Как да си монтирам алармата Giordon G10

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Locdog
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 18 дек 2012, 22:48
Модел на автомобила: Fiesta 1996 1999
Status: Извън линия

Как да си монтирам алармата Giordon G10

Мнение от Locdog » 21 сеп 2013, 20:57

Здравейте, колеги срещнах затруднение с монтирането на новата ми аларма GIORDON G10 *banned* . Надявам се някой да помогне с едно рамо, не е за 30 - те лева за монтаж, въпроса е сам да го направя, по - сложно, е но чувството после ще е незаменимо :) :) :) Няма да казвам какво съм разчел от схемата понеже, ще е най - добре някой които, разбира да обясни от начало. Поздрави

https://www.google.bg/search?q=giordon+ ... B640%3B480

https://www.google.bg/search?q=giordon+ ... B511%3B393


това са двете изображения на схемите. _friends_

freeqwerty
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 26 авг 2007, 15:43
Модел на автомобила: Форд Ескорт 1.8 16 V 105 Hp.
Местоположение: София Красна Поляна
Status: Извън линия

Re: Как да си монтирам алармата Giordon G10

Мнение от freeqwerty » 22 сеп 2013, 17:09

Щом не ти е за 30-те лева,защо не отидеш при опитен майстор,за да нямаш главоболия после..? Аз така бих направил!

Locdog
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 18 дек 2012, 22:48
Модел на автомобила: Fiesta 1996 1999
Status: Извън линия

Re: Как да си монтирам алармата Giordon G10

Мнение от Locdog » 23 сеп 2013, 08:17

freeqwerty написа:Щом не ти е за 30-те лева,защо не отидеш при опитен майстор,за да нямаш главоболия после..? Аз така бих направил!
Немога да разбера защо вместо да дадеш акъл, за което съм помолил най - учтиво, даваш мнения, за които изрично е ясно, че искам да го направя сам, т.е. да направя нещо, което другите, или по - голямата част от тях, не могат и се отказват подобно на вас, драги ми колега. Поздрави :D :D :D

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Как да си монтирам алармата Giordon G10

Мнение от HACKO » 23 сеп 2013, 22:53

Колега, ако можеш да изчакаш края на седмицата, ще се опитам да ти помогна.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Как да си монтирам алармата Giordon G10

Мнение от peigera » 24 сеп 2013, 08:47

Колега насреща съм ще помагам. Пиши какво те интересува и ще ти кажа. _friends_
Форд Фиеста 96г.
Постоянен плюс- червен от ключа за запалването.

IGN. -кабела който трябва да се прекъсне за блокиране на двигателя в случай на кражба. Прекъсва се през релето на алармата естествено ако решиш може да направиш блокирането и от друго място а не по игнишън.

Мигачи-ляв е син кабел който се намира на джойстика на самото лостче на мигачите. Десен- син/червен (синьо червен кабел) на същото място.

Врати-зелен/червен кабел намира се в шофьорската колонка. Трябва да се прекара кабел който да свържи предна лява с предна дясна врата понеже са отделни вериги. За целта се слага и диод. Но по лесно =е е ако хванеш управлението от лампичката в купето.
За друго питай ще помагам. _friends_


ВНИМАВАЙ С ВРЪЗКИТЕ НА КАБЕЛИТЕ. ПРИ ВЪЗМОЖНОСТ ЗАПОЯВАЙ.
ИЗОЛИРАЙ ДОБРЕ.
МИСЛИ ОТ КЪДЕ ДА МИНАВАТ КАБЕЛИТЕ ЗА ДА НЕ СЕ ПРЕТРИВАТ С ВРЕМЕТО И ДА ЗАПАЛЯТ КОЛАТА.
ДОВЕРЯВАЙ СЕ НАЙ ВЕЧЕ НА ЗАВОДСКИТЕ ПЪТИЩА НА КАБЕЛИТЕ НЕ Е ЗА ПОДЦЕНЯВАНЕ.
НАМЕРИ МЯСТО ЗА АЛАРМАТА КЪДЕТО НЯМА ДА СЕ МОТАЕ СВОБОДНО НАСАМ НАТАМ И Е ПРЕХВАНИ С (миши,лисичи,свински или так кой както ги знае тези опашки :lol: )
И отново обърни сериозно внимание на снадките. Основната грешка на повечето хора е, че заголват кабела прекалено късичко и е трудно да се навие достатъчно и освен това няма контактна площ. Заголвай около 2,5-3,5см. и тогава усуквай за да има контактна повърхност. При 12V много хора си казват а то 12V. Да тъка е но простата сметка 100W при 12V е над 8 ампера ток.100w са двете крушки на фаровете. А в битовите нужди около 8 ампера дърпа един бойлер. Тъка че не е за подценяване изобщо 12V.

Потребителски аватар
ganador
потребител
потребител
Мнения: 240
Регистриран: 04 мар 2005, 13:24
Модел на автомобила: Focus 1.6 Zetec-S '00 г.
Местоположение: Montana
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как да си монтирам алармата Giordon G10

Мнение от ganador » 24 сеп 2013, 15:29

Колега, ето едно упътване на БГ, ако може да те улесни:
Manual_GIORDON BG-o10C.doc
(169.78 KБ) Свален 782 пъти
Нашата чаша на търпение - най-пълната чаша в света!
Изображение

Locdog
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 18 дек 2012, 22:48
Модел на автомобила: Fiesta 1996 1999
Status: Извън линия

Re: Как да си монтирам алармата Giordon G10

Мнение от Locdog » 24 сеп 2013, 20:26

Евала на всички, ще използвам всеки даден съвет, благодаря много тази седмица към края ще започна, ако Наско може да даде и той съвет. Само едно ще кажа .... форд до гроб... .. _friends_ _friends_ _friends_ _friends_ Като съм готов ще кажа и ще направя снимки, че други неопитни като мен да се научат. Поздрави

Locdog
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 18 дек 2012, 22:48
Модел на автомобила: Fiesta 1996 1999
Status: Извън линия

Re: Как да си монтирам алармата Giordon G10

Мнение от Locdog » 06 окт 2013, 22:16

Здравейте на всички отново. Искам да благодаря на всички за оказаната помощ. _friends_ _friends_ _friends_ Значи алармата е поставих сам успешно, непосредствено след коментарите, които получих в тази тема. Ще дам обяснение как е станало монтирането на аларма Giordon G10 това за кола Форд Фиеста 1.25 зтек 1997 год.

Първо, взимаш и внимателно разчиташ схемата, ако те марзи чети това, което ще напиша. След това се подготвяш с уред за измерване, понеже нямаме схемата на колата, а дори да е намерим от AutoData е изключително трудно да е разчетем, ако нямаше нужното образование, което аз лично нямам, резачки, макетен нож, кръстата, права ,изолирбанд, тръбен ключ, машинка за пробиване, по - възможност най - малка с подходяща боргия, 4 - 5 - 6 мм и много търпение.
Второ, сваляш кората на една от двете врати, ще говоря за пасажерска врата, разглобяваш курмилните пластмаси, две са, едната има 3 видий кръстати, втората е закрепена за първата с 2 видий кръстати и вдигаш предния капак.
Трето,от разглобената вече дясна врата, сваляш бравата, над нея има едно черно желязо хванато с 3 яки видий, махаш, стигаш до бравата,сваляш е, не е нужно да махаш и жилото, само две метални пръстчета, под нея има букса изкарваш е, на нея има 4 кабела, с помоща на уреда, горе упоменатият, измерваш на 12в, на коя жичка от 4 те възможни тъй като едното ти е постоянно маса, черния кабел, при затваряне и отваряне е подаде 12 волта, след като откриеш, местиш кабелите на уреда да дават на късо и ти му подаваш 12 волта, за да си сигурен, че са правилните кабели, в резултат на това вратите ще ги затвориш и отвориш чрез уреда, под затвориш и отвориш имам впредвид, заключиш и отключиш. След като вече си намерил кабелите запомняш цветовете, и ги проследяваш до вътре в купето, като за тази цел свяляш една пластмаса, която се сваля с права отверка и един пластмасов пирон. Там ще намериш един сноп кабели, които продължава от вратата към купето, с помоща на тръбен ключ, тъй като му е по-голям разкрача, ще поможеш да свалиш буксата тъй като от врата към купето снопа кабели не е сноп ами имат преход от една букса, която се сваля лесно и е направена с цел при навлизане на вода възможността да даде на късо да е по - малка. Вече кабелите от купето, които са излезнали от тази букса са същите на цвят като кабелите от вратата, които влизат в нея, намираш нашите три кабела вързваш ги за модула и централното е готово.
Разглобената пластмаса около волана, е за да се открият буксите за управление. Дясната букса е за мигачи, къси, дълги, габарити, тя ни трябва, а дясната за чистачки и т.н. Махаш буксата и с помоща на уреда намираш кои са наще кабели за мигачите и ги вързваш.
Сваляш платфона намираш плюса и вързваш синия кабел там от модула, като предварително проверяваш това може и аз да греша. Не казвам цветове следиш ги на графиката там са ясно обозначени, аз казвам каде и какво се слага. За по - лесно вече намерения кабел като свалиш пластмасата, която стой на лявата греда на стъклото ще светне там кабела.
Розовия кабел го вързваш за сирената, която може да е поставиш под капака зад акумулатора.
Плюс и минус са червен и черен.
Така е монтирах аз колата си има и аларма и всичко и се задейства перфектно.

Съжелявам за правописните грешки след работа съм и не ми се мисли. Дано да съм помогнал ако не пишете да дообясня.
Алармата Giordon G10 за сега 1 седмица е много добра и нямам проблеми.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта