Проблем с лампа за ABS и ръчна

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
teoto
потребител
потребител
Мнения: 198
Регистриран: 23 фев 2005, 18:31
Модел на автомобила: Пежо 307 SW HDI
Фокус 1.8tdci '03 комби
Ситроен С3 1.1i
Status: Извън линия

Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от teoto » 24 фев 2013, 18:19

Здравейте, близо месец съм собственик на Фокус МК1 ТДСИ 100к.с.. Доволен съм от колата, но лампите за ръчна спирачка и ABS се държат странно. В движение или на място примигват или светят поотделно около 1-2 мин. по-често за ABS. Нивото на спирачна течност е на максимума, ръчната като я вдигна лампата светва, като я отпусна гасне. Няма никаква закономерност, може цял ден да карам и не светят. Ако някои се е сблъсквал с моя проблем, или има идеи, нека сподели.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от OgiDogi » 24 фев 2013, 22:36

teoto написа:Здравейте, близо месец съм собственик на Фокус МК1 ТДСИ 100к.с.. Доволен съм от колата, но лампите за ръчна спирачка и ABS се държат странно. В движение или на място примигват или светят поотделно около 1-2 мин. по-често за ABS. Нивото на спирачна течност е на максимума, ръчната като я вдигна лампата светва, като я отпусна гасне. Няма никаква закономерност, може цял ден да карам и не светят. Ако някои се е сблъсквал с моя проблем, или има идеи, нека сподели.
Провери си накладките на какво дередже са.
ABS модулът е чувствителен към ниско напрежение и ако не ти работи правилно алтернаторът, е възможно да сигнализира чрез лампата. Възможно е и слаба връзка по инсталацията/буксите/бушоните да му създава (и на теб) същите главоболия.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

teoto
потребител
потребител
Мнения: 198
Регистриран: 23 фев 2005, 18:31
Модел на автомобила: Пежо 307 SW HDI
Фокус 1.8tdci '03 комби
Ситроен С3 1.1i
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от teoto » 25 фев 2013, 19:00

При запален двигател напрежението е 13.75V. Накладките са нови, явно ще е някоя лоша връзка. Благодаря за насоките.

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от Milcho » 25 фев 2013, 19:49

Четирите гуми еднакви ли са по размер?

Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

teoto
потребител
потребител
Мнения: 198
Регистриран: 23 фев 2005, 18:31
Модел на автомобила: Пежо 307 SW HDI
Фокус 1.8tdci '03 комби
Ситроен С3 1.1i
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от teoto » 25 фев 2013, 20:00

Предните са 195/65/15, задните 195/60/15. Може ли това да е проблема?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от HACKO » 25 фев 2013, 20:17

Възможно е диаметрите са различни, и в един момент системата отчита разлика в ъгловата скорост и сработва.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от Milcho » 25 фев 2013, 20:19

Това е проблема.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

cvetan.cenkov
потребител
потребител
Мнения: 232
Регистриран: 15 ное 2009, 19:27
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от cvetan.cenkov » 26 фев 2013, 09:19

Мисля че проблема не е от гумите.Аз съм с четири еднакви и при мен става същото.Първо светва АБС а после и червената на ръчната.Както е в движение колата я изгасвам,паля отново и проблема изчезва.На тест режим на АБС дава висок волтаж на батерията но като мина в режим на волтметър си е нормално 14,2 На мен ми казаха лоша връзка на някои от датчиците

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от Milcho » 26 фев 2013, 10:32

Сега пак се зачетох в първото мнение и искам да се извиня за предното си изказване (че от това е проблема). И аз не знам как, но съм разбрал, че лампите светят само в движение, а това е характерно да се получи когато гумите не са еднакви по размер.

Та на въпроса - проблема трябва да е, или в лоша връзка някъде, или в някой от сензорите на колелата, но без да се направи една диагностка ще е трудно...

Въпреки всичко не изключвам възможността да е от различните по размер гуми, защото различните видове ABS се държат по различен начин ако гумите не са еднакви:
- при някои палиш, тръгваш, в движение лампите светят, но като спреш угасват
- при други палиш, тръгваш, в движение светва, но като спреш пак си светят докато не изгасиш и запалиш мотора отново
- има и такива, при които веднъж светне ли ABS-а, не угасва докато не се изтрият грешките с някакъв диагностичен софтуер

Потребителски аватар
sebbulba
потребител
потребител
Мнения: 67
Регистриран: 24 май 2009, 18:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2002
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от sebbulba » 13 сеп 2013, 22:10

Здравейте колеги. Имам същия проблем като колегата с лампата за ABS-a и за ръчната спирачка. Понеже не разбрах дали проблема има някакво решение, ще ви опиша моята ситуация, ако имате някакви идеи за помощ, ще съм ви много благодарен. Та ситуацията е следната:
Карах извънградско от Велико Търново за София и близо до Севлиево(около 40 км. след началото на пътуването) ми присветнаха лампите за ABS-а и за ръчната спирачка по време на движение. Премигването беше кратко - три пъти. Спрях след третото премигване на една отбивка и рестартирах бордкомпютъра от буксата на окабеляването за купето. След това продължих пътуването, като нищо повече не светна. Проблема се появи докато пътувах и нямах много време за размисъл, та реших на първата срещната бензиностанция да спра и да си купя спирачна течност, но се оказа, че течността е наред. Пробвах ABS-a но не успях да разбера дали работи, тъй като се засилвах на бензиностанцията малко след отбивката за Севлиево а там няма много условия за това. Стори ми се, че единия път(от 4 опита) сработи като набих яко спирачки, но колата спираше много добре и трудно можех да симулирам приплъзване на гумите, т.к. асфалта беше хубав, а гумите добре загрети, така че не съм сигурен дали ABS-a сработи или гумите прескочиха в някаква неравност на паркинга на бензиностанцията. Друго което забелязах : точно в момента на премигване на гореспоменатите лампи, радиото ми спираше и се рестартираше заедно с тях. Предполагам, че проблема е електрически, но не съм сигурен. От Севлиево до София повече нищо не светна и колата се държеше чудесно на пътя ... така и не успях да симулирам условия за задействане на ABS-a. Та мисълта ми е дали има някакво решение на проблема споделен от колегата от по-горе или да откривам топлата вода, ако мога, ако не да плащам като арабин на Мото Пфое?
Последна промяна от sebbulba на 13 сеп 2013, 22:19, променено общо 1 път.
Лапам мухите и си щракам с пръсти ...

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от Doin » 13 сеп 2013, 22:16

Щом и радиото е прекъсвало провери ли клемите на акумулатора?

Потребителски аватар
sebbulba
потребител
потребител
Мнения: 67
Регистриран: 24 май 2009, 18:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2002
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от sebbulba » 13 сеп 2013, 22:21

Проверих ги. Всичко си е наред, и акумулатора си замерих, че си носех мултицет с мен ... и той е наред ... Макар, че започнах да се чудя, тия акумулатори дали не умират от раз и това да е някакво предсмъртно издихание. Акумулатора ми е оригиналния от 2007-ма година и до сега колата си пали без проблем зимата.
Лапам мухите и си щракам с пръсти ...

Потребителски аватар
sebbulba
потребител
потребител
Мнения: 67
Регистриран: 24 май 2009, 18:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2002
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от sebbulba » 13 сеп 2013, 22:26

Да добавя, че от доста време бордовия компютър се бъгва като започва да показва най-различни странни показания от рода на всички позиции по дисплея стават на осмици, от време на време изгасва и не показва нищо, случвало се е да изрежда всички позиции една след друга много бързо и други подобни. След рестарт се оправяше ... както и в този случай.
- Накладките са ми ОК
- Гумите са еднакви 195/65/15 Континентал (препоръчителен размер от завода производител)
Лапам мухите и си щракам с пръсти ...

cvetan.cenkov
потребител
потребител
Мнения: 232
Регистриран: 15 ное 2009, 19:27
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Проблем с лампа за ABS и ръчна

Мнение от cvetan.cenkov » 14 сеп 2013, 08:47

Доста отдавна не съм преглеждал темата.Аз си реших проблема,беше скапана букса на предно колело .Буквално крачетата на буксата се бяха откъснали и беше увита със скоч.Предположенията за различни гуми не са верни сега отпред със с гуми 195 а отзад с 185 и нямам никакъв проблем с АБС работи си нормално и крушките веднага изгасват слез стартиране на двигателя

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 38 госта