Проблем с централното заключване Фокус

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
chistolud
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 14 дек 2011, 14:29
Модел на автомобила: фокус
Status: Извън линия

Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от chistolud » 14 дек 2011, 14:37

Колеги проблема ми е следния централното заключване ми отказа преди 2-3 дни без причина колата ми е Форд Фокус 2000 г. с фабрична аларма и фабричен ключ с бутони на него не иска да заключва през алармата а с ключа трябва да заключвам вратите една по една предпазителя на таблото не е изгорял някой има ли идея за какво става въпрос.

Потребителски аватар
alex_d
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 20 май 2011, 23:17
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 Zetec 2001
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от alex_d » 14 дек 2011, 15:20

Аз съм така от около 2 месеца и майстора каза, че е от машинката в някоя от вратите (в моя случай шофьорската най-вероятно). Обаче машинките се продавали с цялата брава и все още си заключвам така, че сега нямам време да я оправя. :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от Doin » 14 дек 2011, 15:45

Добре дошъл в клуба на проблемите с централно.
Ако пуснеш търсачката сам ще се учудиш колко такива случая има писани и изписани и е рядкост някой да се е справил кардинално с проблема.
Ето някаква малка част от темите:
Ето
И ето
А и тук
...

Потребителски аватар
elmarr
потребител
потребител
Мнения: 189
Регистриран: 21 юли 2010, 19:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от elmarr » 14 дек 2011, 18:17

Аз имах същия проблем и си го реших сам.Ето как:1:Сваляш корите на вратите.2:Намираш куплунгите на машинките и ги разкачаш.3:Взимаш 2 спрея от този модел http://emk-33.com/shop/product_info.php ... s_id=31163" onclick="window.open(this.href);return false; http://emk-33.com/shop/product_info.php ... cts_id=188" onclick="window.open(this.href);return false; пръскаш първо с първия изчакваш да изсъхне и след това ползваш 2.4:Поставяш буксите на място и си готов.Стига само да не са изгорели машинките.Дано да съм ти бил полезен.

Потребителски аватар
vanchomobil
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 26 окт 2016, 11:33
Модел на автомобила: Focus Hatchback I - 1.6 16V (100 Hp)
Местоположение: София/Хасково
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от vanchomobil » 27 ное 2016, 22:15

Здравейте,
от няколко месеца имам focus mk1 и аз имам същия проблем, като централното работи ако заключвам от дясната врата, но от шофьорската става само с ключ и отключва/заключва само нея. Отидох на ел. майстор и той без дори да разглоби, каза,че трябва да си купя брава и след като се смени вероятно ще се оправи проблема. Каза ми сам да си намеря бравата.
Виждам ,че това е доста често срещан проблем при фордовете.
След като прочетох и всички останали теми виждам,че там се споменава смяна/смазване на "машинка".
Въпросът ми е, "машинката" и бравата едно и също ли е,ако не, какво представлява машинката, тъй като в един популярен сайт за авточасти втора употреба има само "брава" .
Това е бравата, която откривам.
Изображение
Другият ми въпрос е дали има разлика в бравите за focus 1.6 и 1.8 примерно, тъй като в сайта са разделени примерно на
Брава за Ford Focus 1.6 16V, 100 к.с., хечбек, 5 вр., 1999 г., позиция: лява, предна.
Надявам се да правя сефтето в правилната тема :)

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от HACKO » 28 ное 2016, 19:29

Няма значение какъв е мотора само мястото на монтажа (Лява/Дясна, Предна/Задна).
Не е в смазването, проблема е във микроключетата вътре в бравата.
Прикачени файлове
IMG_20160429_185054.jpg
това са въпросните ключета, под капака има още едно
IMG_20160429_194627.jpg
а това е решението, използвах ключе от стара мишка.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
vanchomobil
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 26 окт 2016, 11:33
Модел на автомобила: Focus Hatchback I - 1.6 16V (100 Hp)
Местоположение: София/Хасково
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от vanchomobil » 28 ное 2016, 23:30

Здрасти,
Благодаря за снимките! Доколкото разбирам са сменени микроключетата от едната и от другата снимка.
С това се решава забавянето при отключването с централното предполагам?
Освен това забавяне, което се получава при мен проблемът е,че шофьорската врата отключва/заключва само себе си (с ключ), като майсторът ми каза да си купя нова брава. Днес направих поръчка и чакам да дойде.
Надявам се проблемът да е механичен и да е от самата брава - за да се реши проблемът когато се отключва с централното да отключва всички врати (а не всички без шофьорската). Това, което съм поръчал е
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от HACKO » 29 ное 2016, 14:25

vanchomobil написа:.....
Надявам се проблемът да е механичен и да е от самата брава - за да се реши проблемът когато се отключва с централното да отключва всички врати (а не всички без шофьорската). Това, което съм поръчал е
Изображение
Не е механичен, от ключетата е, смяната на бравата евентуално ще помогне. Обаче не изхвърляй старата, вътре има 4 ключа, повреден е един, останалите може да ти потрябват в бъдеще.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
vanchomobil
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 26 окт 2016, 11:33
Модел на автомобила: Focus Hatchback I - 1.6 16V (100 Hp)
Местоположение: София/Хасково
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от vanchomobil » 29 ное 2016, 14:36

Здрасти,
Много благодаря за инфото, Наско :)
Тук получавам по-адекватна информация от майсторите, при които попадам от както съм взел фокуса :)

Потребителски аватар
Gladiator_BG
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 07 апр 2010, 20:55
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCi 115ph 02 Ghia
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от Gladiator_BG » 03 фев 2017, 13:39

Здравейте, за да не пуска нова тема ще споделя проблема на моя фокус 1,8ТДЦИ 2002г тук ... пробвах с търсачката но не открих точно това което търся ...
При ниски температури предимно от -5 на долу след като вече съм отключил колата с дистанционното по някога се чува "цък" от четирите врати все едно съм натиснал отново бутона за отключване. Случвало се е и в движение по равен път предимно в града докато колата е още студена също да "изчаткат" механизмите все едно съм подал сигнал за отключване. В повечето случаи след като натисна бутона за отключване или заключване - действието не се извършва веднага а около секунда след това. Смянял съм два пъти батерята. Всички врати се заключват и отключват от централното. Със ключа също няма проблем при отварянето на предните две врати. Случвало ми се е в студена зимна сутрин колата да е отключена но не мога на 100% да твърдя че сама се е отключила защото може и аз да съм забравил да я заключа. Това до тук ме притеснява но не толкова колкото следното:
Нова година прекарахме на Пампорово ... сутринта слизам да изчистя снега ... отключвам колата - влизам - запалвам двигатела - пускам парното и задните реотани - излизам - затварям вратата - И ... в момента в който затварям вратата се чу "зъъът" и колата се самозаключи. Аз естествено нямах резервен ключ в мен и се наложи да разкарвам хора от Пловдив да ми го донесат. Ужасно неприятно усещане - колата със запален двигател да се самозаключи! Фукуса се кара в БГ от 5г и едва тази зима започна да прави такива проблеми проблеми.
Къде да търся причините - модула на централното, ключалката или някъде другаде?

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното заключване Фокус

Мнение от Ради-1 » 04 апр 2017, 13:57

Същия проблем и при мен - отключва и заключва с дистанционното само пасажерската. Шофьорската с ключа ръчно :D Интересно, че отведнъж стана. Смених батерията, същата работа. Ще пробвам с откачане на клемата на акумулатора, пък дано да стане, че отиване на нова брава ще е кофти :?

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта