проблем с фабричната аларма на мондеото мк1

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
fruuti
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 23 яну 2012, 19:40
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16v Ghia mk1
Status: Извън линия

проблем с фабричната аларма на мондеото мк1

Мнение от fruuti » 12 фев 2014, 10:37

Здравейте колеги, колата е мондео 2.0 16в джиа 1995 ,проблеМът е следния ,след като лятото ме удариха в задницата се наложи изправяне и друга задна врата .След като намерих задна врата същия цвят и оборудвана колегата ми даде ключ за нея които е с три бутона и вчера ми дойде една идея за която ще съм ви много благодарен ако можете да помогнете ,мисълта ми е следната : дали мога да използвам моята фабрична аларма с ключът от багажника след като ги припозная и сменя ключалката на стартера или се налага да взема неговия модул .Благодаря предварително

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: проблем с фабричната аларма на мондеото мк1

Мнение от S_C » 13 фев 2014, 00:19

Нищо не разбрах...Какво точно искаш да правиш?
Вратите и алармите са различни. Задното стъкло може да ти е вързано към алармата-има една нишка, която при трошене се къса и включва алармата. Ключалки, датчици и всякакви глупости също са различни-там вече за колите с "компютър" и без.Ако вътре кабеляците съвпадат, на ключалката се сменя само партона. Важи за всички патрони за ключове по колата-всичките се сменят само те.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

fruuti
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 23 яну 2012, 19:40
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16v Ghia mk1
Status: Извън линия

Re: проблем с фабричната аларма на мондеото мк1

Мнение от fruuti » 13 фев 2014, 09:04

Ще го обясна пак ,имам задната врата или багажната врата за комби от друго мондео същата год. Ключът за багажника на новия капак е с дистанционно управление ,искъм да използвъм ключът и евентуално ако може да се припознае с алармата на колата . Благодаря

fruuti
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 23 яну 2012, 19:40
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16v Ghia mk1
Status: Извън линия

Re: проблем с фабричната аларма на мондеото мк1

Мнение от fruuti » 19 фев 2014, 19:41

Колеги никой ли неможе да даде мнение?

Потребителски аватар
kimi666
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 29 фев 2012, 17:14
Модел на автомобила: ford focus 1.8 i, ghia , kombi 99г. GI Romano
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: проблем с фабричната аларма на мондеото мк1

Мнение от kimi666 » 19 фев 2014, 20:07

По принцип би трябвало да можеш да го обучиш да отключва и заключва. Стига да знаеш как. А твоят ключ какъв ? И той ли е с трите бутона?

fruuti
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 23 яну 2012, 19:40
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16v Ghia mk1
Status: Извън линия

Re: проблем с фабричната аларма на мондеото мк1

Мнение от fruuti » 20 фев 2014, 09:24

Моят ключ нямам представа какъв е не съм го имал ,но предполагам че би трябвало да стане ,разликата им беше че единия има за отключване на багажника а другия не. За обучаването четох нещо но незнам дали е вярно ,слагаш ключа и вартиш от положение 0 до 2 четири пъти за около 6 секунди и след това го вадиш и натискаш и даржиш бутон едно докато не се чуе звуков сигнал и така с втория бутон ,това е незнам колко е вярно но ще го пробвам като взема патрона на другото мондео

kosta69
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 04 мар 2013, 21:12
Модел на автомобила: ford focus 1.8 tddi 90hp combi 2000
Status: Извън линия

Re: проблем с фабричната аларма на мондеото мк1

Мнение от kosta69 » 20 фев 2014, 23:28

Колега,така както искаш да направиш,винаги трябва да носиш и двата ключа. Единия за багажника и паленето,а другия за вратите. Така го разбрах.
Аз бих направил друго.
С ключа който палиш в момента,активираш режима за обучение на дистанционното.Ако чуеш звуков сигнал,натискаш един от бутоните на новият ключ,които си взел с вратата на багажника.Ако чуш пак зв. сигнал след натискането,значи си обучил новия ключ към колата за дистанционно откл. и заключв..Сваляш стария патрон на багажника и го слагаш на новия капак.Взимаш един нов пирон и го нарязваш като твоя в момента,и имаш един ключ за всичко.Прехвърляш и транспондера от стария на новия ключ,разбира се.
Аз така мисля,но може и да не съм прав!
Успех!

fruuti
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 23 яну 2012, 19:40
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16v Ghia mk1
Status: Извън линия

Re: проблем с фабричната аларма на мондеото мк1

Мнение от fruuti » 21 фев 2014, 13:19

Благодаря за мнението колега ,опитах с моя ключ да го обуча но не успях ,може би има чип в ключа да го разпознава .Иначе говорих с човека дето взех багажника от него и сме се разбрали да взема патрона за паленето + тези на вратите и да ги сменя за да не е с два ключа .

kosta69
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 04 мар 2013, 21:12
Модел на автомобила: ford focus 1.8 tddi 90hp combi 2000
Status: Извън линия

Re: проблем с фабричната аларма на мондеото мк1

Мнение от kosta69 » 21 фев 2014, 19:20

Колега,щом не можеш да се справиш сам, иди при някой автоключар да види дали може да обучи новия ключ.Ако не става,няма смисъл според мен, да сменяш всички патрони.Новия ключ няма да ти върши работа.Сменяш само на капака патрона с твоя, и си ползваш стария ключ.
Все пак ако искаш да имаш ключ с дистанционно,трябва да се види дали твоят модул може да работи с ключа който си взел.
Но за това, само автоключар може да ти помогне.
Успех !

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта