ПОМОЩ!!! Централно заключване шофьорската страна

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

ПОМОЩ!!! Централно заключване шофьорската страна

Мнение от En4f » 11 дек 2016, 01:16

Здравейте колеги, днес получих следния проблем отивам аз на кафе излязох и заключих си колата с дистанционното , когато се върнах отключвам с дистанционното и дърпам вратата(шофьорската) обаче няма никой вкъщи notworking . Оказа се че само моята врата не се беше отключила. Отключих я с ключа влязох натиснах отвътре и всички врати се затвориха. С ключа се затварят, с натискане се затварят , но с дистанционното като натисна за заключване и опитва да заключи механизма на всички врати заключва и отключва веднага в последствие разбрах че шофьорската врата механизма го няма вкъщи нищо не се чува от нея врата. Четох по форумите за микроключе отворих кората но тъй като нямах подходящите инструменти пръсках на поразия с wd40 от вътрешната страна на вратата от към ключалката. Никакъв ефект реших да проверя бушоните на централното включително и този зад таблото. Безуспешно се борих с този проблем та въпроса ми е има ли безболезнен (побългарен) начин да не се разглобяват толкова неща, защото нямам подходящите инструменти включително и чупеща се отверка за джаджата отвътре на вратата. И при евентуално повреден чип какво да правя в смисъл нали няма да сменям цяла брава тъй като не искам различни ключове за двете врати, багажник, преден капак и прочие. :twistednew: Колата е focus mk1 2000 1.6 101p.s.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ!!! Централно заключване шофьорската страна

Мнение от HACKO » 11 дек 2016, 19:16

От няколко седмици обяснявам в няколко теми за проблема, е па писна ми търсете!
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ!!! Централно заключване шофьорската страна

Мнение от En4f » 11 дек 2016, 19:30

Ако не съм ги прочел Окей , но аз ги четох и нищо не разбрах както виждаш съм писал че съм погледнал за микроключ във форума просто не схващам нов ли трябва да взема , нали там има нещо капсоловано и не се поправя извинявам се ако се повтарям но не го разбрах

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: RE: Re: ПОМОЩ!!! Централно заключване шофьорската страна

Мнение от En4f » 11 дек 2016, 19:32

En4f написа:Ако не съм ги прочел Окей , но аз ги четох и нищо не разбрах както виждаш съм писал че съм погледнал за микроключ във форума просто не схващам нов ли трябва да взема , нали там има нещо капсоловано и не се поправя извинявам се ако се повтарям но не го разбрах

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Четох и за wd40 къде да пръскам изпръсках на поразия един флакон във вратата тъй като не мога да го сваля въпросната екстра

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ!!! Централно заключване шофьорската страна

Мнение от HACKO » 11 дек 2016, 20:16

Сваляш бравата, разглобяваш я, намираш кой от 4те превключвателя вътре е повреден, намираш подходящ (точен няма да намериш), измисляш начин да го монтираш и си готов.
Тука има необработен снимков материал:
http://voynov.snimka.bg/automobiles/brava.911946
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Гост
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ!!! Централно заключване шофьорската страна

Мнение от Гост » 11 дек 2016, 20:53

Мерси колега ще се пробвам, но няма да е скоро щото зимата дойде и затегна и ако е успешно поправена ще кача на клип как става за да не се блъскат и други като мен . :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ!!! Централно заключване шофьорската страна

Мнение от En4f » 11 дек 2016, 20:53

Мерси колега ще се пробвам, но няма да е скоро щото зимата дойде и затегна и ако е успешно поправена ще кача на клип как става за да не се блъскат и други като мен . :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

kostalav
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 09 окт 2006, 10:27
Модел на автомобила: Ford Focus 1600, 74 kW, Hatchback, 2000 г.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ!!! Централно заключване шофьорската страна

Мнение от kostalav » 13 дек 2016, 10:25

Насе, бате, не се пали:) Не всеки е кадърен кат теб и разчита на двете си ръце и глава...

Преди да "оправят" моите брави ходих на уж точния човек, ама не успя да свали бравата. Тя хваната някак и му казах да не се прави на много голем и да я остави така. Та си трябва точния човек, ако не е в Мото Пфое. Иначе може ти направи поразия дори с лепените дунапрени под кората на вратата.

Поздрави на всички и весели празници:) а фордовете няма да спрат да ни изненадват:)))

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта