Galaxy-1997-стъпков мотор

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
jojooneman
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 23 юни 2012, 17:11
Модел на автомобила: galaxy
Status: Извън линия

Galaxy-1997-стъпков мотор

Мнение от jojooneman » 15 май 2016, 18:58

здравейте колеги-голям зор с мойто Галакси-какво ли вече не смених по него-сигурно вече три пъти съм го купил-ама стига съм се оплаквал-последно реших да почистя стъпковото моторче -че не поддържаше обороти и гаснеше на празен ход-реших че е от него и взех че го накиснах една вечер във кореселин след което го пръснах със спрея W40-поставих го аз-и паля на бензин-паля ама -не/колата е на газ и бензин/повъртя малко и хлъцна/спря/-и така 2/3 пъти-реших че съм го скапал нацяло и взех едно втора употреба/че новите са по над 200 лева/-слагам го -пак същата работа-върти-но не пали-но поне не хлъцва да спре-само върти-това на бензин.обърнах на газ -запали-обръщам на бензин спира веднага-да кажа че преди да запаля на бензин се ослушвам за бензиновата помпа-работи си нормално-чува се искам да кажа-обръщам се към колегите от форума защото не винаги майсторите-които ни взимат парите за щяло и нещяло-могат да хванат причината-така например-две години не можаха да хванат причината че пали и спира когато си поиска-когато без да искам помръдвайки реле 30/което всъщност се оказа активиращия елемент за бензиновата помпа-но ако има студена спойка-раборти на -тука има-тука нема-и не винаги може да се хване и от елкон-смених го -и оттогава нямам проблем с паленето-до сега -сега вече не знам-като си представя-пак майстор -АМАН-та ако някой е имал търпението да прочете този пост-и има идея -ще помоля за съдействие-благодаря

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Galaxy-1997-стъпков мотор

Мнение от slavei2003 » 16 май 2016, 12:31

Помпата работи,ама дали прави необходимото налягане? :twistednew:

jojooneman
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 23 юни 2012, 17:11
Модел на автомобила: galaxy
Status: Извън линия

Re: Galaxy-1997-стъпков мотор

Мнение от jojooneman » 16 май 2016, 12:50

преди две години я смених с нова -но ще ида да я измерят

maro
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 28 юли 2016, 13:22
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Galaxy-1997-стъпков мотор

Мнение от maro » 30 юли 2016, 21:43

Здравей,
искам да те попитам дали си сменял или почиствал датчика на светлините за задна предавка.Пракъсват ми светлините но незнам къде се намира и как да стигна до датчика.Кой е най лесния достъп за достигане до него.Колата ми е Galaxy 1997 гд 2.0 бензин.
Благодаря ти предварително.
емаил-а ми е
marian_nj@yahoo.com

Потребителски аватар
mafiq.mafiqnov
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 15 ное 2017, 18:43
Status: Извън линия

Re: Galaxy-1997-стъпков мотор

Мнение от mafiq.mafiqnov » 15 ное 2017, 18:45

8)

s_stanoikov
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 05 дек 2014, 09:49
Модел на автомобила: форд галакси 2.3 бензин 2004г.
Status: Извън линия

Re: Galaxy-1997-стъпков мотор

Мнение от s_stanoikov » 24 ное 2017, 09:19

Здрасти колега,
Имах същият проблем на галакси 2,3 140 коня 2004 г., след смяна на свещи,кабели, и стъпков мотор /Хела- цената с доставка от Германия е 160 лв./,открих спукан маркуч на вакума за спирачката , след ремонт , колата заспа . Погледни си вакумите защото има вероятност и при теб да е подобен проблема . :D

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта