмът пък се връзва през SCAN XL и с добавените модули за Форд (Powertrain, ABS, etc) вади други данни, но няма дино и няма живи данни на някои от сензорите (Маф, налягане на ГНП). За това, обаче не е виновен скенера (за толкова пари - толкова), а колата, защото, доколкото зная дизелите в европа са OBDII съвместими след 2004-та.

Та, ако ще е да си прочете грешките човека, няма лошо - аз затова го ползвам и върши идеална работа. Алтернативата ми е МП с 56 лева и устен репорт: "Грешки няма, ама турбото надува късно."

Данните са толкова добри, колкото добър е интерпреатора. На мен инвестицията от 40 лева за суперскенера и ~50 лева за другия китайски ментак са ми спестили доста разходи. А и не всеки си изкарва парите от програмиране на инжектори :)

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от Pyrhel » 13 май 2011, 11:13

Да, абсолютно си прав :)
Иначе то ако е само за грешките, на по-новите коли могат да се гледат на трип дисплейчето :)

mag_kiril
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 15 ное 2010, 08:37
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от mag_kiril » 19 май 2011, 10:30

Подкрепям напълно autobg.
да кажа, че на дисплейчето неизлизат повечето грешки. При мен на дисплея пишеше, че няма грешка, но лампата за мотора светеше.
Малко технически познания, четене по Интернет и джиджавка за 50лв спестяват много пари, ходене по сервизи, а най-лошото - пипане от "майстори" и накрая - потрошен автомобил. Общо взето това е около 95% от случаите.
Естественно засериозни неща - фирмен сервиз - и дано да сполучиш на по-кадърен - това е 5%.
Статистиката е примерна :)
Карам бавно.

vachevf1
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 22 юни 2011, 19:12
Модел на автомобила: Форд Фокус 1999г. 1.8 TDDI
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от vachevf1 » 15 май 2012, 20:38

Здравейте, от известно време и аз се занимавам с диагностика на моя фокус. Използвам OBD2 към bluetooth адаптер с ELM327. За софтуер SCANXL. Свързах се към компютъра на колата и прочетох грешките на двигатела, ABS-a и AIRBAG-a без проблем, също така и ги трия. Проблемите са с живите данни, интерпретират се грешно от програмата предполагам ELM-a доколкото съм чел е доста неподходящ за focus 1.
Въпроса ми е дали ще имам по голям успех с евтин четец за форд от рода на : http://www.dealextreme.com/p/ford-car-v ... 04?item=10" onclick="window.open(this.href);return false; пенеже в спецификациите му не фигурира моя двигател 1.8 TDDI или ще трябва нещо като това: http://www.dealextreme.com/p/ford-vcm-obd-116397?item=2" onclick="window.open(this.href);return false; .

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от hunter » 15 май 2012, 22:34

F-Super си е една играчка, но за четене/триене на грешки + някакви живи данни става.

vachevf1 принципно дизелите след 2004 се поддържат от OBD2 така че може да нямаш пак цялостна функционалност на живите данни.

vachevf1
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 22 юни 2011, 19:12
Модел на автомобила: Форд Фокус 1999г. 1.8 TDDI
Status: Извън линия

Re: Препоръчайте:OBD кабел и софт за Focus1 до 100лв

Мнение от vachevf1 » 16 май 2012, 11:02

Интересува ме Ford-VCM кабела ще има ли преимущества пред F-Super. Колебая се кой да си поръчам се пак разликата в цената не е малка.

hunter знам че подръжката ми не е пълна и протокола не е стандартния OBD-2 преди 2004г. Искам да си набавя най подходящия кабел естествено на разумна цена :D .

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта