Лупести фарове за Фокус 2 фейслифт

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Flatmo
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 27 ное 2013, 09:44
Модел на автомобила: Focus MK2.5
Status: Извън линия

Лупести фарове за Фокус 2 фейслифт

Мнение от Flatmo » 08 окт 2014, 13:55

Понеже много харесвам фарове с лупи започнах да се замислям за "ъпгрейд" на фаровете на Фокуса ми. Пред мен стоят 3 варианта - два вида заводски фарове и тЮнинг лупи за вграждане в рефлектор. Вариант 3 с лупи от тунинг магазините съм го играл вече на старата кола, използвах Morimoto Mini H1 и бях изключително доволен от резултата. Бих ги препоръчал на всеки на когото му се занимава да си ги монтира. За сега предпочитам да използвам заводски части до колкото е възможно и преди да се насоча към вариант 3 искам да разгледам двата заводски варианта:
1. адаптивни (завиващи) фарове с лупи и халогенни крушки
2. Bi-xenon с автоматично регулиране на височината и пръскалки за измиване

Някой може ли да ми помогне с информация има ли разлика в електрическата система на колите с обикновени фарове и тези със завиващи халогенни фарове или ксенон? Има ли разлика в буксите към фаровете?
Завиващите фарове сигурно имат и модул за управление. Могат ли да работят без него и ако не е свързан на къде ще сочат?
Къде е разположен баласта при ксеноновите фарове? Има ли допълнително захранване за жироскопа, който регулира височината на фара? Пръскалките ще ги пропуснем тактично.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта