Проблем с алтернатора на Фокус 1.8 TDDI

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Petko Petkov
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 11 авг 2016, 22:17
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Проблем с алтернатора на Фокус 1.8 TDDI

Мнение от Petko Petkov » 15 мар 2017, 20:01

Здравеите аз имам фокус 1.8 имам проблем сас същата лампичка на акомулатора всички кабели алтернатор всичко е нормално зарежда на 14.4 просто перфектно но лампата продалжава да свети какво да правя Благодаря...

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с алтернатора на Фокус 1.8 TDDI

Мнение от aspasia » 15 мар 2017, 21:10

Фордовете имат система smart charge провери си кабелите на 3 пиновата букса обвити са шлаух на мой познат със кънект му светеше лампата а алтернатора зареждаше беше се скъсал или корозирал кабела на 20 см навътре в шлауха!

Petko Petkov
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 11 авг 2016, 22:17
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Проблем с алтернатора на Фокус 1.8 TDDI

Мнение от Petko Petkov » 16 мар 2017, 20:47

Благодаря за садеийствието намерих проблемаа благодаря още веднааш а проблема е бил от компа на колата просто го е запаметил като грешка и затова е стояло светнато

Roninn
потребител
потребител
Мнения: 187
Регистриран: 08 юли 2017, 22:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем с алтернатора на Фокус 1.8 TDDI

Мнение от Roninn » 15 мар 2018, 22:52

Днес ми светна лампата на динамото,след 1 км.загасна,после пак светна
Имам дрл на фаровете които светват при напрежение над 13.4 в.Фаровете не светят.Тоест не зарежда.Не си направих труда да меря напрежение.Отворих динамото,на вътрешния пръстен на колектора нещо беше задрало и от пръстена няма следа ,по точно изкарах медна лента.

Динамото ми е 130 Ампера със следния номер на табелата.

Изображение

Четките бяха на 50% ,отзад имаше клечки за едно птиче гнездо,изчистих го,събрах го,запалих,след 30 сек.лампата загасна,но не вдига заряд.Къде в Пловдив да търся колектор ,четки,лагерите кой номер са.

ИзображениеИзображение

Още един въпрос,отпред шайбата на динамото е с гайка 24,във средата оста на ротора е за шестограм за контра,реално ми трябва лула 24 май такава нямам,дали преди да сваля пак динамото мога да развия тази гайка със пневматичния гайковерт?

Roninn
потребител
потребител
Мнения: 187
Регистриран: 08 юли 2017, 22:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем с алтернатора на Фокус 1.8 TDDI

Мнение от Roninn » 19 мар 2018, 00:54

За протокола,92 лв.ми струваше ремонта,нови четки,нови пръстени,нов регулатор,нов четкодържател и нов лагер,защо един само незнам?

bdl96
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 19 мар 2018, 14:25
Местоположение: Кнежа
Status: Извън линия

Re: Проблем с алтернатора на Фокус 1.8 TDDI

Мнение от bdl96 » 19 мар 2018, 14:53

Здравейте! Проблем при 1,8 ТДДИ 90к.с .. Както върви губи мощност, стрелките падат, светват лампите - Чека, лампата на подревните свещи, ламптата на акумулатора и лампа с един жълт удивителен (намира се над чека), след няколко секунди всичко се оправя.., но се повтаря след няколко минути.. Премериха ми волтажа 14,8.. Някакви идеи?! И да препоръчате майстор в Плевенска или Врачанска област.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта