Проблем с електрониката - Фокус 2

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
DR_JELEFF
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 22 мар 2014, 19:30
Модел на автомобила: Фокус
Status: Извън линия

Проблем с електрониката - Фокус 2

Мнение от DR_JELEFF » 22 мар 2014, 19:40

Здравейте колеги.. имам лек проблем, от както се застуди, електрониката ми играе номера.. 1-во отказа да превключва на дълги, след 2-3 дена се оправи проблема. След това колата се заключваше сама по време на движение.. 2-3 дни и проблема отново се оправи от само-себе си.. след това, започна да прекъсва.. сякаш няма гориво ( а има ) но само когато включи турбото. Последно, не включва парното ( без значение климатроник и т.н. ) докато не загрее.. и по-точно, като загрее гася колата, като запаля отново и тогава започва да работи.. Както казах, всеки от проблемите се оправяше след 2-3 дена.. В момента обаче продължават, парното сутрин.. прекъсването на турбото и премигването на дълги.. заключването изчезна безследно.. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, нека каже мнение или съвет.. Благодаря предварително..!

Потребителски аватар
OhljovchO
потребител
потребител
Мнения: 207
Регистриран: 15 дек 2007, 20:04
Модел на автомобила: Ford Focus МК2 1.6 Duratec 100HP, 2005г. с газов инжекцион
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с електрониката - Фокус 2

Мнение от OhljovchO » 25 мар 2014, 14:18

Много странно изглежда както го обясняваш.
Аз лично бих проверил клемите на акумулатора дали са добре затегнати и голямата "маса" на минуса към купето също бих я охлабил, почистил и затегнал наново.
Нещо ми се струва, че не прави хубаво контакт някъде. Огледай също в кутията с релета в двигателния отсек дали всичко е наред, дали няма влага и понатисни всяко реленце и предпазител.

Успех.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта