Премигващо осветление Форд Мондео МК3 2.0 TDCI

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
ihovahi
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 21 окт 2012, 17:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Премигващо осветление Форд Мондео МК3 2.0 TDCI

Мнение от ihovahi » 17 ное 2012, 22:18

Здравейте,

От известно време имам проблем с колата (Форд Мондео МК3 2.0 TDCI 130 коня 2004 год. хечбек)... и по-точно с осветлението.

Та това осветление както вътре в купето, така и външните светлини премигват и то не винаги без начение даваш ли газ или работи на обороти колата.

Има дни в които нямам проблеми с това и всичко е наред.

Но има дни в които постоянно премигват и това пречи на нормалната работа на двигателя и съответно оборотите се променят.

Генератора е замерен и нямаше проблеми с него.

Според моето мнение най-вероятният проблем е отхлабен кабел на масата... но къде точно незнам.

Надявам се проблемът да не е сериозен.

Моля да ми помогнете кой с каквото може.

Благодаря предварително.
Последна промяна от ihovahi на 18 ное 2012, 12:34, променено общо 1 път.

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Премигващо осветление Форд Мондео МК2 2.0 TDCI

Мнение от peigera » 17 ное 2012, 22:32

Щом няма общо с оборотите на двигателя, значи би трябвало проблема да не е в алтернатора (динамото). Споделям мнението , че може да се касае за разхлабена маса. Но коя точно едва ли ще може да се каже без да се огледа колата. Моето предложение е да започнеш с почистване на клемите на акумулатора с телена четка, след това на обувките от страната която контактуват с акумулатора и естествено дали кабелите излизащи от обувките са стегнати. След това продължаваш с масите двигател-купе и акумулатор-купе. Случвало ми се е веднъж обувката да е стегната здраво към купето но ламарината под обувката да е много ръждясала и да не дава връзка. Повредената маса трябва да и се е втвърдила изолацията на кабела, веднага след кабелната обувка в следствие на загряване от лошата връзка.

ihovahi
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 21 окт 2012, 17:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Re: Премигващо осветление Форд Мондео МК3 2.0 TDCI

Мнение от ihovahi » 18 ное 2012, 12:35

Здравей. Благодаря за отговора. Чаках да понапече малко слънцето и отивам да прегледам кабелите. Дано всичко да е наред. Макар, че акумулатора ми е нова на два месеца и клемите към него ги почистих преди да го сложа. Мен лично много ме дразни това премигване а и така оборотите ми играят. Когато го няма премигването всичко е наред... оборотите както се казва "спят".

ihovahi
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 21 окт 2012, 17:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Re: Премигващо осветление Форд Мондео МК3 2.0 TDCI

Мнение от ihovahi » 25 ное 2012, 17:25

Здравейте.

Изглежда, че успяхме да отстраним проблема, след смяна на реле регулатора. Два дни я карам и не е правила проблем. Надявам се и да не прави.

Това е.

Реших да пиша за да може и други, които имат този проблем да могат да го остранят.

aleksandrov88
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 16 сеп 2021, 15:07
Местоположение: с. Ореш, Свищов, Велико Търново
Status: Извън линия

Re: Премигващо осветление Форд Мондео МК3 2.0 TDCI

Мнение от aleksandrov88 » 28 сеп 2021, 19:19

Мноого стара тема, но мисля че е подходяща за мой въпрос.

При мен се наблюдава същото таблото често гасне и системи като ABS/ESP минават в авариен режим, съмненията са за лоша маса.
Също така и ми прекъсват цилиндри по необяснима причина, и от 1 седмица нищо не откривам, по принцип е ясно че на бензинова може да са свещи или бобина ама дори с нови няма промяна, и винаги си има Check Engine с грешка P0352 (че е или прекъсната верига B на бобината или има лош кабел до свещите или не знам какво) но промяна реално нямаше след всички опити, сменен също и кондензатор на бобината, но ми се струва че е възможно да се губи масата..

Някакви идеи?

Ford Mondeo MK3 2.5 v6

ПС: Ако все пак не е в подходящата тема, моля преместете въпроса ми.
Благодаря!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта