Вграден усилвател при мондео МК 2

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от bikercho » 15 апр 2015, 23:03

Здр колеги искам да попитам първо някои знае ли дали има разлика в мошността при различните модификации на заводските касетофони и CD та при мондео мк2 защото имам 2 мондеота мк2 едното е десняк и е джия Х та го взех направо със оригиналния касетофон които е 7000 RDS и оригинален CD чеинджър колоните са сменяни за тях както и да е та в него музиката е бих казал доста добра усилвам до 20 22 23 и от 22 нагоре почва вече да криви но да кажем на по басова песен а бе като цяло има страхотна музика се едно има туба в колата така до тук добре обаче другото ми монди е с оригинално CD което се води 6000 RDS и също със CD чеинджър е звука там е коренно различен смисъл незадоволяващ прехвърлих колоните от десняка на другото и пак същата история при него като усиля на 15 MAX 16 и започва да криви и няма нищо общо като звук с другото и си мисля да не би в това с десния волан което е джия Х да има вграден усилвател защото си мисля че като мощност различните модификации са еднакви но някои по компетентен ще каже щото и чеиджърите разменях и от тях не остава или разлика в мошността или вграден усилвател да има вие ще кажете благодаря предварително

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от BIGFORDFAN » 16 апр 2015, 01:10

Има разлика в стъпалата на самите плеъри. 7000 е най-високия клас, като го извадиш ще видиш че стъпалото е с голям радиатор и т.н. 6000 има с ''врътка'' за усилване и с копчета. Това с врътката доколкото знам е по-мощно, сподели какво е твоето. Иначе и аз бях с 7000 касета без ченджър и свиреше страхотно само с 4 оригинални тонколони, след това сложих 6006 и пак звука е доста добър, една идея по-чист заради качеството на CD. Иначе мк2 с вграден усилвател/стъпало няма, това го има само при някои мк1-ци (скрит зад жабката).

Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Re: Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от bikercho » 20 апр 2015, 21:16

Ясно значи щом казваш че има разлики в стъпалата значи ще пробвам да разменя от едното на другото и да видя дали ще има разлика а CD то ми 6000 RDS не е с кръгло копче а с + и - на него а касетофона 7000 където е тои е с кръгло копче за усилване ще пробвам с размяна да видя как е и ще пиша пак благодаря за отговора колега

Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Re: Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от bikercho » 20 апр 2015, 22:19

Здравейте отново значи какво установих направих размяна на CD то 6000 RDS и касетофона 7000 RDS и установявам че при усилен касетофон на 22 и вадещ добър звук при CD то това се равнява на усилено 15 и вади същия по сила звук и качество следователно излиза че касетофона е с по слабо стъпало отколкото CD то значи стигам до извода че може да имам грешка в свързването на кабелите към самите колони кое + кое - как да разбера щото и това е от огромно значение до колкото знам и най вероятно от там ми идва цялата работа

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от BIGFORDFAN » 21 апр 2015, 08:55

Май забравяш че CD е доста по- качествено като звук от касетата. Аз на моя 7000 му търсех един ченджър и щях да си го оставя, много добър звук вадеше. Сега с 6006 и само оригинални CD също свири много прилично, но като ватове и на двата не съм ги гледал. Ще ти пусна снимка на 7000 да видиш отзад стъпалото. Мисля че на Скорпио мк2 съм виждал 7000 с надпис hi power, обаче не съм разглеждал такова свалено.

Sent from my Lenovo

Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Re: Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от bikercho » 21 апр 2015, 12:30

то ясно че CD то има по добро качество от касетофона ама и на двете мондита съм с чейнджър но явно проблема ми идва от свързването на кабелите при CD то всичко си е ок ама при вратите не знам кое е + кое - и съответно и на самите колони кое е + и - от там ми идва проблема според мен

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от BIGFORDFAN » 21 апр 2015, 12:36

Дано да е оттам, аз съм с фабрични говорители и още не съм стигал до тях да ги гледам.

Sent from my Lenovo

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от pantata » 21 апр 2015, 17:38

Фабричните колони са на букси, за които трябва да си много надарен за да обърнеш. _friends_
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10849
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от ЯЛТА » 21 апр 2015, 18:04

bikercho написа:не знам кое е + кое - и съответно и на самите колони кое е + и - от там ми идва проблема според мен
На един говорител, ако е вързан правилно когато думне баса,- мембраната излиза навън-като го гледаш челно отпред. Ако е вързан обратно, като думне се засмуква навътре. По това ще познаеш ако няма означения, дали е свързан правилно.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
bikercho
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 06 авг 2009, 22:04
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 2.0 sedan Ghia,
Ford Mondeo MK1 2.0 sedan Ghia
Status: Извън линия

Re: Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от bikercho » 21 апр 2015, 19:44

Ами не са ми оригиналните колони но не е от самите колони проблема защото правих проби размени от едното монди на другото и т.н та значи ще пробвам да видя какво ще излезе със свързването на кабелите и така благодаря на отзовалите се :)

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вграден усилвател при мондео МК 2

Мнение от BIGFORDFAN » 21 апр 2015, 20:26

Ето малко снимки на моето 7000, с него колата беше излязла от завода:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта