Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Мнение от vzhivkov » 11 авг 2011, 12:11

Здравейте колеги,
Един от малкото недостатъци (ако изобщо може да се нарече такъв) на моята кола е това, че огледалата не могат да се прибират автоматично или с копче от купето.Тъй като паркирам в тесен двор и гараж, ми се налага да ги сгъвам, което ако за шофьорското някак си става, за другото вече е зорно. Та въпросът е дали имате информация въобще възможно ли е да се направят автоматични, при положение, че заводски моята кола няма такава функционалност. Мисля, че въобще моделите от 2007-ма нямат такава опция, въведена е по-късно.

Наясно съм, че ако и да може, ще трябва да се купят нови, електрически огледала, но по-скоро въпросът ми е за самата кола, дали има как в електрониката й да се вкара такава функция и съответно копче вътре на вратата например или да не се излагам да питам за такова нещо в Мото Пфое.

Питам, защото за поставянето на една камерка, която си е с точните размери на лампа за осветление на задния номер, т.е. все едно си е заводска част и прекарване на кабела до предната част на купето дълго време се чудеха дали ще могат да го направят, да не говорим колко ми струваше. Затова за нещо такова, което е вече доста по-сериозно предполагам, че ще ме гледат като изтребител ако ги питам без да съм си проучил въпроса първо сам.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Мнение от Alexi » 11 авг 2011, 12:30

заводски има ,но при теб просто не са сложени като екстра .. тая екстра не е въведена след 2007 ,щото моето Мк3 я има .. вероятно ще трябва да смениш огледалата и бутоните им вътре с такива с прибиране

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Мнение от Pyrhel » 11 авг 2011, 14:38

Сменят се огледалата, едно реле и копчето. Стойността на тая операция е... :D: Едното огледало е около 550 лева (ново) :P

Колко пари ти взеха за прокарване на кабела? Да взема и аз малко акъл, да не подбивам много цените :lol:

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Мнение от vzhivkov » 11 авг 2011, 17:14

Pyrhel написа:Сменят се огледалата, едно реле и копчето. Стойността на тая операция е... :D: Едното огледало е около 550 лева (ново) :P

Колко пари ти взеха за прокарване на кабела? Да взема и аз малко акъл, да не подбивам много цените :lol:
мотаха се много. отне им 3 часа и малко за въпросния кабел. Таксуваха ми 3 часа по 56 лева на час, което си е стандартна тарифа за МП. Добре, че им казах само да прекарат кабела. Аз си свърших свързването и всичко останало, че иначе отидоха 2 дена поне. Тук съм описал малко по-подробно премеждията ми с тях и крайният резултат: http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 16#p371372

Аз в ebay гледах електрически огледала за МК4 и естествено бяха значително по-евтини от 550 лева. Въпросът е освен тях какво още ще трябва да се купи??????

P.S. Да разбирам ли, че ти предлагаш такива услуги и правиш ли отстъпки за членове на клуб Форд ;)
Последна промяна от vzhivkov на 11 авг 2011, 17:22, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Мнение от vzhivkov » 11 авг 2011, 17:16

Alexi написа:заводски има ,но при теб просто не са сложени като екстра .. тая екстра не е въведена след 2007 ,щото моето Мк3 я има .. вероятно ще трябва да смениш огледалата и бутоните им вътре с такива с прибиране
Хм. Възможно е. По принцип моята се води Титаниум с пълно оборудване. Но ми казаха от Мото Пфое като я взимах че е модел номер 00001 за България, т.е. бил някакъв демонстрационен. Може би затова огледалата не са автоматични.

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Мнение от vzhivkov » 29 авг 2011, 14:34

Alexi написа:заводски има ,но при теб просто не са сложени като екстра .. тая екстра не е въведена след 2007 ,щото моето Мк3 я има .. вероятно ще трябва да смениш огледалата и бутоните им вътре с такива с прибиране
Колега, не знам от къде си го разбрал това, но се оказа, че не е вярно. Заводски ги има от 2010-та. Току що говорих с човек от Мото Пфое, който след дълго проучване ми каза, че няма да могат да ми сложат такива огледала, защото ги имало заводски чак от 2010-та, а моята е 2007-ма. Поради това не били съвместими и компютърът нямало да може да ги управлява.

Така че явно няма да стане. Жалко, защото тази екстра щеше да ми дойде добре.

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Мнение от vzhivkov » 29 авг 2011, 14:35

Pyrhel написа:Сменят се огледалата, едно реле и копчето. Стойността на тая операция е... :D: Едното огледало е около 550 лева (ново) :P

Колко пари ти взеха за прокарване на кабела? Да взема и аз малко акъл, да не подбивам много цените :lol:
Колега, след като МП ме отрязаха, ако смяташ, че можеш да го направиш, казвай цената и да се разбираме.

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Мнение от DTM » 31 авг 2011, 20:50

vzhivkov написа:
Alexi написа:заводски има ,но при теб просто не са сложени като екстра .. тая екстра не е въведена след 2007 ,щото моето Мк3 я има .. вероятно ще трябва да смениш огледалата и бутоните им вътре с такива с прибиране
Колега, не знам от къде си го разбрал това, но се оказа, че не е вярно. Заводски ги има от 2010-та. Току що говорих с човек от Мото Пфое, който след дълго проучване ми каза, че няма да могат да ми сложат такива огледала, защото ги имало заводски чак от 2010-та, а моята е 2007-ма. Поради това не били съвместими и компютърът нямало да може да ги управлява.

Така че явно няма да стане. Жалко, защото тази екстра щеше да ми дойде добре.
Колега, вярно е. Прибирането на огледалата автоматично или от бутон я има на Мондео МК3.
Явно в последствие при МК4 са я премахнали тая екстра дори и за високите нива на оборудване.

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Мнение от vzhivkov » 01 сеп 2011, 16:17

DTM написа:
vzhivkov написа:
Alexi написа:заводски има ,но при теб просто не са сложени като екстра .. тая екстра не е въведена след 2007 ,щото моето Мк3 я има .. вероятно ще трябва да смениш огледалата и бутоните им вътре с такива с прибиране
Колега, не знам от къде си го разбрал това, но се оказа, че не е вярно. Заводски ги има от 2010-та. Току що говорих с човек от Мото Пфое, който след дълго проучване ми каза, че няма да могат да ми сложат такива огледала, защото ги имало заводски чак от 2010-та, а моята е 2007-ма. Поради това не били съвместими и компютърът нямало да може да ги управлява.

Така че явно няма да стане. Жалко, защото тази екстра щеше да ми дойде добре.
Колега, вярно е. Прибирането на огледалата автоматично или от бутон я има на Мондео МК3.
Явно в последствие при МК4 са я премахнали тая екстра дори и за високите нива на оборудване.
Аз съм го виждал на МК3, но въпросът беше за моята МК4. Жалко наистина, защото щеше да ми е много полезно. В моя случай не става въпрос за гъзария, а за голямо удобство при прибирането на колата в тесния гараж.

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Автоматични огледала за Мондео 2007 МК4

Мнение от red » 17 мар 2013, 01:25

Отговорът на човека от МП за пореден път ме убеждава, че за чеп за зеле не стават. Има прибиращи се огледала и преди 2010. Само пари знаят да искат и то солени суми.Понякога се изкушавам аз да стана дилър на Форд. МП само кепазят марката.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта