Компютърна диагностика

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Пенко
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 01 авг 2005, 14:41
Модел на автомобила: Мондео2000 16V-95
Местоположение: София
Status: Извън линия

Компютърна диагностика

Мнение от Пенко » 01 авг 2005, 16:04

Уважаеми колеги,от два месеца карам Мондео 2000.Една сутрин след запалване на двигателя,лампичката с изображение на гаячен ключ на бордовия компютър не загасна.Моля да ме насочите към сервиз,където да ми направят диагностика.Изключвам "Мото пфое"защото до следващата сряда са заети и по тяхно обяснение, процедурата е доста сложна и ще отнеме поне два,три часа.Предварително благодаря.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 01 авг 2005, 16:21

Този гаечен ключ, показва, че е станало време да се посети оторизиран сервиз за извършване на технически прегелед или смяна на консуматив. Може да се изключи и ръчно и с компютърен стенд. Как става ръчното изключване е описано на дълго и на широко в секцията МОНДЕО - Нулиране на индикатора за сервизно обслужване

мондела
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 01 дек 2005, 23:51
Модел на автомобила: MONDEO 2002 TDDI
Местоположение: plovdiv
Status: Извън линия

Re: Компютърна диагностика

Мнение от мондела » 11 дек 2005, 00:14

Пенко написа:Уважаеми колеги,от два месеца карам Мондео 2000.Една сутрин след запалване на двигателя,лампичката с изображение на гаячен ключ на бордовия компютър не загасна.Моля да ме насочите към сервиз,където да ми направят диагностика.Изключвам "Мото пфое"защото до следващата сряда са заети и по тяхно обяснение, процедурата е доста сложна и ще отнеме поне два,три часа.Предварително благодаря.
за западняците, дето забравят кога са сипали масалце е това :) ние тук си помним всичко.та на въпроса,аз също тък разбрах нулирането как става-взимаш карфица,забиваш я в дупката вдясно от гаечния ключ,натискаш докато усетиш леко щтракване,даваш контакт като не пускаш карфицата и така задържаш 4-6 секунди,или докато загасне .успех

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта