Бяла светлина на Fiesta MK4

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от KDebian » 31 юли 2014, 04:47

Има ли някакъв начин да си сложа крушки на късите и разбира се на дългите - да светят в бяло, без да се слагат ксенон и/или лупи/ангелски очи? Едните са H7, а другите H1. Благодаря предварително! Очаквам Вашите отговори!

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от DigiPro » 31 юли 2014, 10:38

Има разни LED лампи, но май не светят особено силно. Пусни в гугъл H1 LED и H7 LED.

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от urgan » 31 юли 2014, 13:28

За ниищо не стават, бях мярнал един бакшиш с такива лед мед, дори и за дневни нестават представям си в тъмното. За бяла светлина или ксенон или си караш със старите.
Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от paci » 01 авг 2014, 00:04

KDebian написа:Има ли някакъв начин да си сложа крушки на късите и разбира се на дългите - да светят в бяло, без да се слагат ксенон и/или лупи/ангелски очи? Едните са H7, а другите H1. Благодаря предварително! Очаквам Вашите отговори!
Защо?

За 8 години се убедих, че тези Фиести имат много странни фарове.

За мене си съм разрешил проблема и са ми идеални.
Пак ходих да ми ги проверят, че забелязвах проблем. Левия беше се вдигнал, а десния смъкнал.
Оправиха ги.
Обаче дразня другите и затова карам за сега с 2 стъпки на долу смъкнати от копчето в купето и пак гледам, че май дразня.

Предполагам и ти не си доволен от светенето и искаш да сложиш по-яки крушки, но мисли и за другите около теб.
Аз съм с нормални крушки и съм си доволен от фаровете.

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от KDebian » 01 авг 2014, 02:08

Е, какво да мисля за другите, като аз в пътя си не мога да видя? То даже си е по-опасно с тези глупавите. Против ксенона съм тъй като е голяма инвестиция, но явно това единствения изход. :(: Благодаря все пак за отговорите и приятен уикенд!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от HACKO » 01 авг 2014, 02:15

И аз така, докато на един технически преглед не ми настроиха височината на фаровете със стенда и о чудо, фаровете можели да светят.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от paci » 01 авг 2014, 10:36

Сетих, че това ти е проблема. Фаровете на тия Вещици са ужасни. Иди ги регулирай. Аз така оправих моите. Още 1вата седмица като я взех забелязах,че нещо не е наред. Следващата седмица беше оправено и вече 8 години не съм се оплаквал.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от dimkar » 01 авг 2014, 12:21

Интересно. На моята Фиеста фаровете са трепач. Явно има някакъв проблем, за да не светят добре. Използвам крушки Oсram All Season на късите и на дългите и нямам никакви проблеми с осветяването на пътя, независимо от метеорологичните условия.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от bateto_toshko » 01 авг 2014, 22:12

Ако стъклото е мръсно отвътре или рефлекторите са заминали никаква настройка не помага.Фаровете на мк4 се свалят и отварят сравнително лесно.Рефлектора не го чистете! Пада супер лесно
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от KDebian » 01 авг 2014, 23:25

Ходих на сервиз и ми казаха че само това което може от регулатора в купето - толкова. На повечето автомобили не работели тези врътки отгоре LEFT-RIGHT и UP-DOWN върху фаровете. Казаха че проблема може би е в това че някои от щипките на броните ги няма и просто "колата е изсипана по-надолу". За решение на проблема - отказаха да дадат нормален отговор просто нещо беше от сорта на "евтина кола, форд - нормално е". Отговорът е повече от абсурден, но взеха си хората 10-тях лева и си ме отпратиха.

В следващия момент вече се замислям за Ксенон система и отгръщам в бившия Продавалник и ми се предложиха много готини решения, но си нямам напредстава коя крушка е H1 и коя е H7 - късата ли, дългата ли, габарита ли? Просто искам като светне да е в един цвят - ако ще е жълто - жълто да е, ако е синьо - такава да е светлината от целия фар. Благодаря за информацията! Съжалявам за дългия пост.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от HACKO » 02 авг 2014, 12:14

KDebian написа:Ходих на сервиз и ми казаха че само това което може от регулатора в купето - толкова. На повечето автомобили не работели тези врътки отгоре LEFT-RIGHT и UP-DOWN върху фаровете......
Тея са малоумни, просто смени сервиза, най-вероятно нямат стенд или за нищо не ги бива. Това важеше за руските коли, на повечето западни коли си работят. Отиди там където правят прегледи, задължително имат стенд.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от paci » 02 авг 2014, 17:52

Не може да няма поне един с минимално ниво на грамотност.

Щора съм си сложил на задния джам да тръгнат да с заяждат полицаите с мен.
Дразни ме тази щора, не искам да е там, но хората оглупяха адски много и положението по улиците е страшно.

По принцип съм кротък човек, но ако имам такъв малоумник на задника си или идва с/у мен нямаш си на идея колко богат речник вадя по адрес на родата му.

http://www.youtube.com/watch?v=Y5n38wDe684

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от KDebian » 02 авг 2014, 22:52

Съгласен съм (донякъде). А какво ви е мнението относно philips xtreme vision? Водят се bulb replacment, от което разбирам че се поставят на мястото на старите. Ще изкарат ли бяла светлина на фиестата?

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от paci » 03 авг 2014, 00:13

KDebian написа:Съгласен съм (донякъде). А какво ви е мнението относно philips xtreme vision? Водят се bulb replacment, от което разбирам че се поставят на мястото на старите. Ще изкарат ли бяла светлина на фиестата?
Не съм ползвал такива.
Слагал съм Osram Night Breaker +90% и много бързо заминаха.
Не съм имал зор за други по-силни ламби от обикновените, защото съм си доволен от фаровете.

Телефона не е особено чувствителен, но мисля, че е хванал достатъчно за ориентация.

Нормални крушки:
Къси
Изображение

Къси + дълги
Изображение

Къси+дълги+халогени
Изображение

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от KDebian » 03 авг 2014, 01:56

paci, имам ги абсолютно същите и вероятно сам виждаш на снимката която си дал колко абсурдно светят. Те даже и не светят. За пример - нощно каране със 100 km/h на къси в завой, само можеш да се молиш той да не е "остър". Ето така трябва да светят нормалните къси:

Изображение

В Пежо 307 2004г. съм се возил, в Audi A4 от по-новите (май 2009-а година беше) - светят си по същия начин като от предоставената от мен снимка. Просто ако някой има идея какви крушки да взема за да светят и на моята кола по същия начин - нека каже. Писна ми от моите жълтите - имах 55-ватови, сложих 100 - няма и няма. :(

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от paci » 03 авг 2014, 03:03

Това, че търсиш за себе си комфорт не значи, че ще бъде комфортно за останалите участници в движението.
Като виждаш греда пред себе си се предполага, че трябва да вземеш съответните мерки т.е. да намалиш скоростта,
Само, че това е до ниво на развитие на мозъка да може да взема на време правилните решения спрямо обстановката и ситуацията.

Дори и да си с яки фарове ако от този завой излезе някой със същите и те заслепи .... ко прайм? Ще продължиш ли да буташ газ? Или ако се разминеш на косъм ще искаш допълнителни и на тавана?!

Имаше едно предаване за едно мазало в мъгла на една магистрала.
Видимостта не е и за 10 км/ч ама една мърша се изказва "е па аз си карах със 110 при ограничение 130. Какво съм сбъркала толкова"

Така през форума без да виждам реалната ситуация при тебе вероятно те обиждам за, което се извинявам.

Надявам се да намериш правилното решение и да го споделиш _friends_

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от KDebian » 03 авг 2014, 11:02

Голяма работа че съм бил заслепил някого или той мен. Реално погледнато когато мен ме заслепят, аз си гледам маркировката отляво и мантинелата или там каквото има вдясно за да не попадна в банкета или по-лошо или иначе казано съсредоточавам се къде точно се намирам на пътя за да остана в средата на моята си лента. С човека си се разминаваме (на повече от огледало, разстояние) без да си присветкваме и там останалите глупости най-малкото защото и двамата знаем че обикновено който се мисли за "заслепен", то той в 99% от случаите го прави за да се направи на интересен, или да покаже че "спазва закона" (не че не кара с 20-30 над ограничението) и т.н., защото реално ако си гледаш внимателно както споменах по-горе, няма светлина която да може да те "заслепи".
Това, че търсиш за себе си комфорт не значи, че ще бъде комфортно за останалите участници в движението.
Никого не съм карал насила да не си слага подходяща лампа или ксенон система или каквото и да е било. Даже ако смята за по-"комфортно" нека 2 да си сложи.

Като за финал: При разминаване с някого можеш много лесно да установиш дали се разминавате на завой, разбира се по неговото движение на автомобила (т.е. на светлините - ако идват от някой храст, значи следва голяяям завой :lol: ). Единствено не оправдавам някой да кара прекалено близо зад мен с "яки" светлини, защото хем не ме изпреварва, хем ми се е долепил до багажника, но пък затова си има затъмняване на стъкла, никой не ми е виновен че не съм го направил. ;;): Целият проблем идва в това че когато не се разминаваш с някой и имаш слаби крушки (като тези на фиестичка) можеш да направиш белята при висока скорост (говорим за скорости в рамките на наложеното ограничение). Този проблем налага поставянето на по-мощни светлини. И затова предлагам да не изместваме темата "ЗА или ПРОТИВ мощните светлини", а да дадете крушки които биха ми свършили работа.

И накрая, но не на последно място - ако крушка е вредна, то тя по един или друг начин нямаше да се появи на пазара!

Потребителски аватар
momo76
потребител
потребител
Мнения: 533
Регистриран: 21 окт 2006, 16:11
Модел на автомобила: Фиеста 1.25 2001г.
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от momo76 » 04 авг 2014, 07:46

KDebian написа:Голяма работа че съм бил заслепил някого или той мен...
Точно заради тези мисли в главите на някои водачи, вече мразя да карам нощно време.
По темата - ако наистина си слагал 100ватови крушки в тези фарове, можеш спокойно да ги хвърлиш - фаровете. То като са казали 55 вата, значи фара си е сметнат да свети с 55 ватови крушки.
И все още няма измислен фар дето да ти осветява достатъчно, че да можеш да си караш с 150 на къси.

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от KDebian » 05 авг 2014, 01:54

Пак казвам, няма такова нещо като "заслепяване" и по-горе съм обяснил защо. Нека обаче не изместваме темата и да ми препоръчате фаровете, за които питам в първия пост.

Потребителски аватар
momo76
потребител
потребител
Мнения: 533
Регистриран: 21 окт 2006, 16:11
Модел на автомобила: Фиеста 1.25 2001г.
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Бяла светлина на Fiesta MK4

Мнение от momo76 » 05 авг 2014, 07:37

В първия пост питаш за крушки, а не за фарове. И вече ти се каза, че на твоите фарове, опечени от 100ватовите крушки, каквото и да сложиш няма да свети както трябва. Иначе ето ги твоите крушки, ама цената http://www.piaa.com/store/c/21-Automoti ... ribs=59+39

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта