оборотомерът ми подскача помощт

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
boom
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 23 май 2010, 12:14
Модел на автомобила: eskort '91 1.4 mono
Status: Извън линия

оборотомерът ми подскача помощт

Мнение от boom » 31 мар 2012, 10:50

Здравейте колеги имам проблем с оборотомера на моя форд ескорд 1.4 моно '91 . Когато колата е запалена и работи на ниски обороти и когато пусна консумация на ток например натисна спирачка или пусна вентилатора на парното или фарове или нагревателя на задното стъкло или аварийни ОБОРОТОМЕРЪТ МИ ПОДСКАЧА ?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: оборотомерът ми подскача помощт

Мнение от ЯЛТА » 31 мар 2012, 12:16

Ако взима информация от алтернатора, вероятната причина е в него,- за ремонт е, и проблема ще ескалира докато откаже алтернатора,- и оборотомера ще спре да работи.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: оборотомерът ми подскача помощт

Мнение от HACKO » 01 апр 2012, 20:37

Не, при Бензиновите взема сигнал от комутатора. Най вероятно проблема е в самото табло. Ако проблема е в комутатора, ще прекъсва и двигателя.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

boom
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 23 май 2010, 12:14
Модел на автомобила: eskort '91 1.4 mono
Status: Извън линия

Re: оборотомерът ми подскача помощт

Мнение от boom » 04 апр 2012, 20:30

Колеги може би проблема е в генератора защото от няколко дена стартера върти малко по тромаво. За сега оборотомера си работи и си подскача както обикновено при консумация на ток, знам че таблата имат някакви си студени спойки и не знам какви са им проблемите и не знам дали това е от тях. Имам и проблем със стартера когато мотора загрее по някога стартера отказва не иска да завърти след мин. или 2 завърта нормално.

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: оборотомерът ми подскача помощт

Мнение от kEFi » 06 апр 2012, 20:17

Първо виж дали няма някоя изгоряла крушка (стоп, габарит или задна)
Второ - зареди си акумулатора.
Трето - подготви се за лек ремонт по алтернатора, но обикновено въпроса се урежда с подмяна на кабел от него...

boom
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 23 май 2010, 12:14
Модел на автомобила: eskort '91 1.4 mono
Status: Извън линия

Re: оборотомерът ми подскача помощт

Мнение от boom » 13 апр 2012, 10:34

Преди няколко дена реших да проверя колко и дали ми зарежда генератора установих че зарежда 12.88в на ниски обороти без да съм пуснал никакви консуматори на ток . След това сложих акумулатора да се зареди и за проблема набедих реле-регулатора, питах един които по разбира и каза че това което се намира в задния край на генератора било четкодържател и реле в едно. Вчера го поръчах и го смених дадох невероятните 10лв и си мислех че ще се оправи всичко да ама не. Да сега колата зарежда 14.05в при пуснати консуматори 13.88в ОК. Но се появи друг проблем когато пусна габарити и с тях някои друг консуматор оборотомерът ми подскача много с около 500об . Най-големият ми проблем е че КОГАТО ПУСНА ГАБАРИТИ БЕНЗИНОМЕРА СЕ ВДИГА от резерва до средата , защо?

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: оборотомерът ми подскача помощт

Мнение от kEFi » 27 апр 2012, 13:20

boom написа:Преди няколко дена реших да проверя колко и дали ми зарежда генератора установих че зарежда 12.88в на ниски обороти без да съм пуснал никакви консуматори на ток . След това сложих акумулатора да се зареди и за проблема набедих реле-регулатора, питах един които по разбира и каза че това което се намира в задния край на генератора било четкодържател и реле в едно. Вчера го поръчах и го смених дадох невероятните 10лв и си мислех че ще се оправи всичко да ама не. Да сега колата зарежда 14.05в при пуснати консуматори 13.88в ОК. Но се появи друг проблем когато пусна габарити и с тях някои друг консуматор оборотомерът ми подскача много с около 500об . Най-големият ми проблем е че КОГАТО ПУСНА ГАБАРИТИ БЕНЗИНОМЕРА СЕ ВДИГА от резерва до средата , защо?
Защото на тази верига явно има лоша връзка!
По-сложен е въпроса - точно къде....

boom
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 23 май 2010, 12:14
Модел на автомобила: eskort '91 1.4 mono
Status: Извън линия

Re: оборотомерът ми подскача помощт

Мнение от boom » 06 май 2012, 19:03

Като има лоша верига можели да е в бушонното табло където е възможно да има кухи спойки. и мога ли аз да си ги презапоя сам или трябва да го дам на някои електричар ? Попринцип мога да запоявам ?

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта