Колата неиска да запали

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Edi
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 06 сеп 2016, 20:06
Местоположение: Berlin
Status: Извън линия

Колата неиска да запали

Мнение от Edi » 10 сеп 2016, 23:49

Здравейте колеги, имам форд фокус 1.8 тдди 2001 г. Колата ми изгасна по време на движение опитах се да я запаля но без резултат та закачихме я на компютър и ми казаха,че е от гнп-то..намерих друга помпа заедно с компютърния блок и имобилайзера сменихме ги и колата пак неиска да запали само припалва,а от ауспоха излиза дим и ме навежда до мисълта че системата се пълни с гориво и това което е в цилиндрите изгаря, но защо след това прекъсва потока на гориво..сменил съм и датчика на коляновия вал...ходил съм вече на над 5 сервиза в Шумен и никаде не можаха да я оправят.

gele321
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 16 дек 2016, 21:28
Местоположение: Samokov
Status: Извън линия

Re: Колата неиска да запали

Мнение от gele321 » 16 дек 2016, 21:39

Здравейте,днес е на мен ми се случи същото на форд фокус 2.0 кубика tdci 2005 г. изгасна в движение е не иска да запали в момента е в сервиз и чакам присъда :)

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колата неиска да запали

Мнение от peterpetroff » 18 дек 2016, 02:10

Еми диагностка му е майката в читав сервиз. Имахме няколко Опел-а комън-рейли с подобни симтоми и какво ли не сменихме по тях по ʼсъветʼ на ʼдиагностициʼ- от ГНП и компове до запалителни свещи докато се оправиха. Та затова подчертавам- ЧИТАВ СЕРВИЗ за диагностика. Успех!

kostalav
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 09 окт 2006, 10:27
Модел на автомобила: Ford Focus 1600, 74 kW, Hatchback, 2000 г.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колата неиска да запали

Мнение от kostalav » 23 дек 2016, 13:32

Аз бих ти препоръчал нещо, но да не излезе кат реклама, че нещо все за тях пиша, но е истина. Не си прави излишни ходения и манипулации, а иди в мото пфоето. Мисля, че 40 лв е диагностиката, пък ти после прави каквото пожелаеш. Мен, сега в големите студове, една сутрин ми запали, тръгнах и угасна, но после пак си запали и продължих. Но в моя случай го отдавам на акумулатора, защото е на 6+ години.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта